Zavrieť

Porady

Nepresiel som cez TK opravnene?

Dobry den,
dnes som bol na TK a nepresiel som kvoli tomu ze udaj na kolesach nesedel s tym co je napisane v TP.

Osobne si myslim, ze v TP je uvedeny udaj zimnych kolies, co som si potom aj overil a na letnych mam udaj 175/70 r13 s cim mal prcovnik STK problem a nepresiel som.

Najde sa tu niekto co sa v tom vyzna a vie mi povedat ci mal pravdu?
IMG_20140514_171424.jpg  
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    srska je offline (nepripojený) srska

    srska
    tk rozhodla správne. v osvedčení musí byť alternatíva zapísaná v "ďalších úradných záznamoch"
    41_42.jpg  
    41_42_alt.jpg  
    1/1

    Sliedič je offline (nepripojený) Sliedič

    Sliedič
    Neexistuje nič také, ako uvedenie rozmerov zvlášť na zimné a zvlášť na letné peumatiky. Ak si mal na aute nahodené iné, ako je napísane v TP, tak si neprešiel právom a technik na STK si odviedol zodpovedne svoju robotu. Nabudúce už budeš vedieť
    Naposledy upravil Sliedič : 06.06.14 at 19:36 Dôvod: ukázanie smajlíka

    Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

    Žabinka
    máš v osvedčení o evidencii vozidiel zapísané alternatívne pneumatiky? používať na vozidle môžeš len tie, ktoré sú zapísané.. aj keď povolené výrobcom môžu byť aj iné ako sú zapísané v TP.. pozri na konci TP pod výbavou vozidla..
    Trogars v TP nie je kolonka "vybava vozidla".
    Žabinka Zle som sa vyjadrila.. Kolonka Ďalšie úradné záznamy..
    (62) Ďalšie úradné záznamy - uvádzajú sa najmä údaje o zvláštnej výbave vozidla, doplnkovej farbe vozidla, alternatívnych údajoch vozidla, povolených výnimkách, údajoch o schválení a informatívnych údajoch.
    (62.1) zvláštna výbava vozidla – ide o doplnkové informácie o vozidle, v prvých štyroch riadkoch sa vymenuje a zapisuje iba v prípade, ak je zvláštna výbava súčasťou vozidla; ako zvláštna výbava vozidla sa uvádza text z číselníka zvláštna výbava vozidla, ktorý ministerstvo zverejňuje na svojej webovej stránke.
    (62.2) druh doplnkovej farby vozidla – ak sa na vozidle nachádza aj iná doplnková farba na niektorej časti vozidla oproti tej, ktorá na vozidle prevláda a je uvedená v položke 22 R Farba, uvedie sa druh doplnkovej farby; ako druh doplnkovej farby sa uvádza text z číselníka druh doplnkovej farby, ktorý ministerstvo zverejňuje na svojej webovej stránke a aktuálna farba.
    (62.3) alternatívne údaje vozidla – uvádzajú sa zväčša alternatívne údaje položiek 1 až 51; najčastejším príkladom sú alternatívny rozmer a druh pneumatík.
    (62.4) povolené výnimky – uvádzajú sa všetky povolené výnimky podľa § 111 zákona (napríklad Povolené výnimky ministerstva: - na nadstavbe sú ostré hrany a výčnelky.) ako aj povolenie dopredaja vozidiel v rámci limitov končiacich sérii (napríklad Podľa článku 8 ods. 2 písm. b) smernice 70/156/EHS povolený dopredaj vozidla na území Slovenskej republiky).

    sosak je offline (nepripojený) sosak

    sosak
    Platí, čo je napísané vo veľkom TP. Cez TK si neprešiel oprávnene.

    jelalim je offline (nepripojený) jelalim

    jelalim
    Nepresiel si opravnene, mas 3 moznosti:
    1. Kupis nove pneumatiky, take ake mas zapisane v TP.
    2. Das si zapisat sucasne pneumatiky do TP, je to vcelku zlozity proces.
    3. Prezujes na zimne, ktore predpokladam mas v spravnom rozmere a pojdes ich ukazat na STK a nasledne prezujes na letne a budes dufat, ze uz nikto iny nebude taky detailista aby si to este raz vsimol. Otazne je len, ako by sa postavila k tomu poistovna v pripade poistnej udalosti. Rozdiel je skutocne minimalny, to musis byt detailista co chce nieco najst.
    Trogars K tej poistnej udalosti, jednu som pred rokom mal a bolo to v pohode.

    Nepresiel som cez TK opravnene?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.