Zavrieť

Porady

Petícia - Rainerova chata vo Vysokých Tatrách

korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

http://www.peticie.com/peter_petras_...inerovej_chaty

Rainerova chata


Podporte aj Vy "morálne" záchranu Rainerovej chaty a zachovanie jej aktuálneho prevádzkovateľa p. Petrasa.
Chcú ju dať niekomu inému, tomu, kto dá väčší prenájom. On a jeho rodina tam nechali celý život.
A ak Vám táto téma nie je ľahostajná , prepošlite, prosím, túto správu ďalej.
Keby neopravil a neskultúrnil p. Petras Reinerovu chatu, ostala by aj naďalej skladom pohonných hmôt, náradia a nikto by o ňu ani nezakopol.
Teraz, keď je zrenovovaná a dostala sa do povedomia Slovenska, začínajú sa o ňu uchádzať zbohatlíci, ktorí väčšinou vedia o Vysokých Tatrách len toľko, že existujú.
Tá srdcová záležitosť je len v peňaženke. Ako vysokoškolský pedagóg a bývalý obyvateľ spod V. Tatier sa veľmi čudujem, že vôbec dajú do dražby niečo, čo druhý zrekonštruoval, vybudoval a spropagoval za vlastné a vlastnou zručnosťou, voľným časom a svojím vzťahom k V. Tatrám. U neho je záruka, že to bude pokračovať, nový nájomca to "zlikviduje" za jednu sezónu a čo potom ??

To je Slovensko ??!!
Ivan Šulc
Naposledy upravil korela : 15.08.14 at 05:41
Usporiadat
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela







0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Nebolo už výberové konanie?
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Mne to prišlo včera poštou, pribúdali podpisy aj dnes, predpokladám, že iniciátor petície by zareagoval a ukončil zbieranie podpisov, keby to bolo márne.
Ak má niekto hodnovernú informáciu, môže doplniť.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

nedávno niečo v TV novinách, ale neviem presne kedy...že ešte nie je rozhodnuté....neviem či sa tam aj minister k tomu nevyjadroval....ale to som si nie istá.....
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

lujza.j
nedávno niečo v TV novinách, ale neviem presne kedy...že ešte nie je rozhodnuté....neviem či sa tam aj minister k tomu nevyjadroval....ale to som si nie istá.....
Jahnátek tam ceril umelý chrup....
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Mila123
lujza.j
nedávno niečo v TV novinách, ale neviem presne kedy...že ešte nie je rozhodnuté....neviem či sa tam aj minister k tomu nevyjadroval....ale to som si nie istá.....
Jahnátek tam ceril umelý chrup....
no vieš beriem s rezervou ...záujem...volby sa blížia....
1 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

e-petícia zatiaľ beží - už som dal ZA! Dúfam, že Peťo ju dostane a bude jeho. Veď Rainerka bez Petrasa by zanikla a nebola by to ona - stala by sa z nej obyčajná búda (ako všetko, čo štát obhospodaruje len pre zisk!)

A Jahnátek? Je to šašo! V telke kecy, kecy, ale potom skutek utek. Ja tomu dilinovi v tomto smere neverím.....

P.S. Podporil som i finančne.
1 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

misoft
e-petícia zatiaľ beží - už som dal ZA! Dúfam, že Peťo ju dostane a bude jeho. Veď Rainerka bez Petrasa by zanikla a nebola by to ona - stala by sa z nej obyčajná búda (ako všetko, čo štát obhospodaruje len pre zisk!)

A Jahnátek? Je to šašo! V telke kecy, kecy, ale potom skutek utek. Ja tomu dilinovi v tomto smere neverím.....

P.S. Podporil som i finančne.
Je to štátny majetok, dostane ho do prenájmu ten, kto ponúkne najviac, vlastník inak postupovať nemôže.
Kde beží finančná zbierka?
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Na stránke (link v názve) - po podpore petície môžeš pridať komentár a vedľa je podpora ...
Je to štátny majetok, dostane ho do prenájmu ten, kto ponúkne najviac, vlastník inak postupovať nemôže.
Jasne, že štátne, staval to súkromník v 1860-tom na svojom. Štát to kedysi znárodnil a teraz bačuje od buka do buka.
Už len z morálneho a ľudského hľadiska - štát by mal prihliadať i k tomu, kto a ako sa o tento majetok stará. Štát tam nevložil ani cent!
Naposledy upravil misoft : 15.08.14 at 16:49 Dôvod: preklep
1 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Nevidím to tam, petíciu som nepodporila ani nepodporím.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

.
Peticia.jpg  
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Nedostanem sa ďalej, keď ju nechcem podpísať, a preto neuvidím ani tlačidlo "Podpora"
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

No to je predsa logické - nepodporíš, tak na čo ísť ďalej....
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Aby som na vlastné oči videla, že je tam tlačidlo "Finančná Podpora"
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

nespamuj, nešpehuj
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Pridal som tam i svoj komentár #1161 - prečítajte si - to je môj názor!
0 0
Indeed Indeed

Indeed je offline (nepripojený) Indeed

Neviem prečo sa tento objekt volá tak honosne,že Rainerová Chata , správny názov by mal znieť :

Rainerova horská krčma, či Rainerov bufet

treba veci nazývať pravými menami, chata ma vždy viac miestností....
0 0
Indeed Indeed

Indeed je offline (nepripojený) Indeed

Riešenie problému je také,že štát by mal povoliť vybudovať v blízkosti tejto krčmy ešte aspoň 4 ďalšie jej podobné..

nech si ich majitelia preťahujú zákazníkov a robia navzájom prieky....
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Indeed
Neviem prečo sa tento objekt volá tak honosne,že Rainerová Chata , správny názov by mal znieť : Rainerova horská krčma, či Rainerov bufet treba veci nazývať pravými menami, chata ma vždy viac miestností....
Trochu to berieš hopom. Preštuduj si históriu. http://www.tatryportal.sk/horske-cha...ainerova-chata Pretože nie je chata, ako "chata". Toto je pravá horská chata - skôr útulok. A pomenovať to "krčma" - že ťa huba nebolí.... Pretože krčiem jesto dosť a sú dobre prístupné všade v dedinách a mestách, s elektrinou, pravidelným prísunom chľastu autami. Tam si to musí všetko vyniesť sám. (A pochybujem, že by si mu stačil.... so šliapaním hore so záťažou...). Tvoje riešenie - je úplne od cesty (istotne si srandu robíš. Ak nie - nuž potom.....)
1 0
Indeed Indeed

Indeed je offline (nepripojený) Indeed

misoft , netáraj, chceš dávať na roveň tuto "chatu" s chatou na Rysoch ???

spamätaj sa !

Rainerová krčma je prístupná nejakých 10 min chodze od Hrebienka
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať