Zavrieť

Porady

Petícia - Rainerova chata vo Vysokých Tatrách

korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

http://www.peticie.com/peter_petras_...inerovej_chaty

Rainerova chata


Podporte aj Vy "morálne" záchranu Rainerovej chaty a zachovanie jej aktuálneho prevádzkovateľa p. Petrasa.
Chcú ju dať niekomu inému, tomu, kto dá väčší prenájom. On a jeho rodina tam nechali celý život.
A ak Vám táto téma nie je ľahostajná , prepošlite, prosím, túto správu ďalej.
Keby neopravil a neskultúrnil p. Petras Reinerovu chatu, ostala by aj naďalej skladom pohonných hmôt, náradia a nikto by o ňu ani nezakopol.
Teraz, keď je zrenovovaná a dostala sa do povedomia Slovenska, začínajú sa o ňu uchádzať zbohatlíci, ktorí väčšinou vedia o Vysokých Tatrách len toľko, že existujú.
Tá srdcová záležitosť je len v peňaženke. Ako vysokoškolský pedagóg a bývalý obyvateľ spod V. Tatier sa veľmi čudujem, že vôbec dajú do dražby niečo, čo druhý zrekonštruoval, vybudoval a spropagoval za vlastné a vlastnou zručnosťou, voľným časom a svojím vzťahom k V. Tatrám. U neho je záruka, že to bude pokračovať, nový nájomca to "zlikviduje" za jednu sezónu a čo potom ??

To je Slovensko ??!!
Ivan Šulc
Naposledy upravil korela : 15.08.14 at 06:41
Usporiadat
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Rainerka bola skôr ako na Hrebienku (Bilíkova chata). Bilíkova bola cca o 15 rokov neskôr postavená (aj lepší prístup k nej je...)
Na Rysoch žiadna chata nie je - je pod Rysmi. - to pre upresnenie. A bola postavená po I. sv. vojne! A v tej dobe boli i iné podmienky na dopravu materiálu - ľudí bolo dosť.
0 0
denis_m6 denis_m6

denis_m6 je offline (nepripojený) denis_m6

"Ako vysokoškolský pedagóg a bývalý obyvateľ spod V. Tatier sa veľmi čudujem, že vôbec dajú do dražby niečo, čo druhý zrekonštruoval, vybudoval a spropagoval za vlastné a vlastnou zručnosťou, voľným časom a svojím vzťahom k V. Tatrám. U neho je záruka, že to bude pokračovať, nový nájomca to "zlikviduje" za jednu sezónu a čo potom ??"

tak toto je jedna z veci, ktore ma vobec neprekvapuju... ved to je take slovenske - privatizacia, zoberies fungujuci podnik, das ho niekomu kto zan zaplati najviac na najme atd... a je to.

a ostatni, ved je jedno, ci je to krcma, chata, chalupa, chajda, buda, stavenisko, ten clovek sa tam vazne narobil, spropagoval tuto "stavbu" a stal sa jej symbolom, ved kto nepozna Petrasa ako stavia v zime betlehem zo snehu? Tak ako Beranek sa stal symbolom Chaty pod Rysmy, on sa stal jej symbolom.

hlavne je ubohe, ze vsade sa biju, aby chaty prosperovali, boli oblubene, mnohi ludia poznaju osobne chatarov, ktory v chate stravili cely zivot, obetovali jej svoju dusu a zaroven sa stali tou jej. Ale nie, podho prenajat niekomu, kto pride do hotoveho, nema ziadne starosti, najlepsie na dva roky, a po jeho odchode z toho zostane len chajda, kde budu prespavat plchy, a aj to len jednu zimu, lebo potom to bude uz len kopa kamenov.

HOWGH
3 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať