Zavrieť

Porady

Môžem pracovať na dohodu počas materskej dovolenky aj počas poberania rodičovského príspevku?

Čakám bábätko. Od septembra som chcela učiť na dohodu 2 hodiny v škole.Termín pôrodu mám 13.11.2014. Pracujem od decembra 2013 do júna 2014. Neviem ,či mi materská vôbec vyjde.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Pre vznik nároku na materské potrebuješ 270 dní nem.poistenia v posledných dvoch rokoch. Mala si pred decembrom 2013 ine nem.poistenie ?

    brčko je offline (nepripojený) brčko

    brčko
    Ako píše Veronika, treba mať aspon 270kalend.dní nem.poistenia v posledných dvoch rokoch. Ak by si nemala iný prac.pomer či nem.poistenie v tomto období od cca 11/2012 a ozaj budeš pred pôrodom pracovať na dohodu, tak ak to bude dohoda s nem.poistením (pravidelným príjmom) a bude trvať až do pôrodu (tj. neukončia ju nástupom na md, ale najskôr dnom pôrodu), tak možno by ti pomohla k získaniu nároku na materské, no to by chcelo konkrétnejšie údaje, teda či si ozaj nemala iné nem.poistenie od cca 11/2012 a či PP začal 1.12.2013 a končí 30.6.2014)

    Môžem pracovať na dohodu počas materskej dovolenky aj počas poberania rodičovského príspevku?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.