Zavrieť

Porady

Nehoda bez PZP

Dobrý deň, stala sa mi pred rokom dopravná nehoda, s tym že vinníkom som bol ja.Ja som PZP v tom čase akurát nemal. Ja som išiel na traktore a ťahal vlečku.
Nabúral mi do vlečky za koleso asi so stredom auta.

Ku kolízii došlo s policaným vozidlom ktoré sa vraj ponáhľalo na "zásah" a ja som "nestal" na stopke. Pritom ja som tam stal.

Policajti isli po hlavnej bez majaku, a cca 80km/hod.
A vraveli ak si nepriznám vinu tak mi poskytnu kamerovy zaznam zo stlpu,ktory im to dokaze.
Po roku mi prišlo vyúčtovanie na zaplatenie viac než 1000 Eur.


Dá sa neako túto fakúru nezaplatiť z dôvodu prepadnutej STK a EK na policajnom vozidle, ktore uz neplatilo minimálne 2 roky,pripadne dokazat ze som tam stal a oni išli rýchlo? To auto je už vyradene zo sluzby kedze uz bolo stare - KIA Ceed .
Je možné si to ešte uznat ako spoluúčasť?

Prípadne mám nárok vidieť dané opravené auto,alebo vymenené poškodené diely? alebo da sa dostat k tomu zaznamu zo stlpu z tejto krizovatky, a zmenit vinnika nehody po roku ?

Ďakujem za každú radu.

1,na mieste nehody sme vykonali dychovu skusku,a zaplatil som pokutu 20-50€,vinu som priznal namňa pod vyhražkou že mi to vedia dokazat cez kameru ktora to mala nasnímať.


Je možné si uplatniť premlčaciu dobu, alebo niečo podobné,ako sa rozoberá v tejto diskusii?

http://www.porada.sk/t238895-od-kedy...cky-jasne.html

§ 104
Pri právach na plnenie z poistenia začína plynúť premlčacia doba za rok po poistnej udalosti.

§ 106
(1) Právo na náhradu škody sa premlčí za dva roky odo dňa, keď sa poškodený dozvie o škode a o tom, kto za ňu zodpovedá.
Naposledy upravil Lukáš. : 13.09.14 at 22:47
buchač Si objasni pojmy a dojmy...

Názov témy je "Havaria bez PZP" a operuješ STK a EK na policajnom vozidle?

Kto nemal PZP ???
Ty alebo policajné vozidlo ?
sosak Na mieste dopr. nehody si uznal vinu a podpísal si niečo ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    "Dobrý deň, stala sa mi pred rokom dopravná nehoda, s tym že vinníkom som bol ja.Ja som PZP v tom čase akurát nemal. Teda vozidlo nespôsobilé k prevádzke - nemalo čo na ceste hľadať. Priťažujúce pre teba! Ja som išiel na traktore a ťahal vlečku.
    Nabúral mi do vlečky za koleso asi so stredom auta.

    Ku kolízii došlo s policaným vozidlom ktoré sa vraj ponáhľalo na "zásah" a ja som "nestal" na stopke. Pritom ja som tam stal.

    Policajti isli po hlavnej bez majaku, a cca 80km/hod. Udelili si výnimku zo zákona!
    A vraveli ak si nepriznám vinu tak mi poskytnu kamerovy zaznam zo stlpu,ktory im to dokaze. Ak by si nebol zaplatil a nepriznal vinu - muselo by sa to riešiť pred komisiou a tam by ONI museli dokazovať!
    Po roku mi prišlo vyúčtovanie na zaplatenie viac než 1000 Eur. Materiálna škoda - náhrada škody na majetku štátu.


    Dá sa neako túto fakúru nezaplatiť z dôvodu prepadnutej STK a EK na policajnom vozidle, ktore uz neplatilo minimálne 2 roky udelia si výnimku...,pripadne dokazat ze som tam stal a oni išli rýchlo? To auto je už vyradene zo sluzby kedze uz bolo stare - KIA Ceed . Vozidlo je vyradené z prevádzky len vtedy ak je odpísané z majetku štátu - a často jazdia i na starších....
    Je možné si to ešte uznat ako spoluúčasť?

    Prípadne mám nárok vidieť dané opravené auto,alebo vymenené poškodené diely? nie... alebo da sa dostat k tomu zaznamu zo stlpu z tejto krizovatky, a zmenit vinnika nehody po roku ? Komu patrí kamera? Ty ako súkromná osoba nemáš žiadne právo k záznamu sa dostať.

    Ďakujem za každú radu.

    1,na mieste nehody sme vykonali dychovu skusku,a zaplatil som pokutu 20-50€,vinu som priznal namňa pod vyhražkou že mi to vedia dokazat cez kameru ktora to mala nasnímať. Zaplatením si vinu priznal, vyhrážky by si musel dokázať.


    Je možné si uplatniť premlčaciu dobu, alebo niečo podobné,ako sa rozoberá v tejto diskusii?

    Od kedy začína plynúť objektívna premlčacia doba pri PZP a od kedy subjektívna premlčacia doba pri PZP - polopatisticky, jasne?

    § 104
    Pri právach na plnenie z poistenia začína plynúť premlčacia doba za rok po poistnej udalosti.

    § 106
    (1) Právo na náhradu škody sa premlčí za dva roky odo dňa, keď sa poškodený dozvie o škode a o tom, kto za ňu zodpovedá. "

    .
    Peggynka Za chyby sa platí a určite si to zapamätáš...Koľko si ušetril na PZP?
    Lukáš. No ono to bolo tak že som PZP platil niekolko rokov dozadu,a v zime bol odhlasený.
    V jari vyšiel zákon ktorý prikazoval mať značku s pismenom C.
    Tak sa zatiaľ stihla vybaviť značka, a cez týždeň bolo na pláne vybaviť na značku poistenie, bohužial poistku som vybaviť ešte nestihol, a ked som prišiel v pondelok do poisťovni povedali že je neskoro(nehoda sa stala cez víkend).
    Takže asi nato som vybavoval tú značku...

    sosak je offline (nepripojený) sosak

    sosak
    Tu neostáva nič, len zaplatiť, pretože si bol vinníkom dopravnej nehody. Doplň, či si v čase dopr. nehody mal na svoje vozidlo PZP. Ak si mal vozidlo poistené, tak neplať nič.
    Naposledy upravil sosak : 13.09.14 at 19:37

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.