Zavrieť

Porady

Kúpa bytu po dražbe - aké sú pri nej ohrozenia ... môžeme o byt aj prísť ...???

“Verím svojej sile. Slúžim tým, že vládnem, a vládnem tým, že slúžim!” Anjelský terapeut – Anjelské REIKI, Duchovný poradca, Lektor, Majster Reiki, Médium, Psychoterapeut, Spirituálny terapeut, Tarot – Zrkadlo duše Volám sa Angel, ale oslovujú ma Angie. Profecionálne pracujem ako Anjelský Reiki terapeut, duchovný poradca, lektor – učiteľ, som majster Reiki … Pri mojej práci sa vždy napájam na energiu klienta a vďaka nej i za pomoci anjelikov môžem zvoliť tú správnu terapeutickú techníku, ktorá Vás zbaví Vašich boliestok a ukáže Vám nové smerovanie. Moja práca pre Vás je nie len poslaním, ale aj „láskou“, som pripravená Vám pomáhať vo Vašom trápení, čo už iste viete. Mali Ste sa možnosť o tom presvedčiť, keď som sa Vám pravidelne prihovárala cez televíznu obrazovku TV EZO, ktorá pre Vás pripravuje reláciu “Veštiareň” na TV DOMA. ...viac
Dobry vecer
Chceli by sme kupit byt, ktory presiel dobrovolnou drazbou 03/ 2014, vydrazil ho jeden pan, ktory vlastni realitnu spolocnost, este ale nie je majitel bytu (zevraj ho kataster zapise az po ochrannej lehode 3 mesiacoch, cize 06/2014, na LV je stale uvedeny byvaly majitel s manzelkou a su na nom vyznacene tieto: PLOMBA VYZNAČENÁ NA ZÁKLADE V - xxxx /2013 + PLOMBA VYZNAČENÁ NA ZÁKLADE Z - xxxx/2013 ... o co ide prosim ??? Dalej na LV stale figuruju vsetky poznamky i vsetky tarchy ... ako je to mozne, ked je uz po drazbe, kedy sa budu vsetky zaznamy vymazavat ??? Velmi ma zaujima, ak sa stane vlastnikom pan, ktory byt vydrazil a bude uz cisty LV ... potom by sme sa mali stat dalsim vlastnikom my (vsetko by sa malo odohravat asi 5 dni po ochrannej 3. mesacnej lehote s moznostou napadnut drazbu) . Na co si mame davat pozor, co nam este moze hrozit? V pripade, ze by sa prihlasil povodny majitel s manzelkou o svoje prava po lehote spominanych 3. mesiacov, hrozilo by nieco nam alebo panovi co byt vydrazil a preda nam ho??? Ake rizika nam mozu hrozit a aky dlhy cas este, mohli by sme o byt prist aj po 3. mesacnej lehote, prosim??? Pripadne ako sa ich da eliminovat na minimum??? Co by v tom pripade mala obsahovat kupno-predajna zmluva, aby nas chranila? Prosim o radu ... DAKUJEM
Usporiadat
ivka70 ivka70

ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

O aku drazbu islo? dobrovolnu alebo z exekucie?
Pretoze drazbu este moze majitel napadnut na sude ...
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Peggynka Peggynka

Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

mám svoj svet
Načo dupľuješ otázku?
http://www.porada.sk/t244853-na-co-s...-mi-hrozi.html
0 0
jana pajtašová jana pajtašová
Dobrý deň prajem,
pravdepodobne ide o dobrovoľnú dražbu vzhľadom k tomu, že píšete, že máte obavy z toho, že sa môžu vlastníci brániť na súde v lehote do 3 mesiacov.
Ak kupujete byt , ktorý niekto nadobudol na dobrovoľnej dražbe, musíte znášať riziko. Samozrejme, že sa môžu brániť v tejto lehote a podať žalobu a pravdepodobne budú aj úspešní.
A ak aj neboli vykonané všetky úkony pred uskutočnením dobrovoľnej dražby v súlade so zákonom - napríklad ak sa neuskutočnila schôdza vlastníkov bytov, vlastníci o vykonaní dobrovoľnej dražby ani nehlasovali a o hlasovaní nevyhotovili zápisnicu a správca aj napriek tomu zmluvu s dražobnou spoločnosťou uzavrel, môžu absolútnu neplatnosť tohto úkonu napadnúť kedykoľvek.
Zákon o dobrovoľných dražbách v takej forme, v akej ho máme /veď už len ten názov...aká doborovoľná dražba.../ umožňuje zbaviť ľudí obydlia bez zásahu súdnej moci.
Súkromným spoločnostiam a bez kontroly súdu sme umožnili to, čo nebolo možné ani za bývaléhho režimu. Výhovorky typu, že súdnou cestou by to trvalo dlhšie sú absurdné. Súd by totiž neumožnil zbaviť človeka obydlia pri výške dlhu niekoľko stovák €. Nebolo by možné byty podhodnocovať, aby ich na dobrovoľných dražbách kupovali za 1/3 - 1/3 ich ceny realitné agentúry a následne predávali ďalším záujemcom.
Jana Pajtašová
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať