Zavrieť

Porady

chudnutie

Kto ide so mnou chudnúť. Včera som si kúpila novú váhu, lebo stará mi vypovedala a dostala som šok, lebo stará digitálna mi vážila o 4 kg menej. Tak som sa rozhodla, že idem chudnúť. Dosť som cez zimu nabrala ale nemyslela som, že až toľko, takže dnes mám 70 kg.
Kto sa pridá? čaute zajtra.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
pochemi pochemi

pochemi je offline (nepripojený) pochemi

mám rada bezkonfliktných ľudí ...viac
Ahojte, je to veľmi aktuálna téma aj pre mňa pribrala som cez zimu 5 kg arada by som našla spriaznenú dušu na cvičenie kalanetiky v Bratislave.Som stredná generácia a rada sa pridám.
0 0
Zdeni Zdeni

Zdeni je offline (nepripojený) Zdeni

Čaute Poraďáčky. Vidím, že je vás chudnutiachtivých tu viac. Ja to tiež skúšam, lebo od januára do marca som sedela stále za počítačom a robila DP. A to vždy keď som si sadla k papierom, tak som si doniesla k tomu: jogurtík /pravdaže smotanový/, čokoládku, obložený rohlík a nejaké chipsy. Hotový piknik. A potom ten šok, keď vyšlo slniečko a oteplilo sa a ja som si išla vyskúšať minuloročné jarné nohavice . Ale aj tak nemám pevnú vôľu, lebo každý deň ráno začínam pohárom 100% džúsu samozrejme bez cukru, potom hladujem a večer zakončím oravskou slaninkou, takou dobre prerastenou. Ale malá mi už chodí do škôlky tak sa chystám cvičiť do fitka, len neviem ako často by som tam mala chodiť, aby to malo význam. Poraďte . A vôbec, zaberá to?
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Moja mladsia dcera zvykne povedat -musim sa dobre najest, aby som vladala bojovat s obezitou....
ondrejvla
Tak toto sa ti podarilo Dáška! Aj ja vždy začínam od pondelka...
0 0
misolga misolga

misolga je offline (nepripojený) misolga

Ja som si povedala dosť keď som v piatok išla na túru do Nízkych Tatier a nevládala som sa vyťapkať na Ďumbier. Po pôrode som tiež pribrala neskromných 15 kg (77 kg na 168cm), pokúšala sa schudnúť ale bývala som dosť podráždená tak som sa rozhodla netrápiť rodinu a počkať si na deň D. To bolo v piatok , odvtedy som vysadila chlieb, maslo,sladké a cez deň jedávam vločky,mlieko, jogurty, veľa jabĺk, polievky,ryžu,v olivovom oleji rozmiešam cesnak+bazalka+syr+ olivy a zmiešam so špagetami,ryby, cez víkend zhreším v malom množstve mäskom a za tých pár dní som schudla 2 kg bez pocitu hladu a nervozity.Pred pár rokmi som takto schudla 8 kg a váha mi kolísala len 1-2 kg hore - dolu a všimla som si že mi chutí viac aj piť - vodu alebo čaje.Rozhodla som sa chodiť na pláváreň 2 x do týždňa a uvidím čo to so mnou spraví.Vždy ma vie priviesť do úžasu keď si chcem kúpiť nejaké oblečenie a kôli mojej veľkosti musím obehať všetky obchody, kým natrafím na moje číslo.Takže Vám všetkým a aj sebe držím palce nech sa nám podarí čosi zo seba zhodiť .
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Kto chce skutočne zredukovať svoju váhu, alebo aj naopak, doporučujem preštudovať glykemický index na http://www.fzv.cz/web/glykemicky_index.

Na stránke je veľa cenných informácií.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Ešte pridávam aj tento článok z blogu Mira Veselého zo SME.http://vesely.blog.sme.sk/c/45335/St...-potravin.html
-
Predchádzajúci príspevok som mala v merku ešte pred sviatkami, ale otáľala som. Inak celý jeho blog je vcelku vtipný, orientovaný na výživu a stravovanie.
Naposledy upravil korela : 20.04.06 at 02:05
0 0
dana9 dana9

dana9 je offline (nepripojený) dana9

právnik
Každý máme nejakú skúsenosť s diétami , ale podľa môjho názoru jediná vec čo naozaj a s dlhodobými výsledkami funguje, je aby výdaj energie prevyšoval jej príjem.

Niekto to dokáže tak, že sa nehýbe a obmedzí jedlo, ja som "pažravý typ" a dosiahla som výsledky cvičením. Osobne preferujem posilovňu, a cez víkend sa snažím byť trochu akčnejšia - korčule, prechádzky, pes.

Ale fakt je, že si treba čítať obaly potravín, aj výrobky, ktoré majú mega reklamu že neobsahujú cukor, majú veľkú energetickú hodnotu, pretože obsahujú tuk (a naopak). Takže už len kvôli zdraviu
Naposledy upravil dana9 : 20.04.06 at 07:40
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

dana9
Každý máme nejakú skúsenosť s diétami , ale podľa môjho názoru jediná vec čo naozaj a s dlhodobými výsledkami funguje, je aby výdaj energie prevyšoval jej príjem.
Súhlasím s týmto tvrdením Ja som sa voľakedy tiež pokúšala o diéty a podobné hladovky a nikam to neviedlo. sama na sebe mám odskúšané že treba jesť normálne, keď mám chuť na niečo sladké tak si dám aj to. Pretože viem,že keď som hladná a držím diéty tak som nervózna a nikam to nevedie. Už vyše dvoch rokov sa venujem dosť intenzívne spinningu a občas zájdem aj na kardio stroje a som kludnejšia a mám z toho dobrý pocit. Nezaťažujem si až tak veľmi kĺby a postava sa postupne tvaruje. Ide to síce pomalšie ale dúfam,že to tak už zostane
Cvičenie sa pre mňa stalo drogou, radosťou a odreagovaním sa.
0 0
jana32 jana32

jana32 je offline (nepripojený) jana32

sybila3
Jana ešte som zabudla, tie čistiace dni zavedieme až po Veľkej noci, súhlasíš?
V piatok som nereagovala, bola som taka chora ze moja jedina vidina bola doplazit sa nejako domov. Takze Sybila moja vaha je 62 kg. Nic hrozne, ale nejako to kilecko chcem dole. Od " rozputania " tejto debaty som zhodila 60 dg, chudne sa mi super, len to ma hacik, ze je to asi skor z tazkych antibiotik, po ktorych mi klesla chut do jedla. Ale zase mi to tak nevadi, lebo hlavny problem bol v rozpapkanom brusku ktore si ziadalo akosi stale viac a viac. Cvicenie zatial vynechavam asi by to nebolo dobre kym nie som zdrava ale uz mam v hlave nejaky ten planik, doma mam stacion. bicykel, takze to vyuzijem. Ak kvoli psychike. Danove priznania som zvladla, teraz som dokoncila DPH, ale som ako vyhoreny sporak, myslim ze fyzicka zataz bude prijemnou zmenou.
0 0
cinia cinia

cinia je offline (nepripojený) cinia

Dobry vecer,som rada,ze ste mi poslali SS. Na termine sa dohodneme.
0 0
misolga misolga

misolga je offline (nepripojený) misolga

Tak ako pokračujete v chudnutí? Ja som za necelý mesiac zhodila 4 kg, prečítala som si ten článok od Veselého a glykem.index kde boli veľmi zaujímavé vecu ohľadne spôsobu stravovania a naozaj bez problémov a v pohode sa mi podarilo zhodiť kilá.Pred jedlom alebo aj keď sa ozve hlad pojem veľa zeleniny cez víkend zhreším väčšou porciou jedla a musím poklepať na drevo zatiaľ sa mi darí.
0 0
korduľa korduľa

korduľa je offline (nepripojený) korduľa

odporucam upravit stravu a riadne cvicit, ozaj to inac nejde, je to len zvyk ,
ja som po dvoch detoch schudla zo 76 na 54 kg, nie je to otazka roka a diety, najprv som nezmyselne prestala z vecerami , sem tam som si doma zacvicila - asi tak dokopy tyzden a ked som nevidela - podotykam po tyzdni vysledky - bola som deprimovana a nechala som cvicenie tak - schudla som sice na 58 kg ale telo som mala mlandrave s o nicom, prsia po 2 rokoch kojenia --- no skoda reci, teraz ma dcera 13 a syn 11, dva roky dozadu som zacala chodit na aerobik - 4xdo tyzdna - potom som pridala taebo a kick box, to trvalo asi zhruba rok, po roku som prela na posilnovanie - 4 x do tyzdna - svaly sa mi spevnili na bruchu kocky nuz veru celkom sa mi paci pohlad do zrkadla, ale asi tak do pol pasa, zadok a nohy citia, ze nerobili nic 15 rokov a len posledne dva roky zaberaju, takze to ide pomalsie,
chcem tym len povedat, ze clovek si zvykne a zapaci sa mu to, je to aj o psychike, mne cvicenie po dvoch dnoch "necvicenie" chyba, som nervozna, nuz a nie je to o par mesiacoh, predpokladam , ze o take dva roky budem spokojna uplne a budem to uz len udrziavat.
takze treba vydrzat - potom vas to uz chyti same od seba.
chce to mozno nejaku motivaciu, alebo len to ze sa chce zena pacit v prvom rade sama sebe
no a len tak mimochodom - kto ma problem s "efektom prs po kojeni" asi vieme o com pisem, ja som si ich dala urobit, bohuzial, ziadne cviky z nich neurobia to co boli pred porodom.
takze tak
0 0
suzuki suzuki

suzuki je offline (nepripojený) suzuki

Ja mám dobrú skúsenosť s 5 Tibeťanmi - na udržanie postavy a na zmiernenie bolestí chrbta (ktorá z nás to nepozná?? - šťastná to žena) Už 3 rok sa snažím každé ráno cvičiť - okrem víkendu, to nezvládam. Teraz som dokonca prehovorila aj moju polovičku, som zvedavá, ako dlho mu to vydrží. Najprv som si myslela, že na udžanie postavy potrebujem skákať, kopať, behať - no prosto zadýchať sa a nech zo mňa leje. Ale tých 5 Tibeťanov je fakt fajn.
0 0
ayya ayya

ayya je offline (nepripojený) ayya

suzuki
Ja mám dobrú skúsenosť s 5 Tibeťanmi - na udržanie postavy a na zmiernenie bolestí chrbta (ktorá z nás to nepozná?? - šťastná to žena) Už 3 rok sa snažím každé ráno cvičiť - okrem víkendu, to nezvládam. Teraz som dokonca prehovorila aj moju polovičku, som zvedavá, ako dlho mu to vydrží. Najprv som si myslela, že na udžanie postavy potrebujem skákať, kopať, behať - no prosto zadýchať sa a nech zo mňa leje. Ale tých 5 Tibeťanov je fakt fajn.
Mne sa na stranke Mira Veseleho paci aj to, ze jeho sposob chudnutia je vhodny pre tych, ako on pise: "lenivych" Ale nevylucuje cvicenie, naopak, v zavere cvicenie doporucuje ... hoci podla jeho metody sa da schudnut aj bez pocitu hladu a bez cvicenia.

Treba si asi viac precitat z jeho stranky, (hore je uvedena), okrem ineho tam aj hodnoti rozne typy diet (ryzovu, delenu stravu atd). Podla mna ide na to dost "koumacky", ma vela vedomosti ... Okrem toho je na stranke aj diskusne forum, v ktorom niektori chudnutia-chtivi pisu svoje osobne uspechy...
Jeden cas som sledovala prispevky jedneho pana, ktory za rok podla Mira Veseleho schudol 37 kil... Mira sice neprekonal (ten az 40 kil schudol) ale aj tak je to super uspech, a teraz sa citi velmi prijemne. Priblizne po schudnuti 18 (?) kil domov niesol mineralku vo vahe, ktorej sa zbavil a mal z toho prijemny zazitok ... skratka: idylka
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Adeptky na schudnutie ...ako to vyzerá s vašou váhou po mesiaci? Dajte recept ak sa vám darí....
0 0
liduska liduska

liduska je offline (nepripojený) liduska

Danielka ja som schudla 2 kg/ 2 týždne/ a môj recept na chudnutie poznáš.
0 0
Janiela Janiela

Janiela je offline (nepripojený) Janiela

jednoduchý človek, ako ostatní ...viac
Pozdravujem chudnúce.

- Mám 168 cm, váha 71-73 (kedy ako), obvod pásu 80 cm (hranica obezity).
- 2x v týždni = aerobik
- Raňajky, desiata a olovrant = kukuričné vločky v mliečku - nizkotučnom
- Obed normálny
- Denne vypijem dva litre vody - niekedy aj viac -. Samozrejem kávu do toho nepočítam (je močopudná). Pravidelne si užívam jablčný ocot.




Zbožňujem sladkosti a občas si niečo dať aj o 20.00 ho. A tu je asi tá veľká
chyba. Pokúsim sa nejesť po 17.00 hod.

Prečítala som si všetky príspevky a všetkým ďakujem za super motiváciu.
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
liduska
Danielka ja som schudla 2 kg/ 2 týždne/ a môj recept na chudnutie poznáš.
Ty tajnostkárka a s nami ostatnými by si sa o ten recept nepodelila?
0 0
liduska liduska

liduska je offline (nepripojený) liduska

už aj ľutujem , že som sa pochválila 2 kg, že som schudla, v piatok som piekla ten čučoriedkový zákusok, ktorý je tu v receptoch a dnes sa bojím stúpiť na váhu, ten bol taký dobrý, že ĺepší som v živote nejedla a to som sa chválila že ja pečiem len pre rodinu..ha ha ha
0 0
Majaja Majaja

Majaja je offline (nepripojený) Majaja

pridam sa ja som nenabrala trochu ale VEĽA - tak aukrat na prasknutie -
KA
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať