Zavrieť

Porady

Zmeny zmluvy pre obchodny nazov - robim to spravne?

S klientami máme podpísané zmluvy na názov "IRIS software" ale zmenili sme obchodny nazov na IRISOFT. Idem robit zmeny v zmluvach a rad by som sa spytal ci to robim spravne.

Staci iba spisat dodatok k zmluve s uvedenim zmluvnych stran a s jedinou vetou: "Názov „IRIS software, s.r.o.“ sa v celej zmluve nahrádza názvom „IRISOFT, s.r.o.“.? Staci to?

Moc dakujem za pomoc.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    peter007
    S klientami máme podpísané zmluvy na názov "IRIS software" ale zmenili sme obchodny nazov na IRISOFT. Idem robit zmeny v zmluvach a rad by som sa spytal ci to robim spravne.

    Staci iba spisat dodatok k zmluve s uvedenim zmluvnych stran a s jedinou vetou: "Názov „IRIS software, s.r.o.“ sa v celej zmluve nahrádza názvom „IRISOFT, s.r.o.“.? Staci to?

    Moc dakujem za pomoc.

    Ja by som vypracovala dodatok č..... k uzatvorenej zmluve .....medzi zmluvnými stranami/vypísať/ ........v texte by som uviedla , že tento
    dodatok č.... mení a upravuje dodávateľa...z ....... na ...........
    poprípade všetky body , v ktorom je uvedený dodávateľ služby ....alebo určitého produktu .

    rada je offline (nepripojený) rada

    rada
    Zmena obchodného mena neznamená zmenu právnej subjektivity obchodnej spoločnosti. Zjednodušene povedané, na právne vzťahy, do ktorých spoločnosť vstúpila, nemá právny vplyv zmena jej obchodného mena. To neplatí prirodzene v prípadoch, kedy zmluva priamo stanovuje povinnosť zmluvných strán oznámiť druhej zmluvnej strane takúto zmenu a nesplnenie takejto povinnosti zmluva sankcionuje.

    peter007 je offline (nepripojený) peter007

    peter007
    rada
    Zmena obchodného mena neznamená zmenu právnej subjektivity obchodnej spoločnosti. Zjednodušene povedané, na právne vzťahy, do ktorých spoločnosť vstúpila, nemá právny vplyv zmena jej obchodného mena. To neplatí prirodzene v prípadoch, kedy zmluva priamo stanovuje povinnosť zmluvných strán oznámiť druhej zmluvnej strane takúto zmenu a nesplnenie takejto povinnosti zmluva sankcionuje.
    To znamena ze ani Dodatok nemusi byt a nechat zmluvu ako je? A nic nemusim robit? V zmluve nemame povinnost oznamit zmenu obchodneho mena.

    Moc dakujem za pomoc!

    ajobs je offline (nepripojený) ajobs

    muž ajobs
    peter007
    To znamena ze ani Dodatok nemusi byt a nechat zmluvu ako je? A nic nemusim robit? V zmluve nemame povinnost oznamit zmenu obchodneho mena.

    Moc dakujem za pomoc!
    Presne tak, nemusíš tie zmeny robiť iba z dôvodu zmeny obchodného mena.

    filka je offline (nepripojený) filka

    filka
    Ja by som mala otázku ohľadom zmeny obchodného mena-treba oznámiť úradom (napr. na kataster a pod.) zmenu OM?Pretože stále nám napr.vystavujú výpis z LV na staré OM?
    Malo by sa to riešiť nejakou žiadosťou+doložiť dokumenty potvrdzujúce zmenu OM?
    Nemáte niekto s týmto skúsenosť?

    peter007 je offline (nepripojený) peter007

    peter007
    filka
    Ja by som mala otázku ohľadom zmeny obchodného mena-treba oznámiť úradom (napr. na kataster a pod.) zmenu OM?Pretože stále nám napr.vystavujú výpis z LV na staré OM?
    Malo by sa to riešiť nejakou žiadosťou+doložiť dokumenty potvrdzujúce zmenu OM?
    Nemáte niekto s týmto skúsenosť?
    Samozrejme treba na VSETKYCH uradoch nahlasit zmenu obchodneho mena. Ak sa jedna o SRO treba aj zvolat valnu hromadu/zapisnica/ziadost o zmenu zapisu do ORSR, nanovo kopie Spolocenskej zmluvy. Zahlasit na Socialnu, zdravotnu poistovu, na obvodny urad aby zmenili nazov, do banky, vsetkym partnerom uplne vsade. S tym suvisia prislusne poplatky, najvacsie na ORSR (1500) a Zivnost (200?).

    Robil som to pred dvoma mesiacmi, rad by som Ti poslal vsetky podklady ak treba.

    p.

    Zmeny zmluvy pre obchodny nazov - robim to spravne?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.