Zavrieť

Porady

Exekucia zastavena, zrusena s.r.o. , komu teraz vyplatit moje dlh voci nim.

ahoj dostal som dnes list zo sudu ze exekucia je zastavena ...spolocnost od ktorej som mal pozicane peniaze a ktora ich vymahala pomocou exekutora bola vymazana ex offo z OR. zaujimalo by ma ako dalej postupovat. mam este platit dlh?? a komu, kam? alebo zrusenim sro...zanikli aj dlhy??
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Bednarova J je offline (nepripojený) Bednarova J

    Bednarova J
    Zalezi na tom, ci zanikla s pravnym nastupcom, alebo bez neho. Ak s pravnym nastupcom dla pohladavky prevezme iny subjekt.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    dano00 v uzneseni je ze bola vymazana bez pravn.nastupcu...exekucia zastavena na zakladene neplatneho ex. tit.( notar.zapisnica)

    ak s.r.o. odpredala este pred vymazom pohladavky....kde zistim kto ich odkupil...
    Bednarova J neplatny exe titul??? niekedy exekucne sudy neuznavaju notarske zapisnice ako exe titul - musia v nej byt naplnene vsetky tak formalne ako aj materialne znaky. Pokial by s.r.o. predala svoju poladavku, ktoru mala predtym v exkucii na miesto opravneneho by podla § 37 ods. 3 a ods. 4 exekucneho poriadku nastupil pravny nastupca. Zalezi kedy ku tejto skutocnosti doslo. Je dost malo pravdepodobne, ze by pravny nastupca neccel pokracovat v exekucii. Poda § 526 ods. 1 Obcianskeho zákonníka je postúpenie pohľadávky postupca povinný bez zbytočného odkladu oznámiť dlžníkovi....
    dano00 dakujem vam velmi pekne za odpoved...ono mam v tom celom gulas pretoze : firma od ktorej som bral uver sa vola inak ako je v ustanoveni zo sudu : kde je napisane( Z vypisu OR ohladom pravneho nastupcu spoloc.: XXX sud spolocnost zrusil bez likvidacie....ktora bola k augustu 2013 ex offo vymazana v plnom rozsahu.) cize firma od ktorej som bral uver uz raz mala pravneho nastupcu....ak dobre chapem.no ta ma neoboznamila o zmene opravneneho...cize teraz neviem ci cakat na nejaky papier o zmene, alebo tato s.r.o.skutocne zanikla a pohladavky nikomu neposunula?? tiez mi je to divne....

    a este : sama notarska zapisnica neobsahuje moje vyhlasenie ako dlznika a teda nieje sposobilym ex. titulom....tak vravi sud...cize co to pre mna znamena.?? velmi moc dakujem za vass cas a ze exisuju ludia ktori pomaaju. pekny vecer.
    Bednarova J Moze to pre Vas znamenat, ze veritel od ktoreho mate uver si zabezpecil samotny uver pravne nesposobilym exekucnym titulom a vymahanie uveru je uz premlcane. To by bola pre vas najlepsia info. Podla toho co pisete je to dost mozne, zalezi ako rozhodol sud, ci je voci uzneseniu mozne podat odvolanie a ci ho vobec ma kto podat.
    dano00 dobry vecer mohol by som vas poprosit ...ak to ide do spravy---nasiel som tuto sro. na judikaty.sk a ako citam zrejme ni esom jediny.... prosim ak by ste sa pozrela ci aj v mojom pripade nie je uz co riesit... velmi moc dakujem za vas cas...
      zbaliť

    dmc je offline (nepripojený) dmc

    dmc
    neboj ! - ono pohladavky niekto urcite vyhodne "odkupil".

    Exekucia zastavena, zrusena s.r.o. , komu teraz vyplatit moje dlh voci nim.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.