Zavrieť

Porady

Riadne alebo dodatočné DP?

Práve vypisujem DP DzP FO A za rok 2005.

1. AK nebolo ešte podané a toto je prvé za rok 2005, mám zaškrtnúť riadne alebo dodatočné?

2. Neviem, čo mám vypísať:
- rodné číslo (nemá, kedže ide o cudzinca)
- dátum narodenia (vyplniť v prípade, že daňovník nemá na území SR trvalý pobyt). On ale ma na území SR trvalý pobyt.
Mám teda vyplniť Dátum narodenia?

Veľmi pekne dakujem za odpoved
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ajacik je offline (nepripojený) ajacik

    robím to, čo ma baví a zarábam pri tom ťažké prachy :) ...viac ajacik
    dakujem, idem urobiť.

    ajacik je offline (nepripojený) ajacik

    robím to, čo ma baví a zarábam pri tom ťažké prachy :) ...viac ajacik
    a ešte by som sa chcela spýtať:

    Na ďalších stranách sa hore píše rodné číslo/DIČ. Aj tam mám uvádzať dátum narodenia (sprava)??

    dakujem

    Helena V je offline (nepripojený) Helena V

    Helena V
    Ak si nepodávala DP za rok 2005, tak zaškrtneš riadne, ale čakaj pokutu, lebo si po termíne a vyplň dátum narodenia

    ajacik je offline (nepripojený) ajacik

    robím to, čo ma baví a zarábam pri tom ťažké prachy :) ...viac ajacik
    dakujem. pokuta nebude pre mňa, ale daňovníkovi som to už oznámila.

    deha je offline (nepripojený) deha

    deha
    A pokiaľ nemal príjem nad polovicu nezdaniteľnej časti/43968/ a ziada vlastne o vrátenie dane , napr. zamestnanec-študent , ktorý si založil niekde potvrdenie o zdaniteľnej mzde, tak aj tomu vyrúbia pokutu, ak keď v podstate dostane vratku dane?

    Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

    obyvateľ SR Milan Benka
    Zákon o správe daní a popl.
    §35/(4) Ak daňový subjekt podá daňové priznanie po lehote ustanovenej osobitným zákonom, správca dane mu uloží pokutu vo výške

    a) 0, 2 % z dane uvedenej v daňovom priznaní alebo z vlastnej daňovej povinnosti 11ac) uvedenej v daňovom priznaní za každý deň omeškania, až do výšky 10 % z dane uvedenej v daňovom priznaní alebo z vlastnej daňovej povinnosti11ac) uvedenej v daňovom priznaní; výška pokuty môže byť najmenej 2 000 Sk a najviac 1 000 000 Sk,
    b) 2 000 Sk, ak daňovému subjektu nevznikla za zdaňovacie obdobie daňová povinnosť alebo vlastná daňová povinnosť podľa osobitného zákona. 11ac)

    V zmysle zvýrazneného ho čaká pokuta 2000,- Sk. Ak je vratka dane väčšia ako táto suma, potom nech podá riadne DP.
    Ináč ak jeho príjem nedosiahol 1/2 * 19,2*živ.min. - nebol povinný podať DP.

    deha je offline (nepripojený) deha

    deha
    Benka, a keby som zamestnancovi-dohodárovi zaplatila ako zamestnávateľ až teraz v mzdách, ten preplatok ročného zúčtovania dane, to by pre zamestnávateľa bola nejaká sankcia?Ide cca o preplatok 700,- Sk ale ide o študentku ,ktorá to prostredníctvom matky teraz zisťuje, a nejakým spôsobom,jasne ,že bezpokutovým by sa k tým peniazom chcela prepracovať.

    tinka111 je offline (nepripojený) tinka111

    tinka111
    Prosim Vas potrebovala by som vediet do kedy ma DU povinnost zaplatiit preplatok na dani (je to na adresu)?

    martina12 je offline (nepripojený) martina12

    martina12
    Do 30 dní po skončení termínu na podanie daňového priznania z dani z príjmov. V daňovom priznaní na konci sa uvádza, ako má DÚ vrátiť preplatok - poštovou poukážkou, alebo na účet... Mne osobne prišli peniaze 2.5. na účet, ako bolo uvedené v DP.

    tinka111 je offline (nepripojený) tinka111

    tinka111
    Jednej nasej zamestnankyni som pomahala vypisovat DP nakolko u nas nepracovala cely minuly rok a mala aj iny prijem. No do dnesneho dna jej preplatok, ktori sme uviedli ako hovoris postovou poukazkou na ucet. A do dnesneho dna jej nic nedoslo, tak som sa chcela uistit ze to ma byt do mesiaca. Dakujem!

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Na jednom DÚ v KE dávali ľuďom pri odovzdávaní DP podpisovať papier, že preplatky pošlú po 3.5.06....aj poslali v prvom májovom týždni.
    Ale sme teraz riadne s touto problematikou zadávateľa

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.