Zavrieť

Porady

Môže sa napadnúť postup polície, ak bol výsluch svedka urobený pod nátlakom?

Môže sa napadnúť postup polície, ak bol výsluch svedka urobený pod nátlakom? Nechcela som vypovedať, ale na tretí krát ma k tomu nanútili.
Naposledy upravil ivka70 : 12.10.14 at 09:13 Dôvod: Skrátenie nazvu
6 komentárov     zbaliť
buchač Dôvod prítomnosti svedka na výsluchu ?
Aká príčina, skutok,trestný čin ?
Mária Procházková druh mal vypité a trocha sme sa medzi sebou nezhodli a otec ktorý s nami býva v byte zavolal pol. Žiaľ kluče od bytu sme nenašli tak pol. vylomili dvere. Žiaľ na mne videli druha a vyzeralo to celé tak, že ma šktrí ale pravda je iná, ťahali sme sa o klúče ja som spadla on mi chcel pomôcť ale mal veľmi vypité a spadol na mna a to sa stalo presne v momente ked vošli do bytu pol. Potom ma zobrali na výsluch, nechcela som vypovedať, dvakrát som aj odchádzala z pol., ale nahovárali ma, aby som aspon niečo udala do zápisnice. Nakoniec som podvolila. ale hneď ráno som svoju výpoveď, lebo ma znova chceli vysluchať, odmietla, že proti druhovi vypovedať nechcem. ako mám pokračovať. Nestal sa tr.čin, šlo len o nezhody medzi nami ale nie o to, že by ma škrtil. Druha vzali do väzby vlastne za čo? Za to, čo neurobil? Otec môj sa s toho teší, nakoľko ho neznáša, on vypovedal po mne a neviem, čo všetko tam natáral. Jedno ale mi povedal. Keď ho po mne miesli na výsluch, policajt mu povedal, že som nechcela vypovedať ale nakoniec ma k tomu nakopali. Ako dalej? Chcem druhoviu pomôcť.
ivka70 A to ta donútili klamať alebo si popisala skutočnosť tak ako nám tu?
Mária Procházková nechcela som vypovedať, nakoniec ale dotlačili ma k výpovedi, popísala som to tak ako tu aj im, že nedošlo k žiadnej bitke, iba na mna spadol, ale ako družka som ráno ešte aj odmietla vypovedať proti druhovi tak neviem, tam asi rezonuje výpoved otca, ktorý sa z toho celého len teší že je druh tam kde je, nakoľko ho nemal rád a chcel mu zle
lujza.j už boli kvôli podobnej veci u vás policajti?...výpoved otca je pre nich nestranná....asi sa díva na problém inými očami ako ty.....
taiko mozno Tvoj otec nechce zle Tvojmu druhovi, len sa snazi chciet dobre Tebe
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    taiko je offline (nepripojený) taiko

    Som, kto som taiko
    nech to bolo ako bolo, mas fajn otca. Po mojej dcere keby sa valal nejaky opity nespratnik, tak by sa policajti museli volat na mna.
    Spravy su plne zien, ktore su tyrane, fyzicky ci psychicky a pritom nic nerobia, lebo stale miluju svojho chlapa a stale dufaju, ze sa polepsi Aj ked pises, ze tam ziadne nasilie nebolo, ja si myslim opak. Od "Tahali sme sa o kluce" je podla mna k naozajstnemu nasiliu len kusok a uz samotne tahanie a fyzicky kontakt za ucelom vymozenia cohokolvek povazujem za nasilie.
    Cela vec sa da chapat aj pozitivne. Aj ked ako pises, ze sa nic nedialo (comu ja neverim), dostali ste vsetci riadnu priucku a budete vediet, ze sa nemate "tahat o kluce" ani o nic one a priatelovi mozno takato "facka" pomoze k rieseniu svojho problemu s alkoholom. Ak si ovsem uvedomuje, ze nejaky problem ma.
    Nuz a k otazke. Osobne si myslim, ze ak s priatelom budete svorne tvrdit, ze sa nic nestalo, tak sa podla mna naozaj skutok nestal a mohli by ho pustit. Na druhej strane zase celu vec videli policajti na vlastne oci. Hmmmm. Sameho ma zaujima, co na to tu "poradacki" pravnici povedia.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Mária Procházková ale policajti videli prakticky len to, že na mne je priateľ, ale ako spadol, preto bol na mne a videli práve ten okamih, ktorý naozaj takt vyzeral.
    taiko nechcem Ta nejak trapit, ale uvedomujes si ze uz to, ze sa priatel s Tebou fyzicky natahoval o kluce az si spadla a on opity na Teba, sa podla mna da chapat ako nasilie? Mas ho rada, nechces mu ublizit, ci nebodaj ho stratit, ale vedz jedno. To co sa stalo (stava) teraz Tebe sa stalo uz mnohym pred Tebou a niektore s tych zien su uz na onom svete a niektore tam odpravil ich milovany. Akokolvek sa na to pozeras, ak sa veci stali tak ako si ich popisala, Tvoj otec aj policia sa zachovali spravne. Je lepsie reagovat na nieco, "co nie je tak ako to vyzera", ako nereagovat vobec. A to plati aj pre Teba.
    misoft > Mária: policajti nevideli celý priebeh, nevideli príčinu. Oni videli skutkový stav! Videli tvojho druha na tebe v stave opilosti. Takže to okamžite vyhodnotili ako násilie.
    Preto chceli, aby si podala svoju výpoveď. Mohla si presne opísať všetko, robí sa z toho zápisnica. Zápisnica sa potom podpisuje! Na každej strane! Tesne pod textom, aby sa tam nedali dopísať žiadne ďalšie riadky. Toto nie je NÁTLAK!
    Ak si nechcela vypovedať, stačilo, aby sa zhotovila zápisnica - Odmietam výpoveď v uvedenej veci a podpis.. a tým by to haslo. Mali by to na papieri, že odmietaš.
    TY si urobila chybu. Máš právo odmietnuť výpoveď, ale to MUSÍ byť zaznačené, nie ako ty - odídem preč a zhasla fajka.
    Mária Procházková ale ja som potom výpoveď po asi 4 hodinách od prvej výpovede menila, odmietla som vypovedať a podpísala som. Pri prvej výpovedi som bola v šoku, druha pred mojimi očami zbili, všade bola krv, mna hned brali k lekárovi, ale nič mi nenašiel, len nejaký škrabanec na krku, ale to bolo z toho ako na mna spadol, on ma neškrtil. Tak teraz ako dalej?
      zbaliť

    sosak je offline (nepripojený) sosak

    sosak
    Špecifiká domáceho násilia v porovnaní s inými násilnými prejavmi

    Okrem faktu, že ide o násilie v rodine páchané blízkymi osobami, patrí medzi základné špecifické znaky domáceho násilia faktická nerovnosť v postavení obete a násilníka. Cieľom násilníka je dostať obeť pod svoj vplyv a kontrolu. Metódy, ako ovládnuť druhú osobu, sú založené na systematickom a opakovanom spôsobovaní psychickej traumy. Dôvodom, prečo sa obeť snaží násilnikovi vyhovieť, je snaha minimalizovať možnosť jeho násilného chovania a tiež aj viera, že pokiaľ sa obeť prispôsobí, situácia sa zmení. Niekedy ženy považujú násilie za súčasť vzťahu a odmietajú ho riešiť. Požiadavky násilníka a snaha obete tieto požiadavky splniť sa ale stupňujú a začína sa roztáčať tzv. špirála domáceho násilia.

    Skutková podstata domáceho násilia sa nevzťahuje na ojedinelé roztržky či hádky, ani na argumentačné konflikty medzi partnermi, ktoré skĺznu do násilnej podoby. Domácim násilím sa mieni veľmi tvrdá a nezdravá podoba partnerských vzťahov, označovaná ako zneužívanie partnera. Z pohľadu obete ide najprv o ľudskú dôstojnosť, potom o osobné bezpečie a nakoniec o život. Rodinná terapia v týchto prípadoch väčšinou nie je účinným riešením.

    http://www.zdravie.sk/clanok/37236/d...asilie-tyranie

    Prečítaj si celý článok v linku. Druh bude pravdepodobne obvinený z domáceho násilia. Príslušníci polície na vlastné oči videli skutkovú situáciu, dokonca museli vylomiť vstupné dvere. Tvoj otec zavolal políciu a vypovedal proti tvojmu druhovi, pretože si jeho dcéra a nie je mu ľahostajné, ako sa tvoj druh k tebe správa a ubližuje ti, či už po psychickej, alebo fyzickej stránke. Tvoj druh je dospelý a svojprávny. Je sám zodpovedný za svoje správanie a konanie, bez ohľadu, či je pod vplyvom alkoholu, alebo nie je opitý.

    Samozrejme, že policajti na teba naliehali, čo ty si myslíš, že ťa donútili, aby si vypovedala, pretože vedia, že obete obvykle chcú chrániť agresora. Vypovedala si pravdu bezprostredne po udalosti. Neskôr si si uvedomila, že to tvojmu druhovi priťaží a chceš svoju výpoveď spochybniť, že príslušníci polície ťa donútili vypovedať.

    Je na tebe, ako si usporiadaš svoj život, či s druhom, alebo nie, ale bolo by dobré, aby tvoj otec nebol zaťahovaný do nezhôd, ktoré máš zo svojim druhom, ktorého " neznáša ". Ak bývaš s druhom v otcovom byte, tak sa odsťahuj.

    Doplnené : Nemáš ľahké rozhodovanie, ale napriek tomu sa pokús zatelefonovať a zveriť sa zo svojim problémom odborníkom, človekom ktorý ti môže pomôcť v tvojej neľahkej situácii.
    Kontakt : http://www.nemlcme.sk/pomoc
    Naposledy upravil sosak : 12.10.14 at 14:43
    lujza.j takýchto žien je haba-dej....je to síce nepochopiteľné, ale je to tak...ak by sa mala rada už s ním dávno nie je!!!
    ak sa potom niečo stane na vine sú fízli lebo nekonali......

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Výsluch a zhromažďovanie dôkazov

    Cieľom vyšetrovania je zhromaždiť dôkazy potvrdzujúce okolnosti týkajúce sa činu.
    Za týmto účelom sa podozrivý, obeť a svedkovia vypočujú, zhromažďujú sa dôkazy.
    Všetky kroky zamerané na zhromažďovanie dôkazov sa musia zdokumentovať v súlade so zákonom.

    --------------------------------------------------
    Môj názor ?
    Buď rada, že policajti takto konali. Lebo v dnešne dobe nedochádza len k týraniu žien, no občas končí aj násilnou smrťou.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Mária Procházková ale naozaj k ničomu nedošlo, nebol tam žiadny útok, ani násilie, nič. Fakt mu chcem pomôcť. Je to super chalan, ten alkohol sa dá zvládnuť v tom mu pomôžem aby prestal a samozrejme by šiel na liečenie. ale nezaslúži si väzbu a potom ani neviem ako to je dalej. Kedy vlastne bude nejaké jednanie, kedy sa možem vyjadriť k veci atd. čo nasleduje?
    vlado 33 Všetko záleží od výpovede tvojho otca ako bude vypovedať. Pokiaľ potvrdí domáce násilie, bude to zložitejšie a pôjde to prokurátorovi.
    Mária Procházková ale otca už vypočúvali policajti, neviem čo im všetko povedal aké polopravdy lebo s mojim priateľom sa nemali v láske. A priateľa už vzali do väzby a ja neviem nič, ako a čo dalej. Teraz otec lutuje že urobil blbosti, ja som mu povedala, že nech ide na políciu vypovedať znova alebo ked bude advokát, ktorého idem vybavovať pre priateľa, tak u neho sa spíše niečo. Alebo ako to funguje dalej. Však ja som akože "poškodená" ale skutok sa nestal. a ja ako poškodená ked nesúhlasím s tým aby bolo niečo alebo ako to dalej má priebeh?
      zbaliť

    jslancik je offline (nepripojený) jslancik

    bez servítky jslancik
    zo všetkých tvojich dnešných "výpovedí" mám tom chaos (možno trošku menší, ako máš ty)... Čo sa vlastne stalo a čo vlastne chceš?
    Ty si prvýkrát vypovedala "pod nátlakom"? A povedala si niečo, čo nebola pravda? Prečo? Aký druh nátlaku to bol? Lebo mne sa zdá, že práve vtedy si povedala pravdu, ako to bolo...
    Prečo si nechcela vypovedať (a stále nechceš)? Ak máš čisté svedomie, že si mohla "s rukou na Biblii" odprisahať..., tak si mala a stále môžeš možnosť povedať popravde, čo sa stalo, očistiť svojho druha. Prečo nechceš vypovedať? Tvoje svedectvo by mu mohlo pomôcť (ak je čistý nielen z tvojho subjektívneho pohľadu). Čo si vlastne vypovedala, keď si to zrušila?

    Uvedom si, že ty mu môžeš svojou výpoveďou len pomôcť - ak je to skutočne taký anjel "super chalan", ako píšeš. Ak by bola tvoja výpoveď pravdivá a pozitívna, tak môže len pomôcť (ty chceš zrušiť takúto výpoveď?). Tomu sa ty ale vyhýbaš, asi vieš, prečo. Podvedome alebo vedome vieš, že by mu to nepomohlo, alebo by si nehovorila pravdu/iba pravdu/celú pravdu...

    Čo si myslela tým, že kľúče ste nenašli? Veď ste sa o ne handrkovali. Nemiesto toho, aby ste s úsmevom otvorili polícii dvere, sa bijete o kľúče. Skutočne triezvy a dospelý prístup. Určite bolo všetko, ako má byť a tvoj otec to iba prehnal...

    Najpravdepodobnejšie ste otcove žiadosti o ukľudnenie, stíchnutie, absolútne ignorovali. Takisto ste videli, že volal políciu, opäť absolútna ingorancia. Policajti neprišli za 3 minúty, a situácia sa stále nezmenila. Divné je, že otec ich nepustil dovnútra. Čo ste mu zobrali jeho kľúče a priľahli ich? Alebo ste mu bránili, aby ich pustil? Očividne tam bol riadny randál, keď policajti vykopli dvere. Keby ste boli tichúčko ako myšky a iba sa muchlovali na zemi o kľúče, určite by nevykopli dvere.
    Myslíš, že policajti sú blbí, a nedôjdu im rôzne súvislosti?

    Ach jo, domáce násilie je na houby...
    Naposledy upravil jslancik : 12.10.14 at 11:19
    10 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Mária Procházková otec býva u mna v mojom byte a žije z mojjich penazí. svoj dochodok si stihne prehajdákať na automatoch tak v priebehu dvoch dní. potom nemá nič. Predtým mal svoj dom aj s mojou mamou, ktorý ale pred dvoma rokmi, mesiac pred smrtou mojej mamy, darovali vnučke, ktorá tam ale nebýva. Mohol v tom dome aj nadalej bývať ale jemu sa to nepáčilo že musí platiť za el.,plyn atd. Elekt. , plyn vypli pre neplatenie tak sa mu zdalo najjednoduchšie šuchnúť sa ku mne, ktorá vychovávam malú ešte nie 2 ročnú dcérku a k mojmu druhovi lebo vedel, že ja som slabá, dovolím mu to, lebo ho lutujem. Potom nám mizli z bytu veci, mne peniaze z penazenky vzápätí otec zvykol ubzuiknúť a minul ukradnuté v automatoch. Otec má 75 rokov a naozaj som ho lutovala, doteraz. Ked mi tak pred rokom povedal že udá mojho druha že je "pedofil" a že je príživník /nakoľko si druh nevedel nájsť prácu&/ a robila som len ja popri materskej, /vtedy druh bol doma - varil, upratoval, starala sa o malú/, a to len preto, že ako otec povedal : Ja to vybavím, aby odtialto zmizol, hajzel vyjeb..., však na neho niečo nájdem. takže asi toľko o mojom milovanom otcovi, ktorý keď ešte žila moja mama, týral a bil moju vlastnú mamu.
    jslancik no vidíš, ako vieš pekne vypovedať. Vrhá to úplne iný pohľad na vec a policajti by sa na to začali tiež inak pozerať, keby si im povedala celú pravdu, napr. aj o ocovi. A nie iba stručné vyjadrenie plné emócii. Tomu veľkú váhu neprikladajú.
    Mária Procházková a myslíš že to by zavážilo? Na tieto tvrdenia dokonca mám aj svedkov. A čo stačí robiť teraz, mám ísť na políciu a tam do zápisnice vypovedať alebo zajtra som chcela ísť k advokátovi, ktorého chcem požiadať o zastupovanie druha v trest.stíhaní, nakoľko on si z väzby ťažko vie vybrať. Tak tomu mám toto povedať? A zaváži to nejako?
    Dav a Ty si hľadáš muža, ktorý je ako tvoj otec, lebo ideš podľa vzoru , ktorý máš z detstva....Nikto nie je len dobrý, alebo len zlý, ale zlož si ružové okuliare, ktoými hľadíš na svojho druha.Na otca si podľa vlastných slov slabá, ale si slabá aj na druha
    Mária Procházková ešte som zabudla, že včera, otec mal vypité, vtedy si tak zvykne hundrať pod nosom, začula som, keď bol na WC, že ko... vyj... dobre som Ti to osolil, a tá pi.. vyj.. /to akože ja/, dúfam, že nezistí, čo som na neho všetko narozprával nech to má poriadne slané.On rád vymýšľa ešte k téme aby to bolo ako vo "filme" ľúbi prikrášľovať.
    vlado 33 Zadržiavacia väzba by nemala trvať viac ako 24 hod, pokiaľ prokurátor neurčí inak. Je druh v podmienke, bol už trestaný za násilie? Všetko je to divné, tvoja výpoveď na polícii, aj všetko tu na porade.
    taiko zda sa, ze musis bojovat na dvoch frontoch. Na Tvojom mieste by som sa zbavil oboch tvojich agresorov. Vzhladom na to, co pises o otcovi toho by som vystahoval okamzite a navzdy a druhovi by som dal sancu sa napravit, popripade mu pomohol, ale urcite by som nenechal u seba byvat. Ak je chlap, pochopi to, napravi sa a pride naspat napraveny. Ak sa nenapravi v dohladnej dobe, podakoval by som mu za pekne spolocne chvile a rozlucil by som sa s nim. V kazdom pripade uz by som zo seba nenechal robit obat, akou ju z Teba obaja robia.
    vlado 33 Odporučil by som, zbaviť sa aj druha. Viem, je to ťažké, každý príjem do živobytia je vítaný. Ale nie za každú cenu.
    lujza.j problém je v tom, že je slabá...ako to sama tu uviedla...tak som ju aj odhadla...len som jej to tu nechcela napísať....tak som napísala, že kedy sa mala rada už by s druhom nebola....tam je problém....a ten nevyrieši ak sa sama nezmení .....
    Mária Procházková Môj druh ešte nikdy nebol trestaný a ani nemal a nie je v podmienke. Predtým, ako u nás otec neprišiel bývať, neboli medzi nami žiadne zvady, spory, násilie nič také nebolo, len také bežné hádanie sa na banalitách. Až keď otec k nám prišiel bývať, odvtedy sa to zmenilo.
      zbaliť

    Dav je offline (nepripojený) Dav

    Dav
    Alkoholik - násilník sa nezmení.Nikdy. Akurát len bude mať stále lepšie a lepšie výhovorky. Otvor si oči, udalosť opíš pravdivo, a čo najrýchlejšie sa s ním rozíď. Si obeť domáceho násilia ako vyšitá, brániš násilníka a zatváraš si oči. Poďakuj otcovi, že zasiahol.

    axeco je offline (nepripojený) axeco

    Vylúčený člen axeco
    Napadnut postup Policie samozrejme mozes. Raz som to skusil tiez .Po roku vypisovania a natahovania sa, ma spolocnymi silami vsetkych zloziek Policie od ministra pocnuc, pomaly skoro dotlacili k tomu, ze vinikom som JA
    kopretinka 12.10.14 12:15 odstránil(a) z Porady

    Môže sa napadnúť postup polície, ak bol výsluch svedka urobený pod nátlakom?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.