Zavrieť

Porady

Zaujimavy problem s wifi.

Dobry, takze problem s wifi je ten ze download ide na zhruba 15 Mbps a upload ide na 70 Mbps ked sa pripojim kablom na router tak vsetko ide naplno bez problemov uz som vyskusal aj novy firmware, pouzyvam TL WR841ND a doteraz nebol problem az pred par dnami sa to zacalo takto spravat tak neviem ci sa nahodou nepokazil. Vyskusal som aj WiFi pripojenie priamo v miestnosti ale vysledok bol zhruba rovnaky, neviem pochopyt ako je mozne ze upload ide na 100% a download nie. Nekay napady rady triky?
Chobot Čím to testuješ?
Jajbolito pouzivam viacero stranok na testovanie ako napr.: speedtest.net; speedmeter.orange.sk; rychlost sk a nasiel som pri citani na nete o problemoch s WiFi aj jperf programcek tak aj tym...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mecky je offline (nepripojený) mecky

    mecky
    tazko povedat, menit veci ako typ sifrovania (pripadne vypnut cele), vysielaci kanal si skusal? pripadne zamknut wifi iba na n-standarde
    QOS nieje zapnute?
    Jajbolito Vsetko som vyskusal uplne vypnut sifrovanie, prepnutie iba na 802.11n, vypnutie vsetkych ochran, prepalenie firmware, znizit vykon ci nahodou sam seba nezarusuje router, skratka vsetko co som nasiel na nete co by mohlo spomalovat wifi a vysledok ziadny. Aj tak dakujem za mozne odpovede zariadenie islo do servisu.

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Je možné, že niekto v okolí ide na WiFi na kanáli, ktorý je blízky tvojmu, alebo dokonca zhodný s tvojim a potom to "brzdí"..... @mecky dal radu - skúsiť v routeri zmeniť kanál.
    Jajbolito To bolo ako prve co som skusal pomocou inssider som si pozrel okolite siete a kanaly na ktorych pracuju a nastavyl na volny kanal a aj tak nepomohlo no adnes som meral opatovne cez kabel a zistil ze u ani ethernet nepusti viac ako 30 Mbps takze isiel do servisu. Dik za radu...

    Zaujimavy problem s wifi.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.