Zavrieť

Porady

nesprávne vyčíslená DPH

Dnes som zistil, že som urobil chybu v DPH za 2/2006.V riadku č.14 som
zarátal januárovú fa vo výške 2328 Sk. Mali sme nadmerný odpočet, ktorý sa o túto sumu poníži.
Mám podať opravné alebo dodatočné daň.priznanie?
V riadku č.35 mám napísať so znamienkom +?
V akej výške mi hrozí sankčný úrok, ak daňové priznanie som odovzdal
27.3.2006 a opravené podám dnes?

ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    adkars je offline (nepripojený) adkars

    adkars
    Takze, jedna otazocka. Tú faktúru na 2328 Sk si si dal do januárovej DPH a teraz omylom aj do februárovej?
    Opravné DP sa podáva, ak si chybu zistíš v termíne na podanie DP. to znm., ze ked odovzdas DPH napr. 23. dna v mesiaci a chybu zistis 25. tak odovzdas opravné(najneskor do 25.)
    Dodatočné DP sa podáva, ak si podal DP do 25. dna v mesiaci a chybu zistis dajme tomu o dva tyzdne, teda po termine podania DP.
    K tomu znamienku... to je podla rozdielu aky ti vznikne v pripade dodatocneho DP. Ak sa ti zvysi povinnost alebo odpocet tak bude + a ak sa ti znizi tak bude -.
    Takze ked sa tebe nadmerny odpocet ponizi das tam sumu o aku sa ti ponizi (rozdiel) so znamienkom -. Podas teda dodatocne DP. Sankčný úrok by ti nemali vyrubit, kedze sa jedna o nadmerny odpocet..... Prajem pekny den

    detektív je offline (nepripojený) detektív

    detektív
    adkars
    Takze, jedna otazocka. Tú faktúru na 2328 Sk si si dal do januárovej DPH a teraz omylom aj do februárovej?
    Opravné DP sa podáva, ak si chybu zistíš v termíne na podanie DP. to znm., ze ked odovzdas DPH napr. 23. dna v mesiaci a chybu zistis 25. tak odovzdas opravné(najneskor do 25.)
    Dodatočné DP sa podáva, ak si podal DP do 25. dna v mesiaci a chybu zistis dajme tomu o dva tyzdne, teda po termine podania DP.
    K tomu znamienku... to je podla rozdielu aky ti vznikne v pripade dodatocneho DP. Ak sa ti zvysi povinnost alebo odpocet tak bude + a ak sa ti znizi tak bude -.
    Takze ked sa tebe nadmerny odpocet ponizi das tam sumu o aku sa ti ponizi (rozdiel) so znamienkom -. Podas teda dodatocne DP. Sankčný úrok by ti nemali vyrubit, kedze sa jedna o nadmerny odpocet..... Prajem pekny den
    Áno, faktúru som mal v januárovom výkaze.Takže idem urobiť dodatočné DP a
    čiastku do riadku č.35 dám -2328.
    Naposledy upravil detektív : 30.03.06 at 06:54

    ALBO je offline (nepripojený) ALBO

    ALBO
    detektív
    Dnes som zistil, že som urobil chybu v DPH za 2/2006.V riadku č.14 som
    zarátal januárovú fa vo výške 2328 Sk. Mali sme nadmerný odpočet, ktorý sa o túto sumu poníži.
    Mám podať opravné alebo dodatočné daň.priznanie?
    V riadku č.35 mám napísať so znamienkom +?
    V akej výške mi hrozí sankčný úrok, ak daňové priznanie som odovzdal
    27.3.2006 a opravené podám dnes?

    ďakujem
    No podľa mňa ste v § 35/3 zák 511/92 a tam sú sankcie aj z rozdielu nadnerných odpočtov. Ak je to tak, tak ak podáte doda DP tak máte sankciu podľa 35/1 a z toho polovicu, čo je cca 5% z 2328.-, čo je cca 120 SK. A sankcia pod 500 SK sa nevyrubuje. Takže podajte doda. /

    detektív je offline (nepripojený) detektív

    detektív
    ALBO
    No podľa mňa ste v § 35/3 zák 511/92 a tam sú sankcie aj z rozdielu nadnerných odpočtov. Ak je to tak, tak ak podáte doda DP tak máte sankciu podľa 35/1 a z toho polovicu, čo je cca 5% z 2328.-, čo je cca 120 SK. A sankcia pod 500 SK sa nevyrubuje. Takže podajte doda. /
    Informáciu som si ešte preverila na DÚ, a je to tak ako píšeš.
    Sankcia z uvedenej sumy sa vypočíta ako 3 násobok úrokovej sadzby NBS, čo je teraz 3.5% a z toho polovica, čo vychádza cca tých 120 Sk.
    A potoz ešte na to znamienko pri dodatočnom, overovala som si to tiež na
    DÚ a má tam byť plusové.Dokonca som si pozerala aj poučenie na vyplnenie
    tlačiva DPH, a tam je písané, že hodnota plus-vyjadruje rozdiel v prospech štátného rozpočtu, a hodnota mínus predstavuje v prospech osoby podávajúcej daňové priznanie.

    nesprávne vyčíslená DPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.