Zavrieť

Porady

polohovacia posteľ

chcem sa spýtať ako mám postupovať,mama zlomila krčok na steh.kosti je po operácií zatiaľ je v nemocnici,je možné žiadať polohovaciu posteľ s antidek.matracom?predpisuje to reh.lekár?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

    som jednoducho žena terezamaria
    Polohovaciu posteľ predpisuje rehabilitačný lekár - vedúci rehabilitačného oddelenia najbližšie k miestu bydliska. Potom predpis podpisuje a razítkuje posudkový lekár na OPK. Pokiaľ v tej nemocnici sú rehabilitačné sestry, tak mamu postavia na nohy a naučia ju chodiť s barlami. Bolo by dobre ešte pokračovať v rehabilitáciách na doliečovacom oddelení. Držím palce, aby to dobre dopadlo.

    Hlasovalo 6 pouzivatelov

    Užitočné (6)
    katedrála, Dav, legolas, Mária27, Kvaka, arizona
    6
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    legolas Terezka, ja ti budem oponovať, lebo ty si sa vyjadrila viacmenej o tom ako je to na rehabilitácii a doliečováku, ale ja viem, že takéto postele sa neprepožičiavajú domov to si dovolím tvrdiť, pretože aj v nemocniciach sú nedostatkovým tovarom ....
    terezamaria Michal nemusíš mi oponovať, ja som robila v nemocnici 10 rokov, tak veľmi dobre viem, že sa nedávajú domov takéto postele....a veľmi málo nemocníc ich má dostatok....ale ja som písala o tom, že je veľká nádej, že sa jej matka rozchodí ešte počas pobytu v nemocnici, tak sorry....veľmi by som jej to priala
    sosak Doplnil som vo svojej odpovedi.
      zbaliť

    berta2 je offline (nepripojený) berta2

    berta2
    Dobrý, čiže polohovaciu posteľ predpisuje rehabilitačný lekár, ale poukaz musí schválit revízny lekár v poistovni. Z vlasnej skúsenosti viem, že túto postel a aj antidek. matrac predpisuju, resp. schváluju len dlhodobo ležiacim pacientom...neviem ako je natom daný pacient...
    Odporúčala by som ak sa dá, ak pacien nieje úplne imobilný iné pomôcky, ktoré tiež hradí poistovňa, napríklad rôzne rehabilitačné pomôcky ako sú choduľky, štvorkoly, taktiez rôzne kúpelnové sedačky, schodiky, stoličky....

    legolas je offline (nepripojený) legolas

    muž legolas
    ...polohovacia posteľ sa nezapožičiava, predpisuje sa iba pre telesne postihnuté osoby, tvojej mame by skôr prospelo, aby sa čím rýchlejšie začala pohybovať ako ležať, predpokladám, že je staršia takže aj z toho dôvodu...
    katedrála podľa všetkého mama na ňu nemá nárok,viem,že ide o to čo najskôr ju rozhýbať keďže má 63 rokov,lenže ona je už dlhodobejšie imobilná kôli iným diagnózam,okrem toho mala ešte pred zranením prasknuté dve platničky,mala ísť na ozón,asi ho neabsolvuje keďže má aj ruku zlámanú takže na brucho ju dať bude problém...aj tak ďakujem,možno sa mi podarí kúpiť tú posteľ keď aj použitú hlavne aby bola funkčná.

    sosak je offline (nepripojený) sosak

    sosak
    Zájdi do zdravotnej poisťovni tvojej mamy revíznemu lekárovi a popýtaj sa na možnosti. Polohovacia posteľ sa možno bude dať zapožičať zo zdrav. poisťovni, resp. ti môžu zabezpečiť zapožičanie staršej použiteľnej polohovacej posteli, záleží, aké majú možnosti, ja som si pre syna po operácii zapožičal špec. zosilnený kočík, ktorý som potom vrátil.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    sosak Pre tých, ktorí píšu o tom, že polohovacia posteľ sa nepožičiava : http://peniaze.pravda.sk/obcan-a-sta...-aj-zapozicat/
    http://www.scklevice.sk/socialne-aktivity/
    http://www.zzz.sk/?profil=2065
    http://www.csz.sk/?str=detail&sprava...iec_vyberu=698
    terezamaria Máš pravdu, že sa dá zohnať, pokiaľ takú majú, ale nemocnice ich určite nepožičiavajú....skôr ich ešte viac potrebujú ....
    sosak Niektoré zdrav. poisťovne požičiavajú na nevyhnutný čas na doliečenie, však mám osobnú skúsenosť, čo som poradil postup v mojej rade pre zadávateľku otázky.
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.