Zavrieť

Porady

Kde zistit dlhy?

Casto tu ludia pisu,ze im prisli po mnohych rokoch /bez predosleho oznamenia/ "pozdravy" od exekutorov za nezaplatenie nejakej pokuty,ci inej zabudnutej splatky...

Zaujimalo by ma, ci je jaka moznost,kde by si mohol bezny obcan skontrolovat, ci nahodou niekomu nevedomky nieco nedlzi,napr.niekde na sude, ci inde.
Ludia sa obcas stahuju, upovedomenie o zabudnutej splatke im preto nemusi byt dorucene..a posta po mnohych rokoch a mastny sek od exekutora urcite nie jmoc prijemne.

Da sa takymto situaciam nejako predist a zistit ci nejake pohladavky na konkretnu osobu existuju?
Usporiadat
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

obávam sa že taký centrálny register neexistuje
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Centrálny register dlhov...... kúrňa.... šak to by tam bolo cca 4 milióny dlzníkov a niekoľko desiatok miliónov dlžôb...
Pretože v terajšej dobe už i to bábo, keď sa dostane na svet - už dlhuje!
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Jezisi, ze centralny register dlhov! Chi, chi...

...preto som sa pytala,lebo ani mna nic nenapada. Ale mozno exekutori, ci sudy by mohli nieco take registrovat, nie? Ved v dnes uz su "registre" takmer na vsetko .-) ...
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Súdy? Tie to dostanú, až keď je neskoro.... veriteľ sa spamätá. Exekútori? Tí už len evidujú, kde čo zobrať.
1 0
Peggynka Peggynka

Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

mám svoj svet
Tak sa skúsim nájsť tu :
https://www.registerdlznikov.sk/vere...r-dluzniku.htm
http://registerdlznikov.registryofdebtors.com/
Naposledy upravil Peggynka : 09.09.14 at 20:38
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

podlžnosti voči SP, ZP a daňovému úradu sa už dajú zistiť.... aj dlhy podnikateľov sa dajú zistiť v rôznych spoplatnených registroch..... nie sú však úplne a presné......
ale nie je to zlý nápad, aby si človek sám vedel nájsť a skontrolovať svoje podlžnosti na jednom mieste.... už sa mi stalo, že som zabudla zaplatiť vodu alebo poistku.... zatiaľ sa to vždy vyriešilo upomienkou, ale tieto firmy majú zbytočné výdavky s upomienkami voči zábudlivým občanom :-) preto by mohol existovať register, kde by takéto veľké firmy zasielali nedoplatky a občania by si mohli zistiť na jednom mieste, či niekomu nedlžia....... ak by tento systém vedel posielať aj automatické upomienky mailom, tak by firmy ušetrili na spracovávaní upomienok a poštovnom......
1 0
Peggynka Peggynka

Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

mám svoj svet
JAJA11
podlžnosti voči SP, ZP a daňovému úradu sa už dajú zistiť.... aj dlhy podnikateľov sa dajú zistiť v rôznych spoplatnených registroch..... nie sú však úplne a presné......
ale nie je to zlý nápad, aby si človek sám vedel nájsť a skontrolovať svoje podlžnosti na jednom mieste.... už sa mi stalo, že som zabudla zaplatiť vodu alebo poistku.... zatiaľ sa to vždy vyriešilo upomienkou, ale tieto firmy majú zbytočné výdavky s upomienkami voči zábudlivým občanom :-) preto by mohol existovať register, kde by takéto veľké firmy zasielali nedoplatky a občania by si mohli zistiť na jednom mieste, či niekomu nedlžia....... ak by tento systém vedel posielať aj automatické upomienky mailom, tak by firmy ušetrili na spracovávaní upomienok a poštovnom......
A z čoho by žila armáda exekútorov,advokátov ?
1 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

tak mi je jasné, že to nie je v záujme nenažraných exekútorov, ktorí dokážu na 3 exekúcie od SP voči tej istej osobe naúčtovať základné poplatky každú zvlášť a na dlžobu 5 + 14 +140 EUR si dopočítať takmer 550 Eur.... nechcem sa zastávať neplatičov, s niektorými sa nedá inak jednať, ale mali by existovať aj pre exekútorov pravidlá, hlavne v takýchto prípadoch, keď sa nehanbia vypýtať si peniaze 3 x za tú istú robotu.... zisťovanie účtov, zamestnania a podobne by malo byť v jednej cene, navýšenie ďaalších exekúcii by malo byť už len o poštovné.... aj SP by mohla vymáhať pohľadávku v jednej sume.... lenže štátne inštitúcie (pravdepodobne z nedostatku činnosti) majú potrebu každý dlh riešiť zvlášť.... a šetrenie apierom, časom, poštovným ich nezaujíma.......
1 0
Peggynka Peggynka

Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

mám svoj svet
JAJA11
tak mi je jasné, že to nie je v záujme nenažraných exekútorov, ktorí dokážu na 3 exekúcie od SP voči tej istej osobe naúčtovať základné poplatky každú zvlášť a na dlžobu 5 + 14 +140 EUR si dopočítať takmer 550 Eur.... nechcem sa zastávať neplatičov, s niektorými sa nedá inak jednať, ale mali by existovať aj pre exekútorov pravidlá, hlavne v takýchto prípadoch, keď sa nehanbia vypýtať si peniaze 3 x za tú istú robotu.... zisťovanie účtov, zamestnania a podobne by malo byť v jednej cene, navýšenie ďaalších exekúcii by malo byť už len o poštovné.... aj SP by mohla vymáhať pohľadávku v jednej sume.... lenže štátne inštitúcie (pravdepodobne z nedostatku činnosti) majú potrebu každý dlh riešiť zvlášť.... a šetrenie apierom, časom, poštovným ich nezaujíma.......
Možno by stálo za to,dať preveriť postup exekútora Exekútorskej komore;tiež je to štát v štáte,robia si,čo chcú.
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Je divne,ze ak ludia napr.zmenia adresu, upomienky im chodia na staru adresu,takze vacsinou ich ani k rukam nedostanu,nevedia o nich. Ale po par rokoch uz exekutorom nerobi problem poslat na novu adresu exekuciu s vysokymi pollatkami pre exekutora. Myslim, ze to robia naschval,aby na tom co najviac zarobili. Zakony im to dovoluju, tak preco nie?

Nechcem sa tymto zastavat chronickych neplaticov,ale nevedomky sa moze stat, ze clovek na nejaku platbu zabudne. Niekedy ide o par drobnych,ale exekutor si ciastku zdieracsky navysi. A vlastne kazdy z nas je eventualny neplatic...
1 0
Peggynka Peggynka

Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

mám svoj svet
Však bolo a aj je mnoho prípadov,kedy bol zneužitý preukaz totožnosti a dotyčný nemá ani páru,že niekde figuruje.Sme na tieto veci ešte dosť ľahostajní (ochrana identity).Ja už som si kúpila skartovačku
0 0
Ferdosondo Ferdosondo

Ferdosondo je offline (nepripojený) Ferdosondo

Peggynka
Však bolo a aj je mnoho prípadov,kedy bol zneužitý preukaz totožnosti a dotyčný nemá ani páru,že niekde figuruje.Sme na tieto veci ešte dosť ľahostajní (ochrana identity).Ja už som si kúpila skartovačku
Skartovačka ti je treba na skartovanie upomienok ?
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať