Zavrieť

Porady

Recyklačný poplatok

Ma niekto skusenosti s recyklačným poplatkom?
Ako to zaúčtovať? Keďže sme distribútorská firma máme
povinnosť ju platiť i fakturovať. Ibaže my ju neplatime priamo do
recyklačného fondu ale výrobcovi tovaru.
Mám to zaútovať na 131 s tovarom alebo na 548? V došlej fa je to ako samostatná položka. Vo vyšlých fa to dávam na 602, pretože to fakturujeme ako službu - recykl.popl. Alebo to mam preúčtovať na 604 a prirátať k cene tovaru? V konečnom dôsledku keďže to bude i v N i vo V je to nula.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    sway je offline (nepripojený) sway

    som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac sway
    Džejn
    Ma niekto skusenosti s recyklačným poplatkom?
    Ako to zaúčtovať? Keďže sme distribútorská firma máme
    povinnosť ju platiť i fakturovať. Ibaže my ju neplatime priamo do
    recyklačného fondu ale výrobcovi tovaru.
    Mám to zaútovať na 131 s tovarom alebo na 548? V došlej fa je to ako samostatná položka. Vo vyšlých fa to dávam na 602, pretože to fakturujeme ako službu - recykl.popl. Alebo to mam preúčtovať na 604 a prirátať k cene tovaru? V konečnom dôsledku keďže to bude i v N i vo V je to nula.
    ja by som použila 548 a potom 602, ale to záleží od smernice akú používate na ocenenie tovaru.

    chudaska je offline (nepripojený) chudaska

    chudaska
    My to máme faktúrované priamo v cene tovaru (už z výroby - len je tam poznamka že v cene je napr. 10Sk rec. poplatok),takže ja to dávam priamo 131 a potom to pri predaji dávame priamo do ceny tovaru a na 604.

    Džejn je offline (nepripojený) Džejn

    Džejn
    Ďakujem za odpovede.
    Aj ja by som si to tak predstavovala, že to pôjde k cene tovaru. Ibaže keď je to fakturované zvlášť ako samostatná položka a vo VFA ešte aj s charakterom služby tak to už nie som si istá. To by som sa asi skôr priklonila k Sway.

    Recyklačný poplatok

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.