Zavrieť

Porady

Prenájom garáže

Zdravím, už som raz zadával podobnú otázku, len nemám odpoveď. Poprosím teraz ak bude niekto vedieť poradiť. Tak Som SZČO, platca DPH, ale prenajímam garáž ako súkromná osoba, tiež súkromnej osobe. Moja otázka : má mi nájomca platiť s DPH, alebo bez? A má mi posielať platbu na podnikateľský, alebo súkromný účet? Moc ďakujem za každú odpoveď. Moc dík.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Ak prenajímaš ako súkromná osoba, dph neriešiš, nie si platiteľom dph. A čo sa týka úhrady, platba môže byť na hociakom účte, veď aj tak to budeš zdaňovať.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    addricka-K nooo jedine, že by to prenajímal za náklady spojené s garážou.. teda náklady, ktoré má on s garážou (elektrika, voda atď.) a to dal jemu ako cenu nájmu, vtedy by nič neodvádzal, lebo výnosy= náklad ZD 0 ....

    ale inak, ak to prenajímaš ako FO, teda nedávaš tam IČ ani DIČ, tak DPH neriešiš :-)
    lotina Dík za odpovede.To znamená, že si budem evidovať platby na môj osobný účet, nemusím viesť okrem toho žiadnu evidenciu a potom na konci roka podám DP na tom istom DP typu B v kolónke príjem z prenájmu. Je to ok?? Ďakujem
    Tweety Ak ho nemáš v živnosti, tak áno, z prenájmu, ale bude už len jedno DP. Nebudú už A, B.
    lotina Ja mám v živnosti aj prenájom priestorov,ale túto garáž nemám zaradenú do obchodného majetku, tak to budem prenajímať súkromne. Takže len jedno DP typu B. Ďakujem
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.