Zavrieť

Porady

Dodatočné DP DPH kvôli daňovým dokladom k zálohám

Pekný deň,

prosím o radu: firma, platiteľ DPH prijala zálohu na BU 31.03.2014 v sume 6500€ od občana. Hneď 31.03.2014 poslala zálohu DOD platiteľovi DPH v sume 6400€ z BU. Firma nevystavila daňový doklad k prijatej zálohe. Dnes som sa dopátrala k dańovému dokladu k odoslanej zálohe DOD, ktorý je vystavený 02.04.2014 k prijatej platbe 01.04.2014 na BU. Treba spravit dodatočné za 03/2014 aj za 04/2014? Prípadne by ste vedeli poradiť, ako by sa dalo vystaviť len jedno dodatočné za 04/2014, aby sa DPH odpočítala od povinnosti a zostalo len minimum na úhradu.
Naposledy upravil MUŠKA : 23.06.14 at 09:12
december85 za podávanie DDP hrozí aj pokuta?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    DDP je potrebné urobiť za mesiace, v ktorých boli prijaté platby vopred. Ak teda aj za marec aj apríl, sú potrebné dve samostatné DDP.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    MUŠKA Ďakujem za odpoveď. Eśte som sa chcela spýtať, ako to poriešiť s platbou DPH?
    Tweety myslíš platbu pri podaní DDP? ak tú, tak zaplať hneď pri podaní DDP.
    MUŠKA za DDP 03/2014 zaplatím povinnost 1300 a za 04/2014 odpocet 1280 by som mohla zahrnut do DP 05/2014?
    MUŠKA Ano pri podani DDP 03/2014 zaplatim 1300, pri podani DDP 04/2014 vyjde odpocet 1280. tento by som mohla dat do normaleho DP 05/2014 a znizit si dan za 05/2014? alebo nie? Za samotne podanie DDP sa plati pokuta?
    Antonia Jendrišáková Za DDP sa pokuta neplatí. Zaplatíš úrok z omeškania z rozdielu, ak Ti v DDP vyšla vyššia daň na zaplatenie.
      zbaliť

    Dodatočné DP DPH kvôli daňovým dokladom k zálohám

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.