Zavrieť

Porady

Zrnko v konecniku, hrcka..

Prosím o radu, nemám kedy behať po lekároch, mám 28,hemoroidy nikdy..
Včera sa mi na stene konečníka pri otvore urobila hrčka,na 99% som si istý,že to je ľanove zrniečko ktoré sa tam nejakým zázrakom prilepilo a okolité tkanivo ho akoby zakrylo.schovalo v zahybe. Videl som ho na vlastne oci, kto chce detaily tak so zrkadlom, zrnko presvitalo cez tkanivo tej hrcky.
Na 99.99% to nie je hemeroid
Nechce sa pohnúť, neboli, nezvacsuje sa, ale samozrejme ho tam cítim.
Prosím dokáže sa samé nejako vstrebať? Môže sa to zhoršiť? Nemám kedy ísť k lekarke a je mi to trápne.v stredu mam ísť na tyzden na dovolenku. Som z toho fakt nervózny...
Dakujem
Naposledy upravil trevor : 24.03.14 at 11:20
4 komentárov     zbaliť
ivka70 Tak ako si dopadol dnes u lekara?
buchač Semienko už klíči ...
trevor Trombotizovany hemeroid..so zrazeninou krvi v dokonalom tvare lanoveho zrnka )...
Ked som to doktorovi povedal tak sa iba zasmial, ľahol som, rezol, vybral a ukázal to,mal som si to odfotit..

Z nejakého neznámeho dovodu som s tým dnes nemal najmenší problém, ako som vošiel do ordinácie všetko opadlo a už som vystrkoval zadok..

Záver: trápi váš niečo?choďte k lekarovi!!
BXLmiami :-)) takže 0,01% bola pravda.Vitaj v oblasti medicíny :-)))
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Prosím dokáže sa samé nejako vstrebať?
    Áno .
    ALE za určitých podmienok ...

    Spôsob No. I - Musíš poriadne potiahnuť nosom , aby sa to ľanové semienko dostalo naspäť do tráviaceho traktu .
    Následne bude vylúčené tým správnym spôsobom ...

    Spôsob No. II - Hlbokýýýýý predklon ...a zvyšok si domysli už sám ...


    na 99% som si istý
    ...hemoroidy nikdy
    Kua .... chcel by som mať Tvoju istotu ohľadom zdravia
    Hemáky nikdy ???...každý raz musíme niekedy začať ...

    DOPLNENIE :
    Dával som schválne v tom humornom tóne .
    Teraz vážnejšie .
    Ide totiž o to , že poniektoré skutočnosti nie dobré zanedbať ...

    Spomínaš bolesť ???
    Nuž vedz , že hemáky bolia .

    Spomínaš bolesť ??? Že doktora pustíš do riti , až keď to bude bolieť ???
    Nuž vedz , že ja som doktora trochu neskôr nechal pozrieť do análu . Aj kamerou a nie iba tým očkom ...

    Potom som skoro rok , kua , maródoval ...
    Dve operácie a chemo medzi nimi , môžeš si prečítať nejaké moje skúsenosti ...
    http://www.porada.sk/t140934-onkologicke-ochorenia.html
    Naposledy upravil buchač : 24.03.14 at 12:01
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    trevor Dakujem za konstruktivne odpovede, viem, ze je to vtipne, teda aspon zatial pre mna kym to neboli

    fakt ma zaujima iba, co to trakt dokaze casom rozlozit alebo uvolnit...pretoze:

    dane zrnko som teda videl na vlastne oci, kto chce detaily tak so zrkadlom, zrnko presvitalo cez tkanivo tej hrcky.
    Na 99.99% to nie je hemeroid

    Dufal som, ze snad nie som jediny...

    Lekarov si necham ist do zadku az ked to bude boliet...
    buchač Doplnenie príspevku .
    trevor Idem zajtra k vseobecnej a nasledne asi k chirurgovi

    Docital som sa nieco malo o trombozach krvi v okoli an. otvoru, to by mohol byt moj pripad
    Odstranuje sa to chirurgicky s lokalnym umrtvenim, pripadne keby tam to zrnko naozaj nebolo, ale bola by to iba tromboza, tak sa to moze liecit iba tabletkami - Flebotropikum...
    ivka70 Docital si sa ...ok
    .. inak ty mas nejaku fobiu zo slova hemoroid???
    trevor Vyzerá to tak?Ja tu iba nechcem opisovať detaily že prečo som si taký istý, že je tam to debilne zrnko..vsak uvidím.musím sa odhodlat zajtra k chirurgovia,mám ten úžasný lístok od všeobecnej doktorky..
    ..no momentálne mám názor taký, že tam mám nejaký zjazveny presly hemeroid a na/v nom lanove zrnko)=-O

    Inak sa v pohode zabavte vsetci pri čítaní, nemám sa s kým na tom zasmiať keďže som to nikomu nepovedal...:-D
      zbaliť

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Ta hrcka nebude pravdepodobne ziadne lanove semienko, aj ked si to na 99% myslis.
    Skor to bude hemoroid ..... aj ked zatial neboli ....
    trevor fakt ma zaujima iba, co to trakt dokaze casom rozlozit alebo uvolnit...pretoze:

    dane zrnko som teda videl na vlastne oci, kto chce detaily tak so zrkadlom, zrnko presvitalo cez tkanivo tej hrcky.
    Na 99.99% to nie je hemeroid
    arizona ved priloz foto, nech vidime :-D
    Ahoj Trevor,

    nepodceňuj " semienko"!...tiež som mala niečo ako semienko a šla som s tým k lekárke, potom operácia prvá kde sa ukázalo že je to malilinké semienko zhubné, tak poďme o 3 týždne ďalšia operácia...dnes už iba navštevujem pravidelne každý polrok onkologickú ambulanciu a pri myšlienke že by som to bola vtedy zanedbala len preto, že sa hanbím, mi dáva odvahu a zbavuje ma hanbi vytrčiť zadok keď je to potrebné lekárke a aj vyšetrenia konečníka sú v pohode....

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    Trevor, to zrnko by dávno zhnilo, alebo vypučalo......teda ono to určite nebude......
    len ty pekne choď za odborníkom, tú hanbu prežiješ

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Tiez si myslim, ze ide o hemeroid.
    Ale stale rozmyslam nad tym,ako si prisiel na to , ze mas z zadku akurat lanove semiacko
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    kopretinka zrkadlom?
    ivka70 Indukcia ci dedukcia
    Ice dive no čo zaseješ to budeš siať:-)))
    Ice dive oprava ŽAŤ
      zbaliť
    Na milión percent hemoroid, alebo ak ty voláš „ľanové semienko“ stačí dáke tobolky alebo mastičky z lekárne a je s tým pokoj, ja som sa toho do mesiaca zbavila, vyhodil sa mi vonkajší pár rokov dozadu, vtedy som užívala hemostop gélik a absolvovala som sedavé kúpele tie boli príjemné
    ivka70 reagujes na prispevok, ktory bol dorieseny v marci 2014 .... skus si najskor precitat vsetko (docitala by si sa aj tom ze dotycny napisal vysledok od lekara) , kym zareagujes

    Zrnko v konecniku, hrcka..

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.