Zavrieť

Porady

Hladam investora

mkx mkx

mkx je offline (nepripojený) mkx

Zdravim Vas.

Hladam investora a sucasne partnera. Ide o vstupny kapital v celkovej sume priblizne 300.000,- SKK, ktory ma sluzit na rozbehnutie internetoveho portalu, ktory v tejto dobe existuje uz dva mesiace, je plne rozbehnuty ale zomiera na nedostatok financii.

Blizsie informacie podam v internej poste a osobnom stretnuti.

Vdaka
Usporiadat
Composite Composite

Composite je offline (nepripojený) Composite

ale tu je to tiež, ale majú málo ľudí, ano majú aj slabšiu oporu v zákone. Ale rieši sa to, samozrejme na vysokých moc nedosiahnu, ale tých bežných, ktorý tiež robia obrovské škody ano, ale trvá to strašne dlho.

Kamarátov kamarát robil daňové podvody a obchody 10 rokov, bol vysmiaty ako mu to pekne všetko ide, potom sa jeho prípad dostal na rad a za pol roka sedel .
A tu je to, že to treba zefektívniť a dať viac ľudí, lebo štát 10 rokov prichádzal o peniaze a neuvidí z nich nič, on si posedí a veselo si užíva peniaze. Keby zasiahli do pol roka, tak je škoda malá a môže ju splácať.
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Mam taky nazor, že ludia skor zavidia takym, co maju majetok poctivo zarobeny a pred mafianmi a zločincami si davaju klobuk dolu. Na slovensku zostala tak virtualna sympatia s darebakmi a to je nas najväčší problem. Ludia by aj chceli daco riešiť, no nevedia ako a tak si vylievaju zlosť aspon na takom, čo sa nevie branit a ma učtovnictvo a dane v poriadku. A taky nam radsej odide do zahraničia.
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

duves Pozri príspevok
Mam taky nazor, že ludia skor zavidia takym, co maju majetok poctivo zarobeny a pred mafianmi a zločincami si davaju klobuk dolu. Na slovensku zostala tak virtualna sympatia s darebakmi a to je nas najväčší problem. Ludia by aj chceli daco riešiť, no nevedia ako a tak si vylievaju zlosť aspon na takom, čo sa nevie branit a ma učtovnictvo a dane v poriadku. A taky nam radsej odide do zahraničia.
No asi sa nie je co cudovat, ked sam predseda vlady + cela jeho partia davaju za vzor Janosika stale ako narodneho hrdinu.
0 0
Mikael Mikael

Mikael je offline (nepripojený) Mikael

Nuz ja som uz na rozpravky o kamaratovych kamaratoch asi trochu stary , ale nic v zlom

jedine co som si zatial vsimol ze je tu dost prispevkou no nenasiel som tu ziadny zaujimavy napad ani nikoho kto by taky zaujimavy napad hladal. z toho som usudilze toto asi nebude to prave miesto kde ten autor prveho prispevku najde investora.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Mikael Pozri príspevok
Ja som reagoval len na ten Vas prispevok ohladom burzy, proti vasemu investicnemu zameru nic nemam, ale osobne si myslim ze neexistuje bezrizikova investicia

Tak v prvom rade predpokladam ze ak parcela 12 minut od Bratislavy stoji 180 korun , bude to orna poda, a prve riziko moze nastat ze bude problem preklasifikovat pozemok na stavebny. Tu moze nastat prilis vela komplikacii, pretoze preklasifikovanie moze aj nemusi byt schvalene. a hned vam vas investicny plan moze padnut. druha vec je ze o takychto zameroch som pocul uz par krat ale kamen urazu bol prave s inzinierskymi sietami a komunikaciami. to znamena ze potrebujete peniaze najprv investovat. takze za predpokladu ze dostanete povolenie a investujete do sieti, este stale nemate ziadny zisk. potom bude zalezat od toho kolko ludi bude mat zaujem o pozemky . predpokladam ze nebudete mat tych par milionov na budovanie tych sieti, a tak si ich poziciate, pozemky sa nemusia predavat dostatocne rychlo na to aby ste stihali splacat splatky a uroky banke. realny rocny urok pri sadzbe 12-13 % rocne je este o par % vyssi. takze to je dalsie mensie riziko. takze riziko je tu vzdy.

Ja by som urcite nesiel do investicii ktore mozno vynesu 16% ale su zavisle na mnohych faktoroch ktore nemozem ovplyvnit. pravdu povediac pohybujem sa v uplne inom biznise ako je real estate, takze mi pride 16% rocne trochu nezaujimavych s hladiska narocnosti realizacie. takze 16% zisk akceptujem ak casova narocnost je par hodin mesacne. osobne si myslim ze je dost sposobov ako investovat porovnatelny cas s vasim planom ale s vyssim percentualnym ziskom.

ak by som mal specifikovat idealnu investiciu, tak by to bola investicia. ktora by bola dostatocne likvidna, to znamena ze by som sa jej mohol zbavit kedykolvek a za co najkradsi cas. aby nebola naviazana na ziadne birokraticke ukony a hlavne aby som ju mal uplne pod kontrolou.

Aby to nevzyeralo ze sa vyjadrujem velmi nekonkretne. tak posledne napady , ktore sa mi velmi pacili boli sluzby ako konzultacne spolocnosti . alebo napriklad distribucia specifickeho tovaru , ktory je v porovnani zo zahranicim vdaka kurzovym rozdielom v desiatkach % lacnejsie. par napadou by som malaj s mojho oboru , ale to nieje na vseobecnu diskusiu. takze asi tolko.

pekny vecer
Ak máte milión ste za vodou.

Píšete, že prvé riziko vidíte v preklasifikovaní pozemkov, a že môže a nemusí byť schválené. Neviem a nepoznám žiadny zákonný spôsob, ako sa to dá neschváliť. V druhom rade, nepoznám žiadneho starostu, ani obecné zastupiteľstvo, ktoré je proti rozvoju obce. Zvlášť v čase hospodárskej krízy.

Čo sa týka tých inžinierskych sieti a komunikácií, a že budú prekážkou. Práve v tom je pointa celého investovania a konečnej ceny našich stavebných pozemkov. Dotácia z EU s podmienkou spolufinancovania stavebníkmi. Za určitých okolností je možné dosiahnuť pomer 10 % : 90 % a na viac pri nadbytku stavebných kapacít je reálny prepad cien stavebných prác na polovicu a nižšie. Hlavne v zakladaní stavieb a budovaní sieti. V tomto sektore boli ceny najhoršie.

Len tak pre ilustráciu, kde sa pohybovali ceny: bol som svedkom odmietnutia ponuky na IS za 300 mil. Sk pri nákladoch 160 mil. Sk so slovami, že za 140 mil. zisku to nikto robiť nebude. Neskôr som sa opýtal, či to myslel vážne a či si môže dovoliť nezarobiť 140 mil. Sk. Odpoveď bola, že robia podstatne ziskovejšie zákazky a kvôli nemu nebude stratový. Nie sú predsa charita. Taká tu bola doba a dnes si šetria robotu. Polovica ľudí je na pracáku a polovica strojov stojí.

Koľko ľudí bude mať záujem o stavebný pozemok je úplne jasné. Nakoľko je kríza a ešte bude trvať aspoň jeden rok a viac. Zákonite nastanú dva protichodné problémy. Jeden problém budú mať tí čo skutočné peniaze majú, ale nemajú kde investovať a tí druhý nemajú peniaze lebo ich nemajú kde zarobiť.

Tým prvým nezostáva iné, ako investovať do cenných papierov a pravdepodobne sa zmieriť so stratou ich hodnoty. Vysvetlenie tejto straty je jednoduché. Investovanie do akejkoľvek akcie zákonite vyvolá stúpanie ich ceny a to znamená, že každý ďalší nákup bude drahší. Do tohto odvetvia prúdi stále viac a viac peňazí. Za predpokladu krízy v ktorej samozrejme nie je skutočná spotreba sa vyrobia výrobky, ktoré sa nepredajú a príde strata. Tato strata je priamo úmerná s množstvom investovaných peňazí. Tú stratu neznáša nikto iný ako investor (akcionár) a banka, alebo skôr investičný fond banky (a to sú tiež vlastníci cenných papierov), lebo žiadna banka nebude priamo investovať a riskovať svoje peniaze. Banka si zoberie len isté poplatky a bez rizika.Ešte zostáva možnosť bezpečnejšie investovať do štátnych dlhopisov. Ale aj tu je nevyhnutná strata v podobe zaručenej inflácie, alebo dokonca devalvácie meny, alebo hodnoty peňazí.

Z tohto mi vyplýva, že investovanie peňazí v dobe krízy je za každých okolností spojené so stratou hodnoty investície. Rozumným investovaním sa dá dosiahnuť iba zníženie, alebo aspoň obmedzenie tejto straty. Dosiahnutie menšej straty je už považované za úspech.

Naproti tomu neviem o žiadnom prípade poklesu cien pozemkov. Ešte sa to nikdy v dejinách nestalo a zvlášť nie u stavebných pozemkov. Síce jestvujú aj výnimky, ktoré sa v minulosti stali, (Klondajk po dobe zlatej horúčky) ale to sa nemôže vzťahovať na pozemky v okolí Bratislavy.

Čo sa týka tých vašich pochybností či bude záujem o stavebné pozemky. Ak je možnosť kúpiť pozemok o rozlohe napríklad 3500 m2 za 700 tisíc plus 130 tisíc za podiel na IS, spolu 830 tisíc a starý byt stojí 2 300 000 Sk, nie je o čom uvažovať.
Neskôr (po kríze) nastane nárast cien bytov. Síce bude len mierny, ale aj tak budú tí chytrejší hľadať cestu, ako za rovnaké peniaze postaviť pre seba dva byty v jednom dome. Na to budú potrebovať pozemok a ten budú musieť kúpiť.

Ten kto bude mať kúpený 3500 metrový pozemok, si bude môcť dovoliť odpredať napríklad aj 5 x 500 metrov, napríklad po 1000 Sk, čo je 2 500 000 Sk. Pritom ho to stálo iba 830 000 a ešte mu zostane 1000 m2 na vlastnú stavbu za 2 500 000 Sk, ktoré utŕži za pozemok. V skutočnosti postaví dom zadarmo a pozemok ho bude stáť 800 tisíc. Ak sa zmieri s tým, že si nechá len 500 metrov, bude mať aj pozemok zadarmo. Je ale dosť reálna a pravdepodobná možnosť, že pozemky budú ešte drahšie a v tom prípade bude mať svoj dom aj s pozemkom zadarmo a ešte na tom aj zarobí.

Tomu sa podľa mňa povie dobrá investícia. Stačí dobre investovať milión a ste za vodou.
Naposledy upravil jar88 : 03.05.09 at 21:55
0 0
Mikael Mikael

Mikael je offline (nepripojený) Mikael

jar88

v minulosti som pracoval v oblasti real estate a business developmentu a preto s praxe viem ze nemate predstavu ake vsetky uskalia vas cakaju. ale prajem nech sa vam dari

a kedze v sucasnosti (uz par rokov) pracujem v sektore kapitalovych trhov, musim vas poopravit ze neexistuju len akcie a dlhopisi, ktore spominate, ale samozrejme velke mnozstvo investicnych nastrojov a samozrejme strategii ktorych ziskovost je zalozena nielen na stupani trhov , ale takisto na ich velkej ci znizenej volatilite, existuju strategie smerove aj nesmerove a paradoxne prave vynosy s obchodovania s CP mozu byt v tychto obdobiach najvyssie. a to nehovorim o percentach, ale skor o desiatkach percent. predstava ze investovanim ci obchodovanim na trhoch peniaze hodnotu stracaju je uplne scestna. vsetko je len otaska vzdelania a schopnosti investora.

s toho usudzujem ze investicia na niekolko rokov a vynos z nej 16% je proste nezaujimavy zisk. ale je to samozrejme len moj nazor. nikomu ho nevnucujem
0 0
Composite Composite

Composite je offline (nepripojený) Composite

jar88:
Ked začneš s tým robiť, tak uvidíš, čo všetko sa dá a čo všetko si nečakal.
že aj to najjednoduchšie na svete čo si myslíš, že to výjde, tak to nemusí byť pravda.
Problémov je veľa a kopia sa.
Mali sme napr., pozemky jasný zisk. Všetko vypadalo, že za mesiac bude hotové. Trvalo to pol roka, plno problémov. Prvý kupca cúvol pred podpisom, druhý chcel niečo iné,...
Nakoniec sa to strelilo 3 s ktorým sa to vybavilo od prvého kontaktu do platenia za 24 hod °)
0 0
mysurk mysurk

mysurk je offline (nepripojený) mysurk

Mikael Pozri príspevok
jar88

v minulosti som pracoval v oblasti real estate a business developmentu a preto s praxe viem ze nemate predstavu ake vsetky uskalia vas cakaju. ale prajem nech sa vam dari

Vsetko je len otaska vzdelania a schopnosti investora.

s toho usudzujem ze investicia na niekolko rokov a vynos z nej 16% je proste nezaujimavy zisk. ale je to samozrejme len moj nazor. nikomu ho nevnucujem
Najmä aby investoval aspoň tak, ako by to boli jeho vlastné peniaze.
0 0
maxton66 maxton66

maxton66 je offline (nepripojený) maxton66

Surne hladam investora, celkovo na 940.000 eur, plati sa priebežne. 1,5% ur. mesiačne, na 16 mesiace. Ide o nehnutelnost v centre mesta s. Slovensko /60000 obyvatelov/.Stavebna firma.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Composite Pozri príspevok
Nikdy nevieš
Minule došiel do baru dotrhaný hajtrák na rozbitej fábke a kamarát kuká, "že s takým sedlákom má robiť biznis?"

Chlapec má byt v monaku, vilu v španielsku a v banke 15 mil. €, má 21 rokov a zarobí aj na predávaní teplého vzduchu.

Doma sa nechce ukazovať, lebo ked si ako 18 ročný kúpil M5, tak mal hned problém zo závistlivcami, políciou,...
Doma sa ukazuje ako chudák a v zahraničí si užíva a obchody sa snaží robiť mimo slovenska.

čiže ťa vyvediem z omylu, ale aj tu sa môže najsť kontaktná osoba.
tuším tu niekto hovoril skoro prorocky Alebo o tom vedel veľa
0 0
eredbox eredbox

eredbox je offline (nepripojený) eredbox

Ahojte,
skusim jeden prispevok k veci (k povodnej teme investovania):

Chcem sa spytat ludi, ktori pracuju s kapitalovymi nastrojmi, za aky cas je realne (a ci vobec) na Slovensku ziskat 20 mil. Eur na projekt so solarnou energiou?

O co ide:
Budu sa predavat obligacie, kazda po 50.000 eur, rocny urok 9%, garancie NBS a spanielskej vlady. Projekt je zamerany na vybudovanie farmy so solarnymi panelmi. Prijem bude z predaja energie (o rastucom potenciale energie tu asi nemusim pisat, ze? ;-) ...). Detaily tu asi netreba roztahovat.

Este raz moja otazka: Za aky dlhy cas si viete predstavit realny predaj tychto obligacii na dosiahnutie cielovky 20 mil. Eur (cize 400 ks obligacii)???

Pekne dakujem za Vase nazory.
0 0
mysurk mysurk

mysurk je offline (nepripojený) mysurk

eredbox Pozri príspevok
Ahojte,
skusim jeden prispevok k veci (k povodnej teme investovania):

Chcem sa spytat ludi, ktori pracuju s kapitalovymi nastrojmi, za aky cas je realne (a ci vobec) na Slovensku ziskat 20 mil. Eur na projekt so solarnou energiou?

O co ide:
Budu sa predavat obligacie, kazda po 50.000 eur, rocny urok 9%, garancie NBS a spanielskej vlady. Projekt je zamerany na vybudovanie farmy so solarnymi panelmi. Prijem bude z predaja energie (o rastucom potenciale energie tu asi nemusim pisat, ze? ;-) ...). Detaily tu asi netreba roztahovat.

Este raz moja otazka: Za aky dlhy cas si viete predstavit realny predaj tychto obligacii na dosiahnutie cielovky 20 mil. Eur (cize 400 ks obligacii)???

Pekne dakujem za Vase nazory.
Čas predaja bude priamoúmerný skúsenostiam a vedomostiam kupujúcich.
Odhadujem minimálne na niekoľko rokov .
0 0
Mikael Mikael

Mikael je offline (nepripojený) Mikael

eredbox Pozri príspevok
Ahojte,
skusim jeden prispevok k veci (k povodnej teme investovania):

Chcem sa spytat ludi, ktori pracuju s kapitalovymi nastrojmi, za aky cas je realne (a ci vobec) na Slovensku ziskat 20 mil. Eur na projekt so solarnou energiou?

O co ide:
Budu sa predavat obligacie, kazda po 50.000 eur, rocny urok 9%, garancie NBS a spanielskej vlady. Projekt je zamerany na vybudovanie farmy so solarnymi panelmi. Prijem bude z predaja energie (o rastucom potenciale energie tu asi nemusim pisat, ze? ;-) ...). Detaily tu asi netreba roztahovat.

Este raz moja otazka: Za aky dlhy cas si viete predstavit realny predaj tychto obligacii na dosiahnutie cielovky 20 mil. Eur (cize 400 ks obligacii)???

Pekne dakujem za Vase nazory.
Ak je urok skutocne 9% garantovany NBSkou a sponielskou vladou, tak v tom pripade objem 20 mil eur nieje zas taky problem. rychlost zalezi aj na tom kde budu dlhopisy umiestnene, na akej burze, aky emitent ich na trh prinesie. ci to bude volne obchodovane , alebo priami predaj (priame predaje), a hlavne komu budu ponuknute a tak podobne. v dobe krizy by sa o 9% garantovany vynos malo zaujimat vela investorov. a nemyslim tym jozka mrkvicku z hornej dolnej. to ze su to papiere slovenske neznamena ze nemozu ist na zahranicnu burzu, alebo ze ich nemoze kupit zahranicny subjekt, prave naopak. slovensky trh tu rolu nehra. podstatna je garancia a vynos, a vyber dobreho partnera.

ci sa tieto papiere maju sancu ? urcite ano. ale presnu dobu vam nikto nepovie. relevantne informacie vam poskytne len emitent. ktory ma s podobnymi transakciami skusenosti.

moj nazor ze sa tie papiere rozpredaju napriek velkemu objemu rychlo.
0 0
Mikael Mikael

Mikael je offline (nepripojený) Mikael

len doplnim ze taketo papiere sa nepredavaju po kusoch aby nevznikol nejaky mylny dojem. predavaju sa v balikoch , obrovskych balikoch , a nakupuju ich velke institucie do velkych portfolii. takze proces moze vypadat tak ze sa vyda emisia, ktora sa na trh moze dostat v 5-6 balikoch, tieto baliky budu reflektovat zo zaujmom kupujucich. pretoze taketo papiere sa na trh nedavaju na nahodu.
0 0
aaajven aaajven

aaajven je offline (nepripojený) aaajven

Dobry den hladam investora v oblasti restauračnych služieb v Severnom Irsku alebo Irsku.. ak by ste mi vedeli poradit prosim kontaktujte ma na moj email Dakujem
0 0
sfinks sfinks

sfinks je offline (nepripojený) sfinks

Roman_ZA Pozri príspevok
Surne hladam investora na podnikatelsky zamer, blizsie info len na stretnuti. Vopred ziadam len o seriozny zaujem. Suma nie je zavratna, jedna sa o sumu 15000 EUR.
Aj ja hladma niekoho kto mi zasponzoruje moje podnikanie ja nebudem nic platit teda o nic nepridem ked sa mi nebu darit a rozdelim sa so spolocnikom 60 mne a tebe 40 % ... ... najde sa taky "super" clovek ? lol takto to posobi co si napisal .. myslis ze niekto sa da do toho ... pochybujem ....
0 0
selia79 selia79

selia79 je offline (nepripojený) selia79

ahoj chcela sopm pozriet tu stranku ale nejde mi to este to funguje vdaka za odpoved
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať