Zavrieť

Porady

dotaz na minikurz pc

Anketa: Čo by ste hlavne uvítali, aby sa preberalo v prípade, že sa otvorí minikurz pc:

Počet hlasujúcich
65. Na účasť v tejto ankete nemáte prístupové práva.
  • Word

    13 20.00%
  • Excel

    32 49.23%
  • Outlook Express

    9 13.85%
  • Efektívna práca s PC

    22 33.85%
  • Práca s internetom

    10 15.38%
  • Power Point

    15 23.08%
  • Zálohovanie dát na diskoch

    10 15.38%
  • Spracovanie digitálnej fotografie

    8 12.31%
  • Postupne všetko

    35 53.85%
  • Iné - prosím vyjadrite v príspevkoch

    2 3.08%
Hlasovanie s viacerými možnosťami.
Aj keď pc nie je hlavným zameraním porady, pracuje s ním každý účtovník, ekonóm, daňový poradca, atď. A aj keď na pc pracujeme mnohé už roky, tak zisťujeme, že to veľakrát robíme komplikovanejšie, než by sme mohli.
Preto ma napadlo, či by sa nenašiel niekto, kto by podobne ako ayya, ktorá vedie minikurz JÚ a PÚ, viedol minikurz pc. Bolo by niečo také možné? Podujal by sa na to niekto? (Dostal by rád zlatého pc!:p.
Naposledy upravil Viera123 : 24.04.06 at 11:52
Usporiadat
pepo_p pepo_p

pepo_p je offline (nepripojený) pepo_p

2 zamestnania a pracujem do roztrhania :-D ...viac
Keď pomôžu aj osotatní. Ja sa mám tiež ešte čo učiť.
0 0
PeterNR PeterNR

PeterNR je offline (nepripojený) PeterNR

Ak budem vedieť, aj ja rád pomôžem

Ale aj by som potreboval poradiť ohľadne zálohovania dát. Mám dilemu či je lepšie diskové pole, resp. hdd v skrini, alebo dvd, alebo pásky.
0 0
Viera123 Viera123

Viera123 je offline (nepripojený) Viera123

pepo_p
Keď pomôžu aj osotatní. Ja sa mám tiež ešte čo učiť.
Určite pomôžu viacerí, veď je tu kopec odborníkov, ale je potrebné, aby sa niekto podujal to viesť, keď budú "padať" otázky, určite sa k tej téme potom budú vyjadrovať viacerí. Si z NR? Niekedy teda môžeme prebrať stratégiu osobne, si za?
0 0
Viera123 Viera123

Viera123 je offline (nepripojený) Viera123

PeterNR
Ak budem vedieť, aj ja rád pomôžem

Ale aj by som potreboval poradiť ohľadne zálohovania dát. Mám dilemu či je lepšie diskové pole, resp. hdd v skrini, alebo dvd, alebo pásky.
Vďaka, vidím, že tu na porade nachádzam len samých ochotných ľudí a som nesmierne rada, že to tak je. Takže môžete sa vzájomne dopĺňať. Takže u teba je tá Nitra zrejmá, môžeme sa stretnúť všetci traja, prípadne, ak je niekto z NR a chce ohľadne tejto témy - jej prípravy, môžeme viacerí. Rada sa zúčastním na akejsi organizačnej porade.:p
0 0
PeterNR PeterNR

PeterNR je offline (nepripojený) PeterNR

Tak tak, bývam v Nitre. Môžme tú "pc-poradu" prípadne spojiť s pripravovaným stretkom nitrianskych "porado-závislákov"
0 0
pepo_p pepo_p

pepo_p je offline (nepripojený) pepo_p

2 zamestnania a pracujem do roztrhania :-D ...viac
Dajte termín (ale až po 18:00) pracujem v BA a deeenne chodím domov, ale inak som za.

To PeterNR: Podľa toho koľko zálohuješ a ako často. Pokiaľ je to len niečo menšie kúp si USB kľúč do 1GB a máš pokoj.
0 0
PeterNR PeterNR

PeterNR je offline (nepripojený) PeterNR

Peter, usb drives mám 2. Zálohujem cca 200 GB ročne. Foto, video, grafika. Doteraz na cdčka, a už mi odvšadiaľ padajú na hlavu.
0 0
pepo_p pepo_p

pepo_p je offline (nepripojený) pepo_p

2 zamestnania a pracujem do roztrhania :-D ...viac
Ak si to chceš/budeš odkladať tak volím pásky, ak k tomu chceš mať prístup tak diskové pole, 2 x 300GB disky do zrkadla a máš vystaráno.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
PeterNR
Ak budem vedieť, aj ja rád pomôžem
Pridávam sa.
0 0
Viera123 Viera123

Viera123 je offline (nepripojený) Viera123

lenkak
Pridávam sa.
Wau! Tak toto keby videli ziskuchtiví majitelia všakovakých firiem, ktoré organizujú kurzy, tak by bledli od závisti! Srdečná vďaka, verím, že to bude veľmi úspešný minikurz a bude prospešný viacerým členom porady!!!!
0 0
Viera123 Viera123

Viera123 je offline (nepripojený) Viera123

Marianna01
Ja si myslím,že pri našej práci by sme sa mali čo najviac dozvedieť o databázach, ich tvorbe a na akom princípe pracujú. Takže hlasuhej hlavne za databázy. Word a Excel, alebo lepšie tabuľkové procesory a textové editory, sú v podstate dobré veci, ale len na výpomocné práce (ak stále beriem do úvahy ekonomiku). Takže tie by som asi nešla do hĺbky, len na úroveň normálneho užívateľa. Ďalšie veci ohľadom PC - sú pre nás "nezaujímavé", aj keď napr. mňa zaujímajú viac...
Vďaka za príspevok, určite pri minikurze sa nepôjde až tak do hĺbky, kto bude potrebovať viac, pôjde cez otázky. A bez pc sa ďalej v ničom (takmer) nepohneme, takže sa to musíme naučiť, nič nám neostáva, keď chceme byť v práci ale aj mimo nej "in" :-))
0 0
Hankagirl Hankagirl

Hankagirl je offline (nepripojený) Hankagirl

Učím a študujem. :o)
Ahojte pači sa mi vaše nadšenie a možno by som vám mohla pomôcť a vy mne tiež. Učím excel a access na vysokej škole. (word sa predpokladá, že už všetci vieme) Pripravujem e-learningovi kurz (na nete) pre mojich študentov. Accessacky je uz skoro hotovy. Excelacky, len zacnem hadzat na net. Ak by ste mali zaujem zpristupnim vam hesla a mozte sa ucit. Je tam ale cela látka rozdelená do kurzov podľa ich týždenných hodín môžem to prehádzať na tematicke celky, mate fajn nadsenie neviem ci vam tato uroven postaci, ktoru ucim ja ale privytala by som otazocky nech to pekne podoplnujem aby z toho casom vznikol plnohodnotny kurzik ktoremu sa nebude dat nic vytknut a budem nanho moct byt hrda. Teraz este sice nemam cas sa vam venovat naplno, lebo treba opravit a z oponovat dake diplomovky ale cez letne prazdniny a skuskove obdobie by to vcelku mohlo vyjst. Co vy na to? Navyse do septembra mam za ulohu napisat knihu praktikum na Informatiku B tak by ste mi s tymi dotazmi k tej knihe dopomohli.
0 0
Viera123 Viera123

Viera123 je offline (nepripojený) Viera123

Hankagirl
Ahojte pači sa mi vaše nadšenie a možno by som vám mohla pomôcť a vy mne tiež. Učím excel a access na vysokej škole. (word sa predpokladá, že už všetci vieme) Pripravujem e-learningovi kurz (na nete) pre mojich študentov. Accessacky je uz skoro hotovy. Excelacky, len zacnem hadzat na net. Ak by ste mali zaujem zpristupnim vam hesla a mozte sa ucit. Je tam ale cela látka rozdelená do kurzov podľa ich týždenných hodín môžem to prehádzať na tematicke celky, mate fajn nadsenie neviem ci vam tato uroven postaci, ktoru ucim ja ale privytala by som otazocky nech to pekne podoplnujem aby z toho casom vznikol plnohodnotny kurzik ktoremu sa nebude dat nic vytknut a budem nanho moct byt hrda. Teraz este sice nemam cas sa vam venovat naplno, lebo treba opravit a z oponovat dake diplomovky ale cez letne prazdniny a skuskove obdobie by to vcelku mohlo vyjst. Co vy na to? Navyse do septembra mam za ulohu napisat knihu praktikum na Informatiku B tak by ste mi s tymi dotazmi k tej knihe dopomohli.
Hanka, jasne, že máme záujem! Vo štvrtok máme také malé stretko aj ohľadne minikurzu, takže "tvoj" Excel a (možno aj Access) "zapracujeme" do osnov a naši profesori :p budú mať o problém menej. A otázky sa posypú určite jedna radosť. Len to musíme ešte všetko "doladiť" a bolo by dobre aj spolu s tebou. Zatiaľ vďaka!!!
0 0
Hankagirl Hankagirl

Hankagirl je offline (nepripojený) Hankagirl

Učím a študujem. :o)
Nasla som vas nahodou lebo ma zaujali clanky o kvietkoch a ked to je z fachu kukla som si co pisete o pocitacoch a softoch a lala. V poho dajte vediet co kedy. Rada pomozem, ked budem moct byt napomocna. ) Pripadne pre vas dostudujem odpovede, aspon ma nebudu moct ziaci v skole nachytat otazkami.
0 0
Viera123 Viera123

Viera123 je offline (nepripojený) Viera123

Hankagirl
Nasla som vas nahodou lebo ma zaujali clanky o kvietkoch a ked to je z fachu kukla som si co pisete o pocitacoch a softoch a lala. V poho dajte vediet co kedy. Rada pomozem, ked budem moct byt napomocna. ) Pripadne pre vas dostudujem odpovede, aspon ma nebudu moct ziaci v skole nachytat otazkami.
Inak vitaj medzi nami, ty si členom od dnešného dňa a už si sa pustila aj do práce! :p:p:p Takže vysúkaj si rukávy, bude ťa treba!
0 0
Hankagirl Hankagirl

Hankagirl je offline (nepripojený) Hankagirl

Učím a študujem. :o)
Diki za uvitanie. tak uvidime. zatial je tu fajn, ste tu fajn ludkovia
0 0
Viera123 Viera123

Viera123 je offline (nepripojený) Viera123

Nemá už nikto "potrebu" zúčastniť sa poraďáckeho minikurzu? Všetci ostatní ste zbehlí? Lebo vo štvrtok bude "Porada" naživo, tak nech vieme, o čo je najväčší záujem! :p
0 0
Hankagirl Hankagirl

Hankagirl je offline (nepripojený) Hankagirl

Učím a študujem. :o)
Dnes som mala trochu casu tak som pobruzdala po casti soft - word, excel... co som objavila az dnes a vobec to s vami nie je take zle. mate tu slusnych prispievatelov uctovnikov k officu. klobuk dole. Vcelku fajn aj ked niekedy su tam aj jednoduche nedostatky, ale stale sa niekto najde co to supis vyriesi. skor si myslim ze by ste sa asi mali zamerat na access jak to tu tak citam. no ale je to na vas. )
0 0
Viera123 Viera123

Viera123 je offline (nepripojený) Viera123

Hankagirl
Dnes som mala trochu casu tak som pobruzdala po casti soft - word, excel... co som objavila az dnes a vobec to s vami nie je take zle. mate tu slusnych prispievatelov uctovnikov k officu. klobuk dole. Vcelku fajn aj ked niekedy su tam aj jednoduche nedostatky, ale stale sa niekto najde co to supis vyriesi. skor si myslim ze by ste sa asi mali zamerat na access jak to tu tak citam. no ale je to na vas. )
Ahoj Hanka! Brzdiiii! To nie všetci sú tu takí znalí, ako čítaš! Pozri, od kedy je kto na porade, čiže to, čo sa "preberal"o dakedy, nič nehovorí mnohým ďalším.
Odkiaľ si? neprídeš na štvrtkové stretko do NR?
0 0
Hankagirl Hankagirl

Hankagirl je offline (nepripojený) Hankagirl

Učím a študujem. :o)
Som z Ba. Urcite zajtra do NR nepridem bo mam zapocty, projekty a diplomovky. Je koniec semestra tak je na univerzite tieto dva tyzdne frmol. Ale budem v NR na konferencii DIVAI 1.júna. Ak by ste ma potrebovali vnimat ako clovecinu a nie len ako smile na nete tak toho 1.6. sa vidime Co, potrebujete ma vidiet a pocut?! Ked by daco vazne mam mail, icq, skype ba aj mobil.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať