Zavrieť

Porady

Našla som si zamestnanie. Môžem žiadať od UPSVaR príspevok za nájdenie si zamestnania??

Dobrý deň,
poskytuje UPSVaR tzv. príspevok za nájdenie si zamestnania? Vyplácať by ho mal po dobu 6 mesiacov. Máte s niečim takým skúsenosť??
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Ak splňaš nasledovné podmienky - ano

    Osobitný príspevok vo výške 63,07 eura mesačne patrí najviac šesť po sebe nasledujúcich kalendárnych mesiacov fyzickej osobe,

    a) ktorej vznikol pracovný pomer alebo obdobný pracovný vzťah a jej dohodnutý príjem je najmenej vo výške mesačnej minimálnej mzdy, najviac vo výške trojnásobku mesačnej minimálnej mzdy,

    b) ktorá bola pred vznikom pracovného pomeru alebo pred vznikom obdobného pracovného vzťahu dlhodobo nezamestnaný občan a

    c) ktorá je členom domácnosti, ktorej sa prestane poskytovať pomoc v hmotnej núdzi.

    Nárok na osobitný príspevok môže fyzickej osobe vzniknúť až po uplynutí 12 mesiacov odo dňa právoplatného rozhodnutia o odňatí osobitného príspevku z dôvodu, že príjemca nesplnil povinnosť a úrad zistil, že príjemca neplní podmienky nároky.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Zuzka2411 Neviem, či dobre rozumiem: musím byť teda členom domácnosti, kde sa do tejto doby poskytovala pomoc v hmotnej núdzi?? Dakujem
    veronikasad Kolko máš rokov ? Poberala si dávku v HN ?
    Zuzka2411 Mám 25 a na UPSVaR som bola evidovana ako nezamestnana 7 mesiacov..nepoberala som ziadny prispevok, teda ani dávku v HN
    veronikasad Po dovršení veku 25 rokov už nie si posudzovaná spolu s rodičmi, mala si nárok na dávku v hmotnej núdzi. Ak si ju nepoberala, zrejme na tento druh príspevku nebudeš mať nárok.

    Skús sa ešte informovať na príspevok na cestovné.

    http://www.upsvar.sk/sluzby-zamestna...page_id=291975
    Zuzka2411 Ďakujem za odpoveď
      zbaliť

    Našla som si zamestnanie. Môžem žiadať od UPSVaR príspevok za nájdenie si zamestnania??

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.