Zavrieť

Porady

Od kedy platiteľ DPH?

Chcela by som sa spytať na váš názor ohľadom plátcu DPH. Chcem sa stať doborovoľný plátca DPH od 01.04.2006. Žiadosť doručím 10.03.2006, kartička mi príde 15.03.2006. Znamená to, že musím podať daňové k DPH už za 1.Q. 2006? Dúfam, že mi nenaparia nejakú pokutu.
Ale na Žiadosti som vyznačila 01.04.2006. Čo vy na to?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    martinez je offline (nepripojený) martinez

    martinez
    Podla §4,ods.5 musi byt v osvedceni registracii dorucenom danovym uradom uvedeny den, kedy sa zdanitelna osoba stava platitelom...

    Ak ti urcia od aprila, co je logicke, kedze si uviedla, ze sa chces stat kvartalnym platitelom, tak podavas DP az za 2.q.06... pozri si, co ti napisali v osvedceni, to je rozhodujuce...

    skvarki je offline (nepripojený) skvarki

    skvarki
    Na karticke mas vyznaceny datum ucinnosti od ..., takze od toho terminu si platitelom DPH.

    monikago je offline (nepripojený) monikago

    monikago
    to je fakt, ze na karticke je datum ucinnosti, ale ... neviem ako to je teraz, my sme vznikli k 19.4.2000, poziadali sme o dobrovolneho platcu od 1.6.2000. chceli sme byt mesacny platcovia dane, danovy urad nam vyhovel a od 1.6.200 sme sa stali platcami, ale kedze nabytok nam firma vyrobila este v 5/2000, tak nam pani na danovom poradila, ze si mozme podat dodatocne danove priznanie za mesiac 5/00, aj ked sme oficialny platcovia od 1.6.2000.
    ozaj neviem ako to funguje teraz, kedze som sa k tejto problematike uz nevracala, ale odporucam sa obratit na danovy urad a oni vam povedia, ci uz mate podat danove za I/06 alebo az II/06

    Od kedy platiteľ DPH?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.