Zavrieť

Porady

Môže siahnuť exekútor na majetok a bank.učet firmy ktorá je založená v zahraničí a ja som vo firme spoločník a spolumajiteľ účtu?Exekúcia je na mňa.

Som spoludisponent účtu.Čo by to pre mňa znamenalo, ak mi zablokuje môj obchodný podiel, pre ďalšie fungovanie celej firmy a bankového účtu.Bude na obchodnom registri firmy nejaké viditeľné označenie, že je tu blokovaný podiel exekútorom?A prosim Vás,po zablokovaní obchod. podielu mám nárok na vyplácanie zisku ?
Naposledy upravil martin xl : 03.04.14 at 13:23
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Durov je offline (nepripojený) Durov

    Durov
    si spolumajiteľ účtu ako fyzická osoba, alebo si spoludisponent účtu, ktorý je vo vlastníctve právnickej osoby?

    Na bankový účet a majetok nemôže siahnuť, maximálne tak môže pristúpiť k exekúcii obchodného podielu

    Odpoveď na upravenú otázku

    AD 1 - No ak ti vyplatia zisk, tak ten podlieha exekúcii.
    AD 2 - Predaj obchodného podielu sa až tak často nevyužíva a exekútor nemôže len tak konať v zahraničí voči zahraničnej firme, poverenie má len v SR, musel by žiadať súčinnosť od exekútora z danej krajiny, je to dosť náročné.
    Naposledy upravil Durov : 04.04.14 at 05:22

    Môže siahnuť exekútor na majetok a bank.učet firmy ktorá je založená v zahraničí a ja som vo firme spoločník a spolumajiteľ účtu?Exekúcia je na mňa.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.