Zavrieť

Porady

Torty, ktoré chutia našim najbližším...

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Písecka torta

Do tortovnice - väčšej, aby sa všetky vrstvy zmestili.

Cesto :
sneh zo 4 bielok, pridať 4 lyžice kryšt.cukor, šľahať, aby sa rozpustil, 1 PL oleja, 4 žĺtka, 2 PL vlažnej vody,3 PL kopcovité mletých orechov, 3 PL polohrubej múky zmiešanej s 1 ČL prášku do pečiva, preosiať, pridať do múky postrúhanú kôru z citróna, cesto je voňavé a jemné. Všetko pomaly zmiešať.Tortovnicu vymastiť a vysypať strúhankou, dať piecť.
Želatína:
2 dkg želatíny, to jedno vrecúško býva presne 2 dkg,( ja kupujem klasickú, nesladenú a bez príchutí, je v takom bielom sáčku a na obale má farebné kocky, no také nepravidelné útvary, žlto-červeno-zelené.) 1/4 l vody ( ja dávam šťavu z ananásového kompótu), do polovice vody namáčať želatinu a nechať ju trošku napučať. Do druhej polovice vody pridať šťavu z 1/2 citróna, 10 dkg cukru ( ja ho nedávam, lebo šťava je sladká a džemy tiež, ale v recepte je písaný), dať variť vodu s cukrom, keď sa varí, pridať rozpustenú želatínu a nechať SKORO!! ale nie úplne zavariť. Po uvarení želatínu rozdeliť na tri rovnaké časti, ja si to dávam do hrnčekov, ktoré potom po jednom chladím, tak ako ich potrebujem.
Plnka č. 1 :
celá šľahačka sa vyšľahá do tuha, pridať ríbezľový, alebo jahodový džem, (ja dávam z oboch) asi 3-4 PL lyžice, 1 diel želatíny, ktorá je už takmer vychladnutá a začína želírovať, zamiešať a vyliať na upečený a vychladnutý korpus, ktorý je pokvapkaný rumom a potretý dobrým džemíkom. Dať stuhnúť do chladničky.
Plnka č. 2:
opäť 1 šľahačka, vyšľahať, ale džem dávam marhuľový, vychladnutú ale nie tuhú! želatínu, zamiešať, rozotrieť na vychladnutú 1.plnku, (neboj sa toho, keď to bude redšie, o pár minút to stuhne), opäť dať do chladničky.
Plnka č. 3
opäť 1 šľahačka vyšľahať, pridať želatínu, ja dávam na kúsky pokrájaný ananásový kompót a kiwi džem, ktorý robíme doma, takže nie je biela, ale zelenkavá.
Ale aj takto ju robievam :
vyšľahaná šľahačka, 1 PL kakaa preosiateho cez sitko, vychladnutá želatína, len v tomto prípade musíš mať tú želatínu osladenú, lebo inak je to horké, všetko zamiešať a rozotrieť na predošlé vrstvy.
Nechám aspoň 2-3 hodiny v chladničke, vrch ozdobím vyšľahanou šľahačkou so stužovačom a ananásom, v lete jahody, prípadne môžeš dať aj zavárané višne.

Dúfam, že bude vašim blízkym chutiť, je ľahučká, dá sa urobiť i pre diabetikov, môžete nahradiť - do cesta sladidlami a do šľahačiek dia džemy, buď z vlastnej výroby, alebo obchodovými.



Budem veľmi rada, ak niekto pridá originál recept na Sacherovu tortu.
Usporiadat
Marta V Marta V

Marta V je offline (nepripojený) Marta V

Čokoládová torta

5 žĺtkov, 5 polievkových lyžíc práškový cukor, 3 polievkové lyžice hrubej múky, 3 polievkové lyžice kakao, polku prášku do pečiva, sneh z 5 bielkov.
Upečieme 3 pláty cesta. Každý z 5 vajec.

Plnka:
1 l mlieka, 10 žĺtkov, 20 dkg hladkej múky (alebo dva zlaté klasy), uvariť. Do teplého pridať 20 dkg várovej čokolády. Vymiešať 70 dkg masla a 35 dkg práškový cukor a spojiť s vychladnutou kašou.
Vyšľahať nad parou 10 bielok so 70 dkg kryštálového cukru. Sneh na polovičku vyšľahať, pridať kryštálový cukor, vyšľahať a dať potom nad paru a šľahať až kým sa cukor nerozpustí a sneh musí byť tuhý. Sneh nechať trochu vychladnúť a vrecúškom striekať na plech, na ktorom máme papier na pečenie.Pri nízkej teplote v rúre sušíme. Dávka je na 2 plechy.
Tortu naplníme nasledovne:
Upečený plát cesta, plnka, na ktorú dáme upečený snehový plát vrchnou stranou nadol, natrieme plnku, dáme ďalší plát cesta a opakujeme plnka, snehový plát, plnka, posledný plát cesta. Tortu ľubovoľne ozdobíme.
torta 004.jpg  
6 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
zuzkahris zuzkahris

zuzkahris je offline (nepripojený) zuzkahris

Ja som robila minulý týždeň čokoládovo-šľahačkovú tortu a tu je : . Dopĺňam recept :
Čokoládovo-šľahačková torta

Cesto : 5 vajec, štipka soli, 180g krupicového cukru, 200g polohrubej múky, 5 PL oleja, 2 PL práškového kakaa
- v mise vyšľaháme bielky so štipkou soli. Ako sa začne robiť pena, začneme po častiach pridávať cukor a vyšľaháme tuhy a lesklý sneh. Potom do sneh po jednom zašľahávame žĺtky a po lyžiciach olej. Nakoniec zľahka vmiešame múku. Cesto vylejeme do vymastenej a múkou vysypanej formy a pečieme v predhriatej rúre približne
40 minút. Hotový vychladnutý korpus rozkrojíme nožom na 3 pláty. Každý z plátov pokvapkáme kávou a potrieme krémom.

Krém : 3 šlahačky, cukor podľa chuti, 2 stužovače / ak dobre nehustne /.

Každý plát natrieme šľahačkovou plnku, aj vrch a boky torty, potom ozdobíme.
Naposledy upravil zuzkahris : 25.11.10 at 20:12
Čokoládová torta.jpg  
6 0
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

Tento raz som robila pre vnuka. Korpus 1 plát obyćajný piškót, druhý kakaový, rez kakaový. Plnka karamelová, džem černicový. Poťah mandlový marcipán od krstnej dcéry, ozdby cukríková hmota. Najradšej robím obdĺžnikové, dobre sa to krája.
Maroškovi 001.jpg  
Maroškovi 003.jpg  
1/1
5 0
Gapo Gapo

Gapo je offline (nepripojený) Gapo

Ja? Muž.
Hmmm, ako to beží. Takže opäť október a dilema piecť, či kúpiť?
Keďže moja Pesachová banánová torta návštevníkom chutí a mne tiež, predsa som sa rozhodol piecť. Nie je taká nádherná, ako tie tu prezentované diela, ale je chutná, tento rok som ju urobil v jednoduchom prevedení.
Naposledy upravil Gapo : 24.10.10 at 14:08 Dôvod: doplnok
DSC00551.jpg  
DSC00553.jpg  
1/1
4 0
Gapo Gapo

Gapo je offline (nepripojený) Gapo

Ja? Muž.
Niekde medzi tortami je, ale no problem ako sa hovorí, here You are.
Pesachová banánová torta-.jpg  
4 0
katulik111 katulik111

katulik111 je offline (nepripojený) katulik111

tema torty je už uzavretá ale včera som nestíhala dam samozrejme aj recept
piškot:6vajec,350g práškový cukor,350g polohrubá muka,1prášok
do pečiva,3 lyžice kakaa, 2,5dl napoly horúca voda+olej

možme si podla svojej chuti pridat 100g čoho chceme rechy, kokos, mandle, arašidy, pistacie...

pečieme na dvoch tenkych plechoch v teplovzdušnej rure na 200 stupnov, alebo vo forme prieme r24 na dva krat a ešte to aj prerežeme záleží aku chceme velku tortu , ten šmolko je z tych dvoch plechov ale po dlžke prerezane na poly takže tiež mame 4 platiky

krem :250g čokolády,1lyžička instantnej kávy,1dl šlahačka
1 maslo, posekané opražene orechy alebo lieskovce
tak za hrst, 2lyžice práš.cukor
Polámanu čokoládu,kavu, šlahačku a cukor
miešame nad parou dame vychladit do vlažného pridame maslo
a orechy

naplníme nou plát, druhý len z džemom, a tretí z plnkou
dobrú chut
3 0
zdenka131 zdenka131

zdenka131 je offline (nepripojený) zdenka131

logopéd, psychopéd, pedagóg, večný študent, absolvent viacerých VŠ ...viac
Tajomstvo fary

Korpus: 130 g mletých orechov, 6 vajec, 120 g práškového cukru, 1 ČL mletej kávy

Plnka: 250 g kyslej smotany, 120 g mletých orechov, 120 g práškového cukru, 1fľaška (malá) zaváraných malín
2 šľahačkové smotany , stužovač šľahačky

Postup:

Žĺtky vymiešame s cukrom. Pridáme orechy a kávu. Nakoniec zľahka vmiešame sneh z vaječných bielkov. Pečieme 5 min pri teplote 180 stupňov, potom znížime teplotu na 150 stupňov a pečieme 40 min.

Plnka: Zmiešame orechy, kyslú smotanu a cukor . Zmes necháme stuhnúť v chladničke cca 4 hodiny. Vychladnutú tortu rozpolíme, pokvapkáme sirupom z malín, naplníme krémom . Na krém poukladáme maliny , prikryjeme druhou časťou korpusu.

Celú tortu natrieme šľahačkou a ozdobíme malinami Necháme v chladničke stuhnúť najlepšie cez noc.
2 0
katulik111 katulik111

katulik111 je offline (nepripojený) katulik111

nám naviac chutí celá kakaová hlavne mojmu drobcovi klasické kakaové piškoty a čokoládový krem dobre poliata kavou s rumom
DSCN0521.JPG  
DSCN0471.jpg  
DSCN0479.JPG  
DSCN0508.JPG  
DSCN0518.JPG  

DSCN0537.JPG  
1/1
2 0
Doboska Doboska

Doboska je offline (nepripojený) Doboska

pracujúca dôchodkyňa
Ďakujem Vlaste za recept "Písecká torta", a môžem pridať veľmi obĺúbenú a rýchlu tortu "Zázrak v tortovnici".
1) Upečieme korpus z troch vajíčok. Ja robím klasicky: vyšľahám 3 žĺtka s
troma lyžicami kryštál.cukru, pridám 3 lyžice polohrubej múky s jednou lyžičkou prášku do pečiva a nakoniec z 3 bielok vyšľahaný sneh.
Ešte pred tým - 4 hodiny namočím 6 lyžičiek želatíny, najlepšie takej ako spomínala Vlasta pri Píseckej torte, do 1 dcl.studeného mlieka.

2) Keď je korpus vychladený, poukladám naň zavárané ovocie: jahody, ananás, marhuľe. Skúšala som to aj s jablčným kompótom v kombinácii s
čučoriedkami. Korpus dobre pokropím aj so šťavou z kompótu.
3) Potom zvarím 2 dcl mlieka, kde pridám 1 vanilku a 2 veľké lyžice cukru a 3 žltka, ktoré som rozšľahala v 1 dcl mlieka. Pridám namočenú želatínu, rozpustím v horúcom mlieku a odstavím zo sporáka. Keď to vychladne pridám 1 šľahačku, ktorú do tuha vyšľahám. Spolu zamiešam a vylejem do tortovnice na ovocie. Nechám v chladničke na 2 hodiny. Je to výborná a rýchla torta.
Prajem dobrú chuť !!!
1 0
AlaNR AlaNR

AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

Som, kto som...
a ešte mám...
1 0
ubka ubka

ubka je offline (nepripojený) ubka

ondrejvla Pozri príspevok
Písecka torta

Do tortovnice - väčšej, aby sa všetky vrstvy zmestili.

Cesto :
sneh zo 4 bielok, pridať 4 lyžice kryšt.cukor, šľahať, aby sa rozpustil, 1 PL oleja, 4 žĺtka, 2 PL vlažnej vody,3 PL kopcovité mletých orechov, 3 PL polohrubej múky zmiešanej s 1 ČL prášku do pečiva, preosiať, pridať do múky postrúhanú kôru z citróna, cesto je voňavé a jemné. Všetko pomaly zmiešať.Tortovnicu vymastiť a vysypať strúhankou, dať piecť.
Želatína:
2 dkg želatíny, to jedno vrecúško býva presne 2 dkg,( ja kupujem klasickú, nesladenú a bez príchutí, je v takom bielom sáčku a na obale má farebné kocky, no také nepravidelné útvary, žlto-červeno-zelené.) 1/4 l vody ( ja dávam šťavu z ananásového kompótu), do polovice vody namáčať želatinu a nechať ju trošku napučať. Do druhej polovice vody pridať šťavu z 1/2 citróna, 10 dkg cukru ( ja ho nedávam, lebo šťava je sladká a džemy tiež, ale v recepte je písaný), dať variť vodu s cukrom, keď sa varí, pridať rozpustenú želatínu a nechať SKORO!! ale nie úplne zavariť. Po uvarení želatínu rozdeliť na tri rovnaké časti, ja si to dávam do hrnčekov, ktoré potom po jednom chladím, tak ako ich potrebujem.
Plnka č. 1 :
celá šľahačka sa vyšľahá do tuha, pridať ríbezľový, alebo jahodový džem, (ja dávam z oboch) asi 3-4 PL lyžice, 1 diel želatíny, ktorá je už takmer vychladnutá a začína želírovať, zamiešať a vyliať na upečený a vychladnutý korpus, ktorý je pokvapkaný rumom a potretý dobrým džemíkom. Dať stuhnúť do chladničky.
Plnka č. 2:
opäť 1 šľahačka, vyšľahať, ale džem dávam marhuľový, vychladnutú ale nie tuhú! želatínu, zamiešať, rozotrieť na vychladnutú 1.plnku, (neboj sa toho, keď to bude redšie, o pár minút to stuhne), opäť dať do chladničky.
Plnka č. 3
opäť 1 šľahačka vyšľahať, pridať želatínu, ja dávam na kúsky pokrájaný ananásový kompót a kiwi džem, ktorý robíme doma, takže nie je biela, ale zelenkavá.
Ale aj takto ju robievam :
vyšľahaná šľahačka, 1 PL kakaa preosiateho cez sitko, vychladnutá želatína, len v tomto prípade musíš mať tú želatínu osladenú, lebo inak je to horké, všetko zamiešať a rozotrieť na predošlé vrstvy.
Nechám aspoň 2-3 hodiny v chladničke, vrch ozdobím vyšľahanou šľahačkou so stužovačom a ananásom, v lete jahody, prípadne môžeš dať aj zavárané višne.

Dúfam, že bude vašim blízkym chutiť, je ľahučká, dá sa urobiť i pre diabetikov, môžete nahradiť - do cesta sladidlami a do šľahačiek dia džemy, buď z vlastnej výroby, alebo obchodovými.



Budem veľmi rada, ak niekto pridá originál recept na Sacherovu tortu.
Aj keď po dlhšom čase recept je tu Vlastička:-)

Originálny recept na Sacherovu tortu:
Dodržujte postup.
12,5 dg masla
13,5 dg práškového cukru
vymiešať do hladka + 1 vanilkovú esenciu+pridať
po jednom 6 žltkov+12,5 dg roztopenej čokolády na varenie+ 6 bielkov sneh, do ktorého sme vmiešali počas šľahania 10 dg jemný kryštáľový cukor. Aby bol sneh lesklý šľahať 20 sekúnd.
10 dg hl. múky na 3 x striedavo so snehom vmiešať do čokoládovej zmesi.
Cesto vylejeme do do maslom vymastenej a múkou vysypanej tortovej formy a pečieme kým sa torta neoddeľuje od formy cca 1 1/4 hod. Nechať vychladnúť vo forme.
Medzitým si pripravíme marhuľovú želatínu:
12,5 dg marhuľový džem+45-60 ml vody /podľa hustoty džemu/ rozvariť a prepasírovať cez sitko.
Vrch a boky torty natrieť marhuľovou želatínou a poliať horkou čokoládou
Čokoláda:
25 dg horkej čokolády+25 dk kryštáľový cukor+125 ml vody variť nad parou a miešať do hladka.
Čokoládou polejeme tortu.
Recept som získala priamo z Viedne od zamestnanca jednej cukrárne. Dobrú chuť!
1 0
digehe1 digehe1

digehe1 je offline (nepripojený) digehe1

som samouk, ale nechám si rád poradiť od dobrých ľudí ...viac
zdenka131 Pozri príspevok
Tajomstvo fary

Korpus: 130 g mletých orechov, 6 vajec, 120 g práškového cukru, 1 ČL mletej kávy

Plnka: 250 g kyslej smotany, 120 g mletých orechov, 120 g práškového cukru, 1fľaška (malá) zaváraných malín
2 šľahačkové smotany , stužovač šľahačky

Postup:

Žĺtky vymiešame s cukrom. Pridáme orechy a kávu. Nakoniec zľahka vmiešame sneh z vaječných bielkov. Pečieme 5 min pri teplote 180 stupňov, potom znížime teplotu na 150 stupňov a pečieme 40 min.

Plnka: Zmiešame orechy, kyslú smotanu a cukor . Zmes necháme stuhnúť v chladničke cca 4 hodiny. Vychladnutú tortu rozpolíme, pokvapkáme sirupom z malín, naplníme krémom . Na krém poukladáme maliny , prikryjeme druhou časťou korpusu.

Celú tortu natrieme šľahačkou a ozdobíme malinami Necháme v chladničke stuhnúť najlepšie cez noc.

recept znie lákavo, určite vyskúšam z tohtoročnej urody malín.
1 0
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

téma TORTY je opäť otvorená
1 0
tonkat tonkat

tonkat je offline (nepripojený) tonkat

Ďakujeme pekne Vlastička, určite vyskúšame, vyzerá zaujímavo. A odkiaľ ten názov? Žeby Písek?
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
tonkat
Ďakujeme pekne Vlastička, určite vyskúšame, vyzerá zaujímavo. A odkiaľ ten názov? Žeby Písek?
Tonka, ak si ešte pamätáš na Bulvári cukráreň Eva, tam ju mali každý deň, teraz ju mávajú v cukrárni pri Juniore, ale je z náhražok, namiesto ovocia farbivo a stojí okolo 300,-Sk. Ja pre našu veľkú rodinu pečiem vždy dvojnásobnú dávku, robievam ju na veľký plech a jej cena nie je zďaleka taká vysoká. Dúfam, že bude chutiť, potom mi zavolaj, či je to ono.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Ďakujeme .
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Sacher torta

originál recept je chránený, tuším sa súdili o pravosť a značku podobne ako Becher v Čechách.
Zaujímavé recepty a pod nimi v diskusii aj cenné rady napríklad aj na čokoládovú polevu sú tu:

http://www.labuznik.com/search.php?t...cher&recipes=1
0 0
Doboska Doboska

Doboska je offline (nepripojený) Doboska

pracujúca dôchodkyňa
Ďakujem Vlaste za recept "Písecká torta", a môžem pridať veľmi obĺúbenú a rýchlu tortu "Zázrak v tortovnici".
1) Upečieme korpus z troch vajíčok. Ja robím klasicky: vyšľahám 3 žĺtka s
troma lyžicami kryštál.cukru, pridám 3 lyžice polohrubej múky s jednou lyžičkou prášku do pečiva a nakoniec z 3 bielok vyšľahaný sneh.
Ešte pred tým - 4 hodiny namočím 6 lyžičiek želatíny, najlepšie takej ako spomínala Vlasta pri Píseckej torte, do 1 dcl.studeného mlieka.

2) Keď je korpus vychladený, poukladám naň zavárané ovocie: jahody, ananás, marhuľe. Skúšala som to aj s jablčným kompótom v kombinácii s
čučoriedkami. Korpus dobre pokropím aj so šťavou z kompótu.
3) Potom zvarím 2 dcl mlieka, kde pridám 1 vanilku a 2 veľké lyžice cukru a 3 žltka, ktoré som rozšľahala v 1 dcl mlieka. Pridám namočenú želatínu, rozpustím v horúcom mlieku a odstavím zo sporáka. Keď to vychladne pridám 1 šľahačku, ktorú do tuha vyšľahám. Spolu zamiešam a vylejem do tortovnice na ovocie. Nechám v chladničke na 2 hodiny. Je to výborná a rýchla torta.
Prajem dobrú chuť !!!
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
kukučka
Sacher torta

originál recept je chránený, tuším sa súdili o pravosť a značku podobne ako Becher v Čechách.
Zaujímavé recepty a pod nimi v diskusii aj cenné rady napríklad aj na čokoládovú polevu sú tu:

http://www.labuznik.com/search.php?t...cher&recipes=1
Betka ďakujem, poslala som si to na mail, určite vyskúšam.
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

ondrejvla
Budem veľmi rada, ak niekto pridá originál recept na Sacherovu tortu.
Vlasti, ťažko povedať, či z týchto dvoch receptov je niektorý originál, ale ponúkam len to, čo mám. Dobrú chuť!
Sacherová torta_1

Suroviny:130g masla, 110g pr.cukru, 6 žĺtkov, 130g čokolády vyšľaháme. 6 bielkov vyšľaháme so 110g kryšť.cukru. Spolu zmiešame a pridáme 130g hladkej múky a štipku soli. Tortovú formu nevymažeme. Pečieme cca 12-15 minút pri pootvorenej rúre a 1 hod. pri zatvorenej. Potrieme teplým marhuľovým džemom a polejejme čokoládou. Čokoládová poleva: 1/8l vody varíme s 200g kryšt. cukru 5-6 minút. Pridáme 150g čokolády.

Sacherova torta_2

Cesto: 80g čokolády na varenie, 60g obyčajnej čokolády, 24g múky, štipka soli, 100g masla, 310g kryšt. cukru, 6 vajec
Glazúra: 155g marhuľového lekváru, 340g potlačných mandlí, 300g čokolády, 8ml oleja, 200ml plnotučnej smotany.
Postup - cesto: Čokoládu rozpustíme nad parou. Osobitne vyšľaháme bielka, osobitne cukor s maslom. Do zmesi masla s cukrom pridáme žĺtka a miešame. Pomaly pridávame múku a čokoládu(nie všetko naraz). Na konci primiešame bielka a chvíľu šľaháme. Masu nalejeme do vymastenej a pomúčenej formy s priemerom cca 22 cm a dáme piecť do vyhriatej rúry na 180 ºC. Pečieme cca 45 minút. Korpus dáme ma 10 minút do chladničky a vychladíme.
Postup - glazúra: Marhuľový lekvár zohrejeme a natrieme ním korpus. Povrch posypeme mandľami. Nad parou roztopíme čokoládu, pridáme olej a zmesou potrieme tortu. Vyšľaháme smotanu a servírujeme spolu s tortou.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať