Zavrieť

Porady

Pomaly internet

Zdravim, prosim vas potrebujem pomoct, uz som zufaly a neviem co mam robit. Pred par dnami sa nam strasne spomalil net. Internet mame neobmedzeny, DSL prepojeny aj s Wifi routrom. Najprv som si myslel, ze je problem len v mojom PC tak som spravil komplet udrzbu, defragmentacie, skeny, opravil chyby, povypinal 3/4 procesov na pozadi, proste PC som vycistil tak, jak hadam este nikdy. Lenze tento net vyuzivame traja na 3 pocitacoch a robi to vsetkym. Potom nas napadlo, ci neni stary modem, ma predsalen uz 7 rokov, chudacik uz asi nestiha, tak sme kupili novy, robi to vsak stale. Skusal som aj pouzit iny prehliadac, ci to neni v nom, tam to bolo take iste. Normalne som stahoval rychlostou okolo 550 Kb/s teraz stahuje max. 30Kb/s a uz fakt neviem co mam s tym robit. Ak ma niekto z vas napad co s tym, budem vam velmi vdacny. Diki
Usporiadat
shillyian shillyian

shillyian je offline (nepripojený) shillyian

erik: ja som to kukal vcera na ich stranke a mali FUP pisany aj pri Optik 2...no uvidime...teraz momentalne bojujem za to aby nam aj tu natiahli optiku tak uvidim ako to dopadne...mne osobne ten FUP celkom leze krkom
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
taiko
mecky
taiko
Pisal som ja nieco o spoplatnovani trafficu? Ale v zasade si pisal nieco co si pomalicky zacinam mysliet, ze sa stane. Nemoze predsa Netlfix zarabat na streamovani filmov a firma, ktora poskytuje infrastrukturu (citaj internet provider) z toho nic nema , len upgrade-uje HW ako pominuta, ci? To je ako keby chcel prepravca pouzivajuci rychlovlaky poskytovat a samozrejme spoplatnovat cestu TGV z Pariza do Bratislavy, ale nechcel by nic platit za vybudovanie vysokorychlostnej trate
ja vobec nespochybnujem opravnenost nakladov, ale nie riesenie tymto sposobom, myslim si ze jedinym spravnym riesenim je premietnutim tohto do ceny pripojenia pre koncoveho uzivatela (tak ako je to teraz), nech si provider nastavi ceny, programy s fup bez fup ako len uzna za vhodne a sutazi v konkurencii

tvojim sposobom sa zachvilu ocitneme v ako v cine za firewallom, akurat ze o vhodnom trafficu nebude rozhodovat vlada ale zmluvy medzi spolocnostami, zle zle a zle
ale vsak ja nepisem, ze ma provider rozhodovat o trafficu. Provider pusti kazdy traffic, len ho rozne spoplatni. podobne ako s dialnicnym mytom. Cestujes k babke po vajicka, myto neplatis. Prevazas 12ton vajec a za prepravu dostanes zaplatene, myto zaplatis. Je to len dalsia z moznosti, ako diferencovat spotrebitelov a ako tak vylucit moznost, ze niekto bude bezpracne zarabat na infrastrukture, do ktorej musim ja pravidelne investovat. Tema je to zlozita, ma mnoho aspektov, coho dokazom je, ze ju este nemaju vyriesenu ani velki hraci. Nemozno teda tvrdit, ze ta ci ona moznost je jedina spravna.
@mecky
no vyzera ze to legislativci vyriesili a zatial sa vydali "Tvojou" cestou http://online.wsj.com/news/articles/...242681044.html
0 0
erik555 erik555

erik555 je offline (nepripojený) erik555

shillyian
erik: ja som to kukal vcera na ich stranke a mali FUP pisany aj pri Optik 2...no uvidime...teraz momentalne bojujem za to aby nam aj tu natiahli optiku tak uvidim ako to dopadne...mne osobne ten FUP celkom leze krkom
A kde si to cital? Teraz pozeram ich web a nejak to tam pomenili...Ziadna kolonka optik internet atd. http://www.telekom.sk/osobne/chytry-...agio-internet/
0 0
shillyian shillyian

shillyian je offline (nepripojený) shillyian

tuto to mas....oni to tam tak krasne zasili, ze bezny clovek to tam len tak lahko nenajde ;-) to vies slovenski podnikatelia http://www.telekom.sk/osobne/pomoc-a...e-policy-fup-1
0 0
erik555 erik555

erik555 je offline (nepripojený) erik555

shillyian
tuto to mas....oni to tam tak krasne zasili, ze bezny clovek to tam len tak lahko nenajde ;-) to vies slovenski podnikatelia http://www.telekom.sk/osobne/pomoc-a...e-policy-fup-1
To je nejaka starotina, ktora tam este visi Mozem ta ubezpecit, ze na Optik 2 uz vyse 2 roky nie je uplatnovany FUP. Mne to ide stale naplno, aj ked mesacne mam vyse 300GB.
0 0
mecky mecky

mecky je offline (nepripojený) mecky

na optike telekom FUP neuplatnuje niekedy od polovice r. 2011, na dsl ano
Naposledy upravil mecky : 03.04.14 at 22:48
0 0
shillyian shillyian

shillyian je offline (nepripojený) shillyian

no tak teraz uz len docielit aby nam dali optiku a budem vysmiaty
0 0
pmajap pmajap

pmajap je offline (nepripojený) pmajap

alebo

0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať