Zavrieť

Porady

Prefakturácia dopravy

Ak mi Česká firma dodala tovar a posiela mi fa za dopravu, ktorú mi prefakturováva, lebo to pre ňu robí iná česká firma.Doprava sa uskutočnila napr.30.11.2005 a nám Česká firma vystav.fa 6.1.2006 za túto dopravu a daň.povinnosť na fa je 6.1.2006, ale na fa je aj uvedené že a jedná o dopravu tovaru z 30.11.2005, ako si to samozdnaním, toho 6.1.2006 aj priznám DPH aj odpočítam?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ALBO je offline (nepripojený) ALBO

    ALBO
    To chcete riesit spatne? lebo je maj pomaly.Ak ste nemali doklad tak ste to mali dat do 28. feb, teda 3 mesiace po dadani sluzby/pola vykladov by ste to ked dostanete doklad s datumom vystavenia pred februarom mali opravit DP, vo vasom pripade do januara/.
    Ale ak ste obdrzali tu Fa teraz tak uz rovno dodatocne januarove vstup aj vystup.

    zuzana je offline (nepripojený) zuzana

    zuzana
    Nie ja som to dala do januára, lebo vtedy bolo uvedené na fa deň vystav.fa a dodania.Len či to nemalo ísť do 11.mesiaca?

    ALBO je offline (nepripojený) ALBO

    ALBO
    zuzana
    Nie ja som to dala do januára, lebo vtedy bolo uvedené na fa deň vystav.fa a dodania.Len či to nemalo ísť do 11.mesiaca?
    Nie., podla dna vystavenia, § 19/2 druha veta

    Prefakturácia dopravy

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.