Zavrieť

Porady

Čerpanie sociálneho fondu

Prosím o radu.
Spoločnosť vznikla v r. 2005, SF tvoríme zatiaľ každý mesiac z miezd zamestnancov a čerpáme každý mesiac iba prispievaním na stravu zamestnancom. Žiadne iné čerpanie...dokonca sa nám podarilo cca o 2000 Sk za r. 2005 viac vyčerpať, ako vytvoriť. Čo všetko robíme zle? Vadí to, že sme viac vyčerpali, ako vytvorili a že čerpáme len prispievaním na stravu?
Usporiadat
Ivenka Ivenka

Ivenka je offline (nepripojený) Ivenka

Skúste mi poradiť ak tu ešte niekto pracuje. Mám faktúru za prenájom chaty.
Učtovala som 528/321 282 E
a 472/321 78 E
78 E som rozučtovala zamestnancom a zdanila. Len neviem ktorý zápis mi chýba lebo mi nesedí 331 ? Výplaty som vyplatila z pokladne. Čo mám dať na stranu MD?
Ďakujem
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Ivenka Pozri príspevok
Skúste mi poradiť ak tu ešte niekto pracuje. Mám faktúru za prenájom chaty.
Učtovala som 528/321 282 E
a 472/321 78 E
78 E som rozučtovala zamestnancom a zdanila. Len neviem ktorý zápis mi chýba lebo mi nesedí 331 ? Výplaty som vyplatila z pokladne. Čo mám dať na stranu MD?
Ďakujem
A daň si zaúčtovala 331/342?
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
Ivenka Pozri príspevok
Skúste mi poradiť ak tu ešte niekto pracuje. Mám faktúru za prenájom chaty.
Učtovala som 528/321 282 E
a 472/321 78 E
78 E som rozučtovala zamestnancom a zdanila. Len neviem ktorý zápis mi chýba lebo mi nesedí 331 ? Výplaty som vyplatila z pokladne. Čo mám dať na stranu MD?
Ďakujem
78 EUR zaplatí firma, takže 321 sa nemení, hej?
331 nezvyšuješ o 78 EUR-ak to oni neplatia, je to len nepeňažný príjem a iba daň je vyššia.
Aký máš rozdiel na 331?
0 0
Ivenka Ivenka

Ivenka je offline (nepripojený) Ivenka

No presne 78 Eur. Daň zaučtovanú mám. Oni to práveže neplatia, dostali do výplaty ako príspevok zo SF.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Ivenka Pozri príspevok
No presne 78 Eur. Daň zaučtovanú mám. Oni to práveže neplatia, dostali do výplaty ako príspevok zo SF.
A čo Ti vlastne nesedí? Napíš ako si to celé účtovala.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
Ivenka Pozri príspevok
No presne 78 Eur. Daň zaučtovanú mám. Oni to práveže neplatia, dostali do výplaty ako príspevok zo SF.
predpokladám, že si zaúčtovala 521/331 hrubú mzdu a včítane tých 78 EUR a preto teraz máš 331 vyšší záväzok o 78 EUR. Je tak?
78 EUR by si v rekapitulácii mala mať niekde v kolonke ostatný príjem-nepeňažný príjem a táto suma nepatrí na 521.
0 0
Ivenka Ivenka

Ivenka je offline (nepripojený) Ivenka

Práveže nemám 78 učtované na 521.
Učtovala som 521/331 hrubé mzdy bez príspevku
331/336
524/336
331/342 spolu dan zo ZČ+daň z príspevku
527/472
331/211 čistá mzda vyplatená spolu s príspevkom
V Olympe mám v rekapitulácii ešte uč.príp.472/331 presne 78 Eur.
0 0
Ivenka Ivenka

Ivenka je offline (nepripojený) Ivenka

Sumu vydel počtom zamestnancov a nahraj do najbližších miezd ako pôžitok zo SF, ktorý sa len zdaní, len dávaj pozor, aby si im tú sumu aj nevyplatila.

V tom som mala chybu. Našla som to tu na Porade od mzdarky Renci. Olymp mi to dal ako vyplatené peniaze a ja som si to nevšimla. Takže poriešené.ˇAj vďaka Vám.
0 0