Zavrieť

Porady

mám nárok na daňový bonus, aj keď mi vychádza daň.povinnosť nula ?

Ahojte, mám nárok na daňový bonus, aj keď mi vychádza daň.povinnosť nula ? Na potvrdení o podaní DP taká kolónka ani nie je. A známa mi povedala, že DB môžem dostať len v tej sume ako mi vychádza daň.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Na uplatnenie DB je podľa §33 DZP podstatná výška príjmu a nie daň. povinnosť.

    kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    Január - jún 2013 suma 21,03 eura na jedno dieťa.
    Júl - december 2013 suma 21,41 eura na jedno dieťa.
    Za celý rok 2013 suma 254,64 eura na jedno dieťa.

    Hranica príjmu pre priznanie nároku = 6-násobok min.mzdy = 6 x 337,70 eura = 2026,20 eura.


    Ak ti vychádza daň.povinnosť 0, tak ti DÚ vyplatí DB v celkovej sume.
    10 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    EvkaKovacova ďakujem za odpovede !
    dorotelka Prosím Vás, keď robím DP typ B, vychádza daň 0, tak daňový bonus 254,64 € uvediem do riadkov 93, 96 a 97? Robím to správne? Ďakujem.
    dorotelka Jarka, prosím vás, keď robí kamoška DP a ma hrubý príjem do 1900 €, má nárok na DB?
    Žabinka Ak daňovník má zdaniteľné príjmy z podnikania a inej samostatnej zárobkovej činnosti aspoň vo výške 2 026,20 eura a vykázal základ dane (čiastkový základ dane) z príjmov z podnikania a z inej samostatnej zárobkovej činnosti, môže si na vyživované dieťa uplatniť daňový bonus v ročnej výške 254, 64 eura, resp. vo výške za počet mesiacov, v ktorých sa považovalo dieťa za vyživované (nezaopatrené).
    Založ si vlastnú otázku, neklaď svoje otázky do otázok iných..
    kn-alka dorotelka, čo také nejasné je na mojej odpovedi, tam máš uvedený limit: 2026,20 - takže NIE, ak má len 1900 €, NEMÁ nárok na DB.
    dorotelka Viem, napísala si to Jarka úplne jasne, len mi to je ľúto, pretože sa jedná o slobodnú mamu, ktorá pracovala len 4 mesiace a zarobila len do 1900 €, potom mala podporu a nemocenské dávky.. potrebuje peniaze a nemá nárok na DB. Je to smutné.
    kn-alka v takýchto prípadoch musí rozmýšľať dopredu a uplatňovať si bonus mesačne, určite jej vyšiel nárok na DB mesačne, tie by nemusela vracať... len na celoročný bonus by nemala nárok, ale lepšie mať 4 mesiace ako vôbec nič
    dorotelka Ďakujem za veľkú pomoc.
    kn-alka teraz však už je neskoro, už si nemôže uplatniť ani len tie 4 mesiace, nemá nárok na žiadny bonus
    dorotelka Je mi to úplne jasné.
      zbaliť

    mám nárok na daňový bonus, aj keď mi vychádza daň.povinnosť nula ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.