Zavrieť

Porady

Pomaly internet

Zdravim, prosim vas potrebujem pomoct, uz som zufaly a neviem co mam robit. Pred par dnami sa nam strasne spomalil net. Internet mame neobmedzeny, DSL prepojeny aj s Wifi routrom. Najprv som si myslel, ze je problem len v mojom PC tak som spravil komplet udrzbu, defragmentacie, skeny, opravil chyby, povypinal 3/4 procesov na pozadi, proste PC som vycistil tak, jak hadam este nikdy. Lenze tento net vyuzivame traja na 3 pocitacoch a robi to vsetkym. Potom nas napadlo, ci neni stary modem, ma predsalen uz 7 rokov, chudacik uz asi nestiha, tak sme kupili novy, robi to vsak stale. Skusal som aj pouzit iny prehliadac, ci to neni v nom, tam to bolo take iste. Normalne som stahoval rychlostou okolo 550 Kb/s teraz stahuje max. 30Kb/s a uz fakt neviem co mam s tym robit. Ak ma niekto z vas napad co s tym, budem vam velmi vdacny. Diki
Usporiadat
mecky mecky

mecky je offline (nepripojený) mecky

a co tak zavolat poskytovatelovi internetu?
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
erik555 erik555

erik555 je offline (nepripojený) erik555

od koho je ten net? aka sluzba? Nema ta sluzba aj FUP? http://cs.wikipedia.org/wiki/Fair_User_Policy
0 0
bodliak bodliak

bodliak je offline (nepripojený) bodliak

Neobmedzený často neznamená neobmedzený.
Asi ste si prečerpali limit a operátor vás obmedzil na pár kbit. Uvidíte zajtra. Je prvého.
1 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Tiez si myslim, ze ste to prehnali so stahovanim a poskytovatel vam znizil rychlost.
Pockaj na nove fakturacne obdobie,malo by to nabehnut rychlejsie. A neobmedzeny net nie je taky neobmedzeny,ako si myslis...
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Mnohí si myslia - "neobmedzený" - tak ťahajú ako diví. A vôbec sa nepozerajú, že týmto obmedzia iných. Preto sa zavádza FUP http://cs.wikipedia.org/wiki/Fair_User_Policy , aby každý mal možnosť sťahovať/odoielať rovnomerne a čo najrýchlejšie. Pokiaľ však niektorý presiahne danú hranicu (určenú poskytovateľom), tak sa mu rýchlosť pripojenia zníži (ako ochrana pre ostatných, ktorí nie sú zúriví ťahači), ale - a to zdôrazňujem - pripojenie je stále, dáta sa dajú ďalej prijímať - a to je to NEOBMEDZENÝ! Kedysi bolo to nastavené tak, že po prekročení určitej hranice spadla rýchlosť tak nízko, že nebolo ožné sťahovať skoro žiadne dáta (prípadne i odpojili!).

Takže shillyian - pozri sa skôr, koľko ste všetci traja stiahli a zistíš, že ste to prešvihli.
A pokiaľ máš poskytovateľa - pozri sa na jeho stránky, aký je mesačný limit a ako sa to rieši.....
http://www.telekom.sk/osobne/interne...FaQfwwodKZIALg
https://www.orange.sk/salespad/home/...nu_internetatv
0 0
erik555 erik555

erik555 je offline (nepripojený) erik555

arizona
Tiez si myslim, ze ste to prehnali so stahovanim a poskytovatel vam znizil rychlost.
Pockaj na nove fakturacne obdobie,malo by to nabehnut rychlejsie. A neobmedzeny net nie je taky neobmedzeny,ako si myslis...
V kazdej sluzbe by malo byt uvedene, ze ci sa tam uplatnuje FUP!...aj na Optike Telekom bol po par rokoch zavedeny FUP, ale asi do roka to zrusili. Teraz keby som mal data o velkosti 500GB, tak aj posledne dni v mesiaci to ide naplno
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

erik555
V kazdej sluzbe by malo byt uvedene, ze ci sa tam uplatnuje FUP!...aj na Optike Telekom bol po par rokoch zavedeny FUP, ale asi do roka to zrusili. Teraz keby som mal data o velkosti 500GB, tak aj posledne dni v mesiaci to ide naplno
Podľa toho, čo máš. Aj fialoví majú obmedzenia.... kukni cenník....

P.S. Pre zaujímavosť - ja mám 100/100 a FUP sa mi uplatní po 10GB/24hod. Teoreticky by som stiahol za 1 mes. cez 1,5TB a naplno.
0 0
erik555 erik555

erik555 je offline (nepripojený) erik555

misoft
erik555
V kazdej sluzbe by malo byt uvedene, ze ci sa tam uplatnuje FUP!...aj na Optike Telekom bol po par rokoch zavedeny FUP, ale asi do roka to zrusili. Teraz keby som mal data o velkosti 500GB, tak aj posledne dni v mesiaci to ide naplno
Podľa toho, čo máš. Aj fialoví majú obmedzenia.... kukni cenník....

P.S. Pre zaujímavosť - ja mám 100/100 a FUP sa mi uplatní po 10GB/24hod. Teoreticky by som stiahol za 1 mes. cez 1,5TB a naplno.
ano...nedodal som, ze mam Optik2. Tam bol na niekolko mesiacov tiez zavedeny FUP, ale potom to zrusili.
0 0
shillyian shillyian

shillyian je offline (nepripojený) shillyian

no tak nakoniec to bolo skutocne tym FUP, neviem preco toto nedavaju do zmluvy hned na zaciatok alebo to hned ludom nehovoria v predajni, net mame uz kopu rokov a ani som nevedel ze nejaky FUP existuje, roky stahujeme mesacne obrovske mnozstva dat a nikdy nebol problem. Kazdopadne diki vsetkym za rady, problem vyrieseny :-)
0 0
erik555 erik555

erik555 je offline (nepripojený) erik555

shillyian
no tak nakoniec to bolo skutocne tym FUP, neviem preco toto nedavaju do zmluvy hned na zaciatok alebo to hned ludom nehovoria v predajni, net mame uz kopu rokov a ani som nevedel ze nejaky FUP existuje, roky stahujeme mesacne obrovske mnozstva dat a nikdy nebol problem. Kazdopadne diki vsetkym za rady, problem vyrieseny :-)
Odkedy maju na tu sluzbu zavedeny FUP? Nemusel byt od zaciatku, ked si tu net sluzbu zacal vyuzivat.
0 0
shillyian shillyian

shillyian je offline (nepripojený) shillyian

No neviem odkedy maju na to zavedeny FUP ale net od nich mame uz od 2007, cize nejakych 7 rokov a niekedy sme stahovali aj 280 GB za mesiac a no problem. Vraj mali predtym nastaveny FUP na nasu sluzbu na 240 GB, teraz to ale stiahli uz len na 120. Ale aj tak je pre mna trochu nepochopitelne, ze ked mali predtym 240 a my sme stiahli vyse 280GB, nikomu to nevadilo a nikdy som s tym nemal problem...kks za chvilku si uz clovek nebude moct ani poondiaty film online pozriet. A pre mna ako bezneho uzivatela je podla mna 120 GB dost malo. Dnes som si hodil appku na meranie prenesenych dat a len za dnes co som pozrel par dielov serialu a bol som kusok na nete som mal vyse 3 GB precerpanych a to ten net vyuzivame doma traja.
0 0
jslancik jslancik

jslancik je offline (nepripojený) jslancik

bez servítky
asi by si mal robiť aj niečo iné, ako pozerať "pár dielov seriálu" tri giga je tak 8 častí po 3/4 hodiny. Nelezie ti to na mozog, mimochodom?
0 0
mecky mecky

mecky je offline (nepripojený) mecky

jslancik
asi by si mal robiť aj niečo iné, ako pozerať "pár dielov seriálu" tri giga je tak 8 častí po 3/4 hodiny. Nelezie ti to na mozog, mimochodom?
alebo naozaj "par" tj. 2 v HD kvalite
napr ja osobne v tv okrem dokumentarnych a spravodajskych kanalov uz nepozeram nic, co sledujem nejake tie serialy, par HD filmov mescne, nejaky sport, tak nemam problem sam za mesiac spravit cca 250-300GB
0 0
erik555 erik555

erik555 je offline (nepripojený) erik555

shillyian
...kks za chvilku si uz clovek nebude moct ani poondiaty film online pozriet. A pre mna ako bezneho uzivatela je podla mna 120 GB dost malo. .
Uplne suhlasim! V dnesnej dobe aby sa uplatnoval FUP, ked na nete je plno HD materialov atd., je nepochopitelne.
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
erik555
shillyian
...kks za chvilku si uz clovek nebude moct ani poondiaty film online pozriet. A pre mna ako bezneho uzivatela je podla mna 120 GB dost malo. .
Uplne suhlasim! V dnesnej dobe aby sa uplatnoval FUP, ked na nete je plno HD materialov atd., je nepochopitelne.
a keby si bol datovy provider a poskytovatelia data sources by ti neplatili ani prd za vyuzivanie Tvojej infrastruktury na prenasanie svojich dat, na ktorych zarabaju? Tie by si umoznoval stahovat kazdemu 1TB mesacne a kazdy druhy mesiac by si upgrade-val svoju siet? Minca ma stale dve strany priatelu a mali by sme si odvyknut vyzadovat veci a neplatit za ne.
0 0
mecky mecky

mecky je offline (nepripojený) mecky

taiko
erik555
shillyian
...kks za chvilku si uz clovek nebude moct ani poondiaty film online pozriet. A pre mna ako bezneho uzivatela je podla mna 120 GB dost malo. .
Uplne suhlasim! V dnesnej dobe aby sa uplatnoval FUP, ked na nete je plno HD materialov atd., je nepochopitelne.
a keby si bol datovy provider a poskytovatelia data sources by ti neplatili ani prd za vyuzivanie Tvojej infrastruktury na prenasanie svojich dat, na ktorych zarabaju? Tie by si umoznoval stahovat kazdemu 1TB mesacne a kazdy druhy mesiac by si upgrade-val svoju siet? Minca ma stale dve strany priatelu a mali by sme si odvyknut vyzadovat veci a neplatit za ne.
tak ale pozor, ty by si chcel spoplatnovat traffic na zaklade jeho zdroja? alebo aby si zdroj kupoval trafic u poskytovatelov, a teda koncovy uzivatel skonci s tym ze vybranu sluzbu mu bude vediet poskytnut iba jeden provider? pripadne ak ma smolu tak ziadny dostupny?
to je pekna blbost a cesta do pekla
0 0
erik555 erik555

erik555 je offline (nepripojený) erik555

taiko
erik555
shillyian
...kks za chvilku si uz clovek nebude moct ani poondiaty film online pozriet. A pre mna ako bezneho uzivatela je podla mna 120 GB dost malo. .
Uplne suhlasim! V dnesnej dobe aby sa uplatnoval FUP, ked na nete je plno HD materialov atd., je nepochopitelne.
a keby si bol datovy provider a poskytovatelia data sources by ti neplatili ani prd za vyuzivanie Tvojej infrastruktury na prenasanie svojich dat, na ktorych zarabaju? Tie by si umoznoval stahovat kazdemu 1TB mesacne a kazdy druhy mesiac by si upgrade-val svoju siet? Minca ma stale dve strany priatelu a mali by sme si odvyknut vyzadovat veci a neplatit za ne.
Este tak nepisat v sluzbe, ze "Mesačný objem dát: neobmedzeny" a bude vsetko v poriadku!!!
0 0
bodliak bodliak

bodliak je offline (nepripojený) bodliak

erik555
Este tak nepisat v sluzbe, ze "Mesačný objem dát: neobmedzeny" a bude vsetko v poriadku!!!
Neobmedzený ? Veď ťahaj, koľko to dá. Na začiatku dá veľa, potom menej. Ale ťahať môžeš neobmedzene.
2 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
erik555
taiko
erik555
shillyian
...kks za chvilku si uz clovek nebude moct ani poondiaty film online pozriet. A pre mna ako bezneho uzivatela je podla mna 120 GB dost malo. .
Uplne suhlasim! V dnesnej dobe aby sa uplatnoval FUP, ked na nete je plno HD materialov atd., je nepochopitelne.
a keby si bol datovy provider a poskytovatelia data sources by ti neplatili ani prd za vyuzivanie Tvojej infrastruktury na prenasanie svojich dat, na ktorych zarabaju? Tie by si umoznoval stahovat kazdemu 1TB mesacne a kazdy druhy mesiac by si upgrade-val svoju siet? Minca ma stale dve strany priatelu a mali by sme si odvyknut vyzadovat veci a neplatit za ne.
Este tak nepisat v sluzbe, ze "Mesačný objem dát: neobmedzeny" a bude vsetko v poriadku!!!
Ved objem dat je neobmedzeny, len si tie TB stiahnes mensou rychlostou. Ci si my nepletieme hrusky s jablkami.
0 0
erik555 erik555

erik555 je offline (nepripojený) erik555

bodliak
erik555
Este tak nepisat v sluzbe, ze "Mesačný objem dát: neobmedzeny" a bude vsetko v poriadku!!!
Neobmedzený ? Veď ťahaj, koľko to dá. Na začiatku dá veľa, potom menej. Ale ťahať môžeš neobmedzene.
Ked nie je v sluzbe uplatnovany FUP, tak taham vzdy rovnakou rychlostou...za mesiac i 300-400GB. Ale na tom som tu poznamku nepisal. Pisal som na poznamku taika, ze keby som ja bol providerom atd. ci by som dovolil tahat tolko dat! Ja si stale myslim, ze kde je uplatneny FUP, tak to je stale obmedzeny mesacny objem!!! A nie, ze provider uvedie ze neobmedzeny!!!
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať