Zavrieť

Porady

Starý pes - inkontinencia

Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

14 ročná kastrovaná fena má od soboty samovoľný únik moču. Veterinár poradil podložky do pelechu, na internete som našla liečbu pangaminom a nejaké lieky. Pangamin už má, lieky má objednané na zajtra, podložky sú všade, často venčím. Má niekto skúsenosti s vyliečením inkontinencie u feny? Hľadám vhodnú veľkosť plienok, ďalšieho veterinára a srdce nechce počuť, čo radí rozum...
Usporiadat
evuš evuš

evuš je offline (nepripojený) evuš

Och, Olinka havinka zostárla, asi okrem plienok Ti nik nič neporadí..... Je mi ľúto...

..prípadne skús sirup : URILIN...
Naposledy upravil evuš : 31.07.14 at 13:51 Dôvod: ..doplnenie..
2 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Tiez by som bojovala s rozumom....ale skusila by som co sa da aj pleny drzim palec...
1 0
ninka24 ninka24

ninka24 je offline (nepripojený) ninka24

a je to ozaj len inkontinencia? ked mal moj pekinez 15 rokov, zacali sa nam podobne problemy.... mal problemy so srdcom a s odvodnenim. Veterinarka mi dala lieky na srdce + na odvodnenie a bolo to ovela ovela lepsie. Pred tym sa mi stavalo, ze spal a docural sa..vsade mlaky, satle mop v pohotovosti....ale po tych liekoch na odvodnenie, to bolo tak o 70% lepsie. Este si pozil skoro dva roky.....ach jo...... drzim palce....
2 0
Príspevok zbalený
negatívne hlasy (-5)
+ zobraziť viaczbaliť
Podľa kalendára/skúseností som aj ja už "starý pes", ale zatiaľ ešte vždy stihnem dobehnúť na vecko
(a možno neskor príde aj na tie plienky = už sa "teším - pohoda - možeš čúrať aj v spoločnosti )
0 5
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Dav
14 ročná kastrovaná fena má od soboty samovoľný únik moču. Veterinár poradil podložky do pelechu, na internete som našla liečbu pangaminom a nejaké lieky. Pangamin už má, lieky má objednané na zajtra, podložky sú všade, často venčím. Má niekto skúsenosti s vyliečením inkontinencie u feny? Hľadám vhodnú veľkosť plienok, ďalšieho veterinára a srdce nechce počuť, čo radí rozum...
Ja by som ti odporucala pouzivat tie plienky,neviem,ak moc unika v malom mnozstve, tak haracie gatky s vlozkou, . neviem, ci v takomto veku je mozne este stav obratit, ale ja by som napisala aspon email na kliniku do Kosic, su tam predsa len pri fakulte odbornici na kazdu oblast.
http://www.uvm.sk/sk/organizacna-str...nform%C3%A1cie

Pocuvaj sdrce. Drtzim prsty.
Naposledy upravil alaya1 : 01.08.14 at 10:48
2 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Emka Roman
Podľa kalendára/skúseností som aj ja už "starý pes", ale zatiaľ ešte vždy stihnem dobehnúť na vecko
(a možno neskor príde aj na tie plienky = už sa "teším - pohoda - možeš čúrať aj v spoločnosti )
Parada..teraz uz vieme ,ze sa nemozes legalne pošťiavaťa chcel by si....a tesis sa cas kedy sa budes moct...kazdy ma teda ine sny
1 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

Ďakujem vám za reakcie. Dni sú bez problémov, v noci sú mláky, ale spí na podložkách a tie neprepustili. Mám pre ňu sirup Propalin, najmenšie balenie, ale ešte som nezačala s liečením. Lebo sa dnes pritrafila iná nehoda, vyložil sa obsah žalúdka prednými dverami. Koberec čaká vo vani na celočistenie... Ale dačo sa mi nezdalo, tak som jej kúpila aj tabletku na odčervenie. Najprv vyriešim odčervenie, a potom začnem s ďalším liekom. Ňufák studený, nálada dobrá, správanie obvyklé...
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

Ešte jedna poznámka : dovtedy je s človekom dobre, kým udrží lyžičku, moč a myšlienku Autor : Zdena Frýbová, mierne upravené mnou
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Kym jej chuti jest, neriesila by som ine myslienky. Zelam jej este vela radosti. Tebe tiez.
1 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

Story pokračuje. Išla som k inej veterinárke, rozbor krvi ukázal zlyhávanie obličiek. A otvorená papuľa zápal celej ústnej dutiny. Pacientka berie antibiotiká, injekčne. Dohodli sme sa, že od pondelka pôjde na infúzie, po 3. sa urobí kontrolný rozbor. A uvidí sa. Zatiaľ je na kuracine s ryžou, žerie ochotne, ale nedávam jej veľa, pije od nedele večera len tak, že do nej dávam vodu 2-3 dcl dokopy za celý deň po dávkach striekačkou. Ochotne ju olizuje, dnes sa už pokúšala piť z misky. Následok zápalu v papuli. Tým, že poriadne nežrala týždeň, nechcem aby mala ďalšie problémy s veľkým množstvom potravy odrazu.Od zajtra by už mala mať diétne granule, objednala jej ich dnes. Aj sa postavila na labky,dnes prešla asi 300 m, včera padala po 30 krokoch.... V pelechu, ktorý má na chodbe z detských paplónov-dajú sa vyvárať- má inkontinenčné podložky. Tak sa dá zvládnuť aj hygiena. To sú fakty. Ešte k tomu treba prirátať môj strach a smútok a jej údiv, že čo sa s ňou deje. Nemá bolesti, a ako dlho sa bude liečiť, či liečba zaberie, doktorka nevedela povedať.
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Dav - drzim ti prsty, musi to byt velmi zatazujuce a smutne obdobie tvojho a jej zivota. Verim, ze robis pre nu vsetko, co sa da, Malickej zelam velmi skore polepsenie jej zdravotneho stavu a urcite viem, ze kazde tvioje rozhodnutie, ktore urobis bude len v prospech sucky.
1 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Olinka, poznám tie pocity, keď si bezmocná a vieš, že už lepšie asi nebude, vek sa nedá oklamať. Ešte ma napadlo, že ak si jej dala niečo na odčervenie, keď zvracala a k tomu pila málo vody, keď dostala ten zápal, tak možno jedno s druhým mohlo spôsobiť zlé krvné testy. Takže snáď to prejde po liečbe a po infúziách. Viem, že je to ťažké, ale ak jej chutí jesť a netrpí, teš sa ešte pokiaľ môžeš. Silno vám držím prsty.
1 0
Emka Roman Emka Roman

Emka Roman je offline (nepripojený) Emka Roman

lujza.j
Emka Roman
Podľa kalendára/skúseností som aj ja už "starý pes", ale zatiaľ ešte vždy stihnem dobehnúť na vecko
(a možno neskor príde aj na tie plienky = už sa "teším - pohoda - možeš čúrať aj v spoločnosti )
Parada..teraz uz vieme ,ze sa nemozes legalne pošťiavaťa chcel by si....a tesis sa cas kedy sa budes moct...kazdy ma teda ine sny
Vydýššš

(ako málo niekomu stačí k šťastiu )
0 2
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

Infúzia č.2 za nami, stav -trochu čulejšia. Dnes sa prešla len pár metrov, lebo má kanylu v labke a krívala, nechcelo sa jej chodiť. Tak som ju nechala venčiť sa len okolo činžiaku a sama sa pobrala domov.
2 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

viem si prestaviť ako ťa to bolí ked ju takto vidíš....ona by aj chcela... bojuje....ale bolesť je proti nej...ked sama podrala dom...smutné
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

Bojujeme ďalej, výsledky krvi sú povzbudzujúce, stav sa zlepšuje. Aj viditeľne je čulejšia, už neleží apaticky, ale reaguje na svet okolo seba. Zdravá nie je, ani neomladla, ale to som ani nečakala, stačí mi aj zlepšovanie stavu. Predstavte si, včera mi jedna mladá kočka ponúkla odvoz domov, že kam ideme a či bude vládať dôjsť. A pri večernom venčení sa psina pred dverami otočila a ešte sa šla prejsť, že domov ešte nie. Síce iba asi 50 metrov, pomaličky,ale dobrovoľne. Tak mám také malé radosti.
3 0
evuš evuš

evuš je offline (nepripojený) evuš

Teškaj sa...Je to fajn, že sa má lepšie...
1 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

To je super, držte sa. Ten samovoľný únik moču sa tiež zlepšil?
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

Prestal....
2 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Fakt?? Tak to bol zápal a je naozaj dobrá liečba.
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať