Zavrieť

Porady

stravne listky a uctovanie opat

mam na vas otazku.

som zivnostnik, pricom som si kupil 49 sk gastrolistky, kedze odpocitatelna polozka je 48,95 Sk za jeden listok zaujimalo by ma ci to mozem zauctovat takto

49*20 = 980,- VoZD - rezia
vydanie stravnych listkov 149,- Vozd rezia

co sa tyka tych 0,05 rozdiel medzi odpocitatelnou a neodpocitatelnou polozkou, ak dobre ratam tak rozdiel je to rocne 12 Sk.

je mozne to na konci roka dorovnat internym dokladom ?Myslim, ze by sa to takto jednoduchsie uctovalo
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    stuko
    mam na vas otazku.

    som zivnostnik, pricom som si kupil 49 sk gastrolistky, kedze odpocitatelna polozka je 48,95 Sk za jeden listok zaujimalo by ma ci to mozem zauctovat takto

    49*20 = 980,- VoZD - rezia
    vydanie stravnych listkov 149,- Vozd rezia

    co sa tyka tych 0,05 rozdiel medzi odpocitatelnou a neodpocitatelnou polozkou, ak dobre ratam tak rozdiel je to rocne 12 Sk.

    je mozne to na konci roka dorovnat internym dokladom ?Myslim, ze by sa to takto jednoduchsie uctovalo
    49*20 = 980,- VoZD - rezia súhlasím, to je správne
    vydanie stravnych listkov 149,- Vozd rezia tak toto teda neviem, čo asi môže byť?!
    To raz ich dáš do VOZD ako 980,- Sk, ale prečo ich tam chceš dať ešte raz a v tejto sume 149?...

    stuko je offline (nepripojený) stuko

    Po vyštudovaní dvoch vysokých škôl (právo, management) sa plne venujem obom činnostiam. ...viac stuko
    ondrejvla
    49*20 = 980,- VoZD - rezia súhlasím, to je správne
    vydanie stravnych listkov 149,- Vozd rezia tak toto teda neviem, čo asi môže byť?!
    To raz ich dáš do VOZD ako 980,- Sk, ale prečo ich tam chceš dať ešte raz a v tejto sume 149?...
    zle sme sa pochopili - 149 je poplatok za vydanie

    podla spravnosti by to malo byt zauctovane takto

    Poplatok za vydanie listkov : 149,- rezia
    hodnota listkov 20*48,95- 979 Sk rezia
    1SK nedanovy vydavok

    za rok mas takto nedanovych vydavkov za 12 Sk a to to, co chcem na konci roka douctovat tym internym dokladom na 12 Sk, aby som proste nemusel davat 1 sk do nedanoveho vydavku, ale preuctujem to na konci roka, lebo potom vychadza zauctovanie gastracov v alfe na 3 riadky

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Gastráče, aký nepekný výraz. Keď ho idem čítať, ako keby tam bolo napísané gače.

    Origos je offline (nepripojený) Origos

    Origos
    Neviem ako si došiel na tých 12,-Sk.
    Podľa mňa 5 halierov za rok (12 mesiacov) robí nejakých dobrých 60 halierov...

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Origos
    Neviem ako si došiel na tých 12,-Sk.
    Podľa mňa 5 halierov za rok (12 mesiacov) robí nejakých dobrých 60 halierov...
    Nesprávne počty, pretože 0,05x20x12=12.

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    stuko
    zle sme sa pochopili - 149 je poplatok za vydanie

    podla spravnosti by to malo byt zauctovane takto

    Poplatok za vydanie listkov : 149,- rezia
    hodnota listkov 20*48,95- 979 Sk rezia
    1SK nedanovy vydavok

    za rok mas takto nedanovych vydavkov za 12 Sk a to to, co chcem na konci roka douctovat tym internym dokladom na 12 Sk, aby som proste nemusel davat 1 sk do nedanoveho vydavku, ale preuctujem to na konci roka, lebo potom vychadza zauctovanie gastracov v alfe na 3 riadky
    Ahá, tak potom áno! A ty si myslíš, že tých 12,- Sk ROČNE! ti niekto dodaní?! Božemôj, veď ty len vyrovnávaš haliere. s tým sa ani nepáraj. kľudne to môžeš dať aj s tými 5 haliermi!

    A prečo gastráče, súhlasím s Tweety, skutočne otrasný výraz!

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    Origos
    Neviem ako si došiel na tých 12,-Sk.
    Podľa mňa 5 halierov za rok (12 mesiacov) robí nejakých dobrých 60 halierov...
    Zadávateľ otázky má pravdu, ak je to každý mesiac 20 ks, tak za mesiac je to 1,- Sk. Skús počítať...

    duficek je offline (nepripojený) duficek

    duficek
    ondrejvla

    A prečo gastráče, súhlasím s Tweety, skutočne otrasný výraz!
    lebo pojem gastro listky resp stravne listky je dlhy, tak vsade naokolo sa pouziva skratene slovo gastrace mam gastrace ideme do meku? a pod..

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    duficek
    lebo pojem gastro listky resp stravne listky je dlhy, tak vsade naokolo sa pouziva skratene slovo gastrace mam gastrace ideme do meku? a pod..
    Definuj mek.:p

    Zuzka je offline (nepripojený) Zuzka

    Zuzka
    Asi to bude rýchle občerstvenie ... logo má také veľké M a tuším zlaté v červenom.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Zuzka
    Asi to bude rýchle občerstvenie ... logo má také veľké M a tuším zlaté v červenom.
    Jaj, došlo mi, došlo, káčer však?:p

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.