Zavrieť

Porady

Zamietnutá reklamácia

Dobrý deň, chcela by som sa poradiť ako postupovať v prípade zamietnutej reklamácie. Reklamovala som v záručnej dobe MP4 (sem tam sa vypínala ale hlavne prehrávač prehrával pesničky, že to znelo ako z hrnca) prehrávač. Prvý krát mi reklamáciu zamietli, čo ma zaskočilo a preto som povedala zamestnancovi čo reklamáciu vybavoval nech si pustí a povie či je MP4 v poriadku. Samozrejme hralo to ako z hrnca alebo vôbec. Dal to opäť na reklamáciu a zas mi to zamietli. Odbili ma s tým, že firma sa vyjadrila tak, že reklamáciu zamietli. Mám sa obrátiť na ich dodávateľa. .....Je to v norme so zákonom? Môžu ma takto odbiť keď je to na počutie pokazené? Ďakujem
Usporiadat
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Neviem posúdiť, či skutočne prerhráva zle, pokiaľ to neporovnám s rovnakým prehrávačom. Možno je to nejaký lacnejší prehrávač, ale dnes aj tie najlacnejšie majú celkom kvalitný zvuk. Predpokladám, že si skúsila aj iné slúchadlá.

Takže dajme tomu, že je skutočne vadný výrobok. Potom predajca je zodpovedný za reklamáciu, nie ty si povinná zasielať výrobcovi.

Obávam sa ale, že predajca to kúpil z nejakého veľkého balíka z číny a preto nie je schopný to reklamovať u výrobcu. Škoda, že nepíšeš cenu toho prehrávača. Ak je to do 30 EUR, tak s reklamáciou stráviš kopec času a možno náklady budú vyššie, ako keby si si kúpila nový. Treba kupovať od zabehnutých predajcov (napr. ALZA), kde by ti tovar vymenili za iný kus do pár dní. Bude to asi nejaký malý súkromník, kde si to kúpila kvôli nízkej cene. Bude to dlhý beh, najprv musíš dokázať nejakým posudkom, že ide naozaj o výrobnú vadu. Ak súd vyhráš, náklady ti (možno) opredajca vráti, ale posudok bude stáť desiatky EUR, možno aj cez 100.

AKý je to prehrávač (značka, typ), koľko stál a kde si to kúpila?
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
bjonda87 bjonda87

bjonda87 je offline (nepripojený) bjonda87

Ďakujem za odpoveď ..ide o prehrávač PI prehrávač MP4 Philips...cena bola 49,99 kúpila som ho v Okay predajni.
0 0
bjonda87 bjonda87

bjonda87 je offline (nepripojený) bjonda87

a ešte k tej vade. Tovar bol v poriadku. Normálne som prehrávač počúvala. Ale aj po výmene slúchadiel to nešlo. Dokonca predajca v Okay skúšal iné ich slúchadlá a hralo to tak. Sam mi povedal, že áno nejde to je to vadné ale bohužiaľ mám také vyrozumenie.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Nuž, Philips nie je neznáma značka. A ako ti zamietli reklamáciu? Čo uviedli ako dôvod?

Kedy si ho kupovala? Okay ho už nemá v ponuke.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

bjonda87
a ešte k tej vade. Tovar bol v poriadku. Normálne som prehrávač počúvala. Ale aj po výmene slúchadiel to nešlo. Dokonca predajca v Okay skúšal iné ich slúchadlá a hralo to tak. Sam mi povedal, že áno nejde to je to vadné ale bohužiaľ mám také vyrozumenie.
Tak treba trvať na reklamácii a otravovať ich dokola.

A po akom čase to začalo? Bolo s ním niečo robené, keď to začalo? (napr. výmena vstavanej batérie) Skúšala si factory reset?
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

bjonda87
Ďakujem za odpoveď ..ide o prehrávač PI prehrávač MP4 Philips...cena bola 49,99 kúpila som ho v Okay predajni.
TAký prehrávač neviem nájsť. Určite je to typ, ako si napísala?
0 0
bjonda87 bjonda87

bjonda87 je offline (nepripojený) bjonda87

Už má rok a pol...., ale nebolo to zlým zaobchádzaním bol ako nový. Ja sa o veci pekne starám :-)......Zamietli ho so slovami, že produkt testovali a je bez závady. :-/ len tá závada tam zjavne je čo mi prikývol aj predavač
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

My ti zrejme nepomôžeme. Môže ísť o subjektívny pocit z prehrávanej hudby.

Je len na tebe, či sa pustíš do sporu s predajcom, alebo či si kúpiš iný prehrávač. Ja by som už po 2 rokoch pozeral po novšom modeli.

A ten reset na výrobné nastavenia si skúšala?
0 0
bjonda87 bjonda87

bjonda87 je offline (nepripojený) bjonda87

Chobot
bjonda87
Ďakujem za odpoveď ..ide o prehrávač PI prehrávač MP4 Philips...cena bola 49,99 kúpila som ho v Okay predajni.
TAký prehrávač neviem nájsť. Určite je to typ, ako si napísala?


ide o tento typ: mp4 player philips sa3vbe 4gb gogear
0 0
bjonda87 bjonda87

bjonda87 je offline (nepripojený) bjonda87

Chobot
My ti zrejme nepomôžeme. Môže ísť o subjektívny pocit z prehrávanej hudby.

Je len na tebe, či sa pustíš do sporu s predajcom, alebo či si kúpiš iný prehrávač. Ja by som už po 2 rokoch pozeral po novšom modeli.

A ten reset na výrobné nastavenia si skúšala?

nie neskúšala som ani som nevedela, že niečo také je. No jasne asi sa popozeram po niečom inom ak to teda nevybavím. Bola som v tom, že je to v tej záručnej dobe tak sa to nejako vyrieši. Ale aj tak ďakujem za pomoc.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

bjonda87

ide o tento typ: mp4 player philips sa3vbe 4gb gogear
Skús tie Factory settings - máš to v menu. Ak nepomôže, môžeš skúsiť ešte nainštalovať najnovší firmware, postup nájdeš v tomto návode na str. 42 (ale ten by si mala mať aj ty):

http://download.p4c.philips.com/file...37_dfu_aen.pdf
1 0
bjonda87 bjonda87

bjonda87 je offline (nepripojený) bjonda87

Ďakujem určite to vyskúšam :-)
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať