Zavrieť

Porady

rezervy

ahoj všetci. potrebujem poradiť pre väčšinu z vás so smiešnou otázkou, ale som v tomto všetkom nová a tak pre istotu: minulý rok som vytvorila rezervu na nevyčerpanú dovolenku vo výške 437,00 Sk a zaúčtovala 552/323. Zároveň som vytvorila rezervu na zostavenie účtovnej závierky 5 000,00 Sk a tiež zaúčtovala na účet 552/323 (analytika). Viem, že tento rok to mám zlikvidovať, len mám trošku problém, ako ... dovolenku postupne, ako sa bude čerpať, napr. v januári 375,00 Sk 323/652 a vo februári 62,00 Sk 323/652 a tým ju znesiem zo sveta (375,00 + 62,00 = 437,00). Ale čo s rezervou na účtovnú závierku? Bola vytvorená v hodnote 5 000,00 Sk, pani, ktorá nám závierku robila bola u nás na dohode o vykonaní práce a vyplatili sme jej 4 050,00 Sk, zvyšných 950,00 Sk sa odviedlo ako zrážková daň. Dám uvedených 4050,00 Sk na 323/652 ale na účte 323 mi ostane ešte rezerva uvedených 950,00 Sk - čo s touto sumou??? ďakujem
Usporiadat
kvietok kvietok

kvietok je offline (nepripojený) kvietok

ok, nechajme to radšej tak .... ďakujem za osvetlenie mojej malilinkatej hlavičky
0 0
ayya ayya

ayya je offline (nepripojený) ayya

to by pri kontrole mohli kvalifikovat naozaj ako kratenie dani ... a dnes, ked je dan 19 % ... sa imho kratit dane uz vobec "neoplati" ...
naozaj sa moze stat, ze rezerva bola nadhodnotena ... ale to by imho chcelo sakra zdovodnenie ... ale uplne najspravnejsie by asi bolo podat dodatocne danove za predchadzajuci rok, je to tvrdy nazor... viem
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Ja síce neúčtujem v PÚ, ale ma pri debate o rezervách niečo napadlo(a aj ma to zaujíma). Nebolo potrebné tvoriť rezervy na ročné zúčtovanie ZP? Alebo hovorím(píšem) úplne od veci?
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
Marína
Ja síce neúčtujem v PÚ, ale ma pri debate o rezervách niečo napadlo(a aj ma to zaujíma). Nebolo potrebné tvoriť rezervy na ročné zúčtovanie ZP? Alebo hovorím(píšem) úplne od veci?
áno, bolo treba tvoriť... sú však daňovo neuznané.
0 0
MMM MMM

MMM je offline (nepripojený) MMM

Myslim, ze nie. Ved podla § 8 odst.1 pism k) sú prijmom vtedy, ked sa vratia t.z v nasledujucom roku po vykonani rocneho zuctovania ZP.
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Ďakujem, ale som tam, kde som bola. Teraz áno, či nie?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Marína
Ďakujem, ale som tam, kde som bola. Teraz áno, či nie?
Marína, nie, nie, nebolo to potrebné. Tak ako už napísala MMM.
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Ďakujem Majka.
0 0