Zavrieť

Porady

PN a prechodný pobyt

Svokra je dlhodobo PN, trvalý pobyt má v BA, ale má aj prechodný na strednom Slovensku. Jej praktický lekár jej umožňoval, aby sa počas PN mohla zdržiavať (iba občas 2-3 dni) aj v mieste prechodného pobytu, dnes jej však povedal, že od 01.07.2014 nastali zmeny, a musí jej to schváliť posudkový lekár sociálnej poisťovne.
Hľadala som, aké zmeny to nastali, ale nič takéto som nenašla, ani na stránke Sociálnej poisťovne. Lekár k tomu viac nevedel nič povedať.
Neviete o tom nič?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Ak si nahlási hocijakú inú adresu (nemusí byť trvalý pobyt) ako miesto, kde sa bude zdržiavať - tak to tam lekár môže aj teraz napísať - je na to kolonka. Ale asi ozaj ťažko obháji 2-3 dni.?? Treba dodržiavať liečebný režim.
    Ale ak bude chcieť raz vycestovať - tak vybaví na na SP (možno aj telefonicky).

    tu http://www.socpoist.sk/aktuality-zme.../48411s58462c?
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    myara ja som tie pravidla čítala, ale je tam len toto: "Ošetrujúci lekár môže zmeniť čas vychádzok, zrušiť vychádzky a zo závažných dôvodov povoliť zmenu miesta pobytu osoby počas jej dočasnej pracovnej neschopnosti na základe jej predchádzajúceho požiadania."
    nič o posudkovom lekárovi, ani nejako špecifikované tie závažné dôvody
    Katy a R len som ti pripla - aké zmeny nastali ostatné je už na ošetrujúcom lekárovi.
    ešte ti odcitujem z letáka SP
    " Zmena pobytu počas DPN je možná len na základe predchádzajúcej konzultácie s príslušným lekárom, ktorý zmenu posúdi s ohľadom na určenú životosprávu chorého na podporu liečby" .
    myara mne išlo iba o to, že keď sa lekár odvoláva, že on to nemôže schváliť, tak ako sa má svokra brániť, aj keď ja jej tieto presuny tiež neschvaľujem
    Katy a R pozri - on rozhoduje o jej liečebnom režime - ona sa nemá čo brániť...
    ale ak naozaj potrebuje ísť niečo zariadiť - určite jej na SP nebudú robiť problémy
    arizona Asi sa lekarovi nepozdava, ze marod cestuje krizom cez pol republiky. On nesie zodpovednost,keby sa nieco stalo
    ivka70 Úplne stačí, ze mu posudkových lekár SP vytkol take zadávanie vychádzok, na aké bola svokra zvyknutá. Lekárovi nestojí za to kvôli jednému pacientovi mat problemy
    Katy a R tiež by som to tipovala
      zbaliť

    PN a prechodný pobyt

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.