Zavrieť

Porady

čo môže byť pivnicou v panelaku?

Ahojte poradaci, neviete ci moze byt pivnocou aj priestor, v kt. je hlavny uzaver vody? Aktualne mam totiz taku pivnicu po predchadzajucej majitelke, ale dozvedela som sa (stylom jedna pani povedala), ze to nemoze byt pivnica. Rovnako sa mi podarilo zistit, ze niektori susedia maju pivnice dve. Domovnicka mi to odporuca riesit priamo so susedmi ale uprimne, kto sa dobrovolne vzda druhej pivnice, resp. kto by sa vobec priznal, ze ma dve. V kupnej zmluve sa nespomina ziadne cislo iba vymera, kt. sa mi ale tiez nezda realna, rovnako v LV tiez nie je presnejsie info.

Dakujem za odpovede.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    T.František je offline (nepripojený) T.František

    T.František
    Treba dávať pozor aj na to, že napr. u nás, ešte pred 15-20 rokmi, "bolo zvykom", že niektorí susedia dali súhlas na obsadenie niektorých pivničných priestorov iným susedom...teda tí, ktorí nepotrebovali pivnicu, súhlasili s tým, aby tú ktorú miestnosť v pivnici obsadil jeden či druhý sused. Samozrejme pre nových vlastníkov, ktorí neskoršie kúpili byty v dome, je to nevýhoda, ktorú treba riešiť na schôdzi vlastníkov, alebo so susedmi priamo. Keď ochotu nenájdete, tak treba zosúladiť platenie do GO-fondu podľa využívania spoločných priestorov, to všetko podľa zákona o vlastníctve bytov.( aj novela od 1.10.2014)

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Ak bývalý majiteľ kúpil byt do osobného vlastníctva, tak súčasťou zmluvy by mal byť aj priložený plán pivničných priestorov.
    Tieto plány by mal mať aj správca bytov.
    Takže na týchto je potrebné obrátiť sa.

    Každá pivnica by mala byť aj označená aspoň číslom bytu, ku ktorej náleží.
    Bolo by dobré pobehať po susedoch (pre istotu) a zisťiť si majiteľov pivníc. Niektorí možno nevyužívajú, dali k dispo inému susedovi, ale to je ich vec.

    Ak bude zrejmé, že ktorá pivnica v čom "vlastníctve" , tak už len dať tie vlastnícke práva dať na správnu mieru.
    protivka dakujem, obratim sa teda na bytove druzstvo, lebo aj podla scitania je tam viac pivnic ako bytov. Zial ja ten plan nemam, v nasej zmluve uz nebol. Vypytam od druzstva.
    protivka zial SBD nema k dispo ziadne mapky a ani ich nezaujima kto vlastni kt. pivnicu
    kopretinka 27.10.14 14:21 priradil do Porady

    čo môže byť pivnicou v panelaku?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.