Zavrieť

Porady

Koeficient

V minulom roku sme poskytli jednorazovú službu oslobodenú od DPH, preto sme museli na konci roka prepočítať DPH koeficientom. Tento koeficient by sme mali používať tento rok. Čo však, ak sme v 1. štvrťroku žiadne oslobodené plnenia neposkytli, ani v tomto roku neplánujeme? Máme ajtak prepočítať DPH na vstupe koeficientom z r. 205 alebo si DPH uplatňovať celú? Alebo ktorú DPH na vstupe prepočítavať?
Usporiadat
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
abel
Preboha, Lidka, nestraš, DPH je až do utorka a pošta je otvorená do 18,00. Stačí, že nám skrátili termín na DP, keď sa o 1 hod. posúval letný čas, neskracuj mi ešte aj DPH. Ešte ich mám urobiť 12.
--------------------------------------------------------
Elenka ďakujem, pokiaľ to ja napíšem, tak mám už odpoveď. Ale podľa toho čo píšeš, tak som to pochopila dobre. Ďakujem za trpezlivosť so mnou aj v takúto hodinu. Od radosti, že nemusím prerábať priznanie k DPH dávam bodík!
--------------------------------------------------------

ja som len reagovala na tú zvýraznnú časť...:p, ak to má hotové, tak nemusí čakať do utorka, preto som napísala "hor sa na DU" v tom konkrétnom prípade
tak sa neboj, ja viem, že na DPH je čas--- no teraz už menej, ale stále ešte nie je neskoro
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
Monča
Čiže, bežne robíme vzdelávanie dospelých a výrobu pomôcok pre vzdelávacie subjekty. V 4.Q r. 2005 sme previedli rekvalif. kurz pre
ÚPSVaR, ktorý je od DPH oslobodený. Kvôli tomu sme museli DPH prepočítať koeficientom. Tento koef. by mal byť platný pre r. 2006. Za I.Q 2006 sme však žiadne oslobodené plnenie neposkytli, dúfam, že ani nie, lebo je s tým len kopu papierovačiek (kvôli prostriedkom z Eur. fondu). Takže to mám chápať tak, že žiadnym koeficientom v I. Q 2006 prepočítavať nebudem, keďže nemám na výstupe žiadne oslobodené plnenie? Alebo prepočítavam a na konci roka si to dorovnám, čo je asi blbosť, lebo ak žiadne oslobodené plnenie v priebehu roka nebude, nebude dôvod prepočítavať.
áno, ak je to tak ako popisuješ, dokážeš si to obhájiť. Ide o jednorazovo poskytnutú službu oslobodenú, a v takom prípade platí to, čo napísala ALBO.
Dôkazom za I.Q. bude vlastne to, že nemáte ani jedne výstup bez DPH.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať