Zavrieť

Porady

PN po vypovedi v skusobnej dobe

Ahoj poradaci,potrebovala by som poradit,no ako som to tu vsetko prezerala,nic podobne som nenasla,tak by som Vam chcela polozit konkretnu otazku a bola by som velmi rada,kebyze sa najde niekto,kto by mi na nu odpovedal.Vopred dakujem za vsetky odpovede.Takze moja otazka znie-mam narok na PN-ku a v akej vyske?V aprili tohto roku som dostala vypoved v praci,kde som pracovala 2,5 roka.Prihlasila som sa na urad prace kde som bola zaregistrovana do 15.9.2014.Zamestnala som sa 16.9.2014 . Chodila som tam 3 dni a "ozvalo" sa mi stare zranenie,pre ktore som musela ukoncit tu pracu.Takze v tej praci som bola len 3 dni - bola to pracovna zmluva,odvody mi boli odvadzane aj do SP aj do ZP - v zmluve som mala napisany prijem 353 eur/mesacne.Chcela by som ist v pondelok na PNku,len neviem,ci budem mat na nu narok a kolko vlastne dostanem za pn.(Ked som bola na urade prace,poberala som podporu v nezamestnanosti.Predtym som bola zamestnana od 1.9.2011-1.4.2014 - tam mi vychadzal denny vymeriavaci zaklad cca 14 eur na den, a pred tymto zamestnanim som bola 3 roky na materskej.)
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Nárok na PN už v pondelok mat nebudeš, nebudeš už totiž v ochrannej dobe. Ta je po ukončení zamestnania 7 dni, ale ak PP trval menej ako 7 dni, tak je toľko, koľko trval PP. Čiže tvoja ochranná doba skončí v nedeľu, keď PP trval utorok-štvrtok, ochranná doba začala v piatok.
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    jeane1976 Dakujem za odpoved.A neda sa PN vybavit spatne,alebo od nedele,kedze moj lekar v piatok neordinoval,cerpali dovolenku a nastupia az v pondelok.
    Mila123 PN sa dá aj spätne vybaviť, ak sa preukáže, že v piatok si bola chorá, spätne ide vybaviť 3 dni
    jeane1976 A ako to mam preukazat?Ze som bola chora aj v piatok,boli ma ramenny klb,aj v minulosti som sa nan liecila,mala som zapal ramenneho klbu a teraz mam tie iste priznaky.Zatial beriem tie tabletky,co mi zostali z minula.
    jeane1976 Toto som nasla na internete : Ošetrujúci lekár pacienta môže uznať za dočasne práceneschopného spätne najviac tri dni na základe ošetrenia služby prvej pomoci alebo ústavnej pohotovostnej služby. Ak ide k svojmu lekárovi neskôr, ten mu spätne maródku nevypíše. Dosiaľ bolo na lekároch koľko dní dozadu uznajú PN-ku pacientovi. Nemala by som ist radsej na pohotovost dnes,alebo zajtra?
    jeane1976 a prosim Vas z coho mi budu ratat PNku ? Z tych 3 dni,ktore som odrobila?
    jeane1976 nenajde sa nik co by mi poradil?
      zbaliť

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    mala si ísť hneď k lekárovi (aj zastupujúcemu). aspoň včera - teraz je len na ňom, či ťa vypíše spätne, alebo nie!
    a skontroluj si , kedy bol naisto ukončený PP - 18.9.?
    RO - kuk sem http://www.porada.sk/t16136-zakon-o-...2013-a.html#54
    jeane1976 vo stvrtok som este odrobila smenu a poobede som volala,ze uz nepridem,v piatok som uz nesla,neviem odkedy mi to napisali,ale asi od piatku.Este som nic nepodpisala,maju mi vypoved poslat postou

    PN po vypovedi v skusobnej dobe

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.