Zavrieť

Porady

opravny vykaz SP- ako zauct.

Dobry den,

mam takyto problem, zistila som, ze som za novem. 2005 a decem. 2005, mala zly VZ na výkazoch do SP a samozrejme uz aj do ZP, je to tak, ze do SP sme zaplatili pripl. o 3 Sk menej, ale na ZP mame zase preplatok, pretoze zames-c poberal invalidny dôchod. a my sme za neho platili ako za normalneho zam-ca.
Ide my vlastne o to ako to mam zauctovat, alebo ako to ma byt spravne??ked podam opravne vykazy, mam len tie ID v roku 2005 opravit ale ako to bude ked my sme tu vyssiu sumu zaplatili
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ata111 je offline (nepripojený) ata111

    ata111
    Nevidím problém. Na soc.p. a ZP podáš opravné výkazy za 11. a 12./05, kde budú uvedené správne hodnoty. Rozdiel buď doplatiš, alebo ak máš preplatok, tak najbližšie /napr. vo výplatách za 03/06/ odvedieš o túto čiastku menej. Sankcie snáž pri takých to malých nepresnostiach nebudú.

    sara-ke je offline (nepripojený) sara-ke

    sara-ke
    ata111
    Nevidím problém. Na soc.p. a ZP podáš opravné výkazy za 11. a 12./05, kde budú uvedené správne hodnoty. Rozdiel buď doplatiš, alebo ak máš preplatok, tak najbližšie /napr. vo výplatách za 03/06/ odvedieš o túto čiastku menej. Sankcie snáž pri takých to malých nepresnostiach nebudú.
    to mi je jasne ja som myslela to, ako to mam vyriesit v uctovnictve, kde a ako mam uviest tie zmeny (opravene HM, poistne.....)

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    sara-ke
    Dobry den,

    mam takyto problem, zistila som, ze som za novem. 2005 a decem. 2005, mala zly VZ na výkazoch do SP a samozrejme uz aj do ZP, je to tak, ze do SP sme zaplatili pripl. o 3 Sk menej, ale na ZP mame zase preplatok, pretoze zames-c poberal invalidny dôchod. a my sme za neho platili ako za normalneho zam-ca.
    Ide my vlastne o to ako to mam zauctovat, alebo ako to ma byt spravne??ked podam opravne vykazy, mam len tie ID v roku 2005 opravit ale ako to bude ked my sme tu vyssiu sumu zaplatili
    Účtovne to vyrovnáš presne na tých istých účtoch, na ktorých si účtovala predpis odvodu: zamestnávateľ 524/336, zamestnanec 331/336. Buď mímusom, keď bolo viac, plusom, keď bolo menej.

    opravny vykaz SP- ako zauct.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.