Zavrieť

Porady

Čo sú to za chrobáčiky

Dobrý deň,
pred istým časom som našla v potravinovej skrinke istý druh chrobáčikov, ktoré sa mi podarilo zničiť. Zdroj som našla v jednej múke, zrejme som ich doniesla z obchodu. Múku, cukor som dala do sklenených dóz, všetko som vypratala a bol pokoj. Až donedávna. Chrobáčiky sa objavili, ale nie v skrinke alebo v iných potravinách, ale priamo v dózach. Našťastie len v dvoch. Ostatné potraviny boli v poriadku. Najskôr som si myslela, že je to črvotoč múčny, ale toto je menšie, má to zhruba 1 mm, ak vôbec. Pripájam foto.
Ďakujem za odpovede...
WP_000751.jpg  
WP_000752.jpg  
WP_000750.jpg  
WP_000753.jpg  
1/1
Pravidlá a tipy
 • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
 • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
 • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
  Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
  Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
  Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
  ❤ Buďte priateľskí ❤
  Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
  Usporiadať podľa času

  fortunka je offline (nepripojený) fortunka

  fortunka
  akurat som dnes vyhodila balik muky s tymito drobcami.. a jednoznacne ja neodporucam "vzdusné" skladovanie muky a pod. potravin.. v jednom sacku sa ti vyliahnu a prelezu do kazdeho dalsieho.... ak ich najdem, mozem si byt ista ze budu aj v kazdom dalsom(hlavne ak ich uz v tom sacku lozi vela).... A myslim, ze "proti" nim sa neda urobit nic este su celkom fajn.. v cestovinach som si doniesla z obchodu take velke chrobaciky co mi preliezli vsade do vsetkeho v potravinovej skriny. Kym som ich zlikvidovala tak to trvalo ))))
  domcek83 Ďakujem všetkým za odpovede. Nakoniec som sa dopracovala k tomu, že je to pavoš, v čestine známa aj ako pisivka. Ľudia ju mávajú bežne v domácnostiach. Nehovorím, že premnoženú, ale sem tam sa jedna nájde. Nemusí sa vyskytovať len v potravinách, ale je ju bežne vidieť na stenách a rada si pochutnáva na papieri.
  domcek83 Ďakujem všetkým sa odpovede. Nakoniec som sa k tomu dopracovala, že je to pavoš, v čestine známa ako pisivka. Ľudia ju majú v domácnostiach bežne, nevravím, že premnoženú, ale jedna sa stále nájde. Okrem potravín ju môžeme zazrieť na stenách, kde je viac vlhkosti, ale rada si pochutná aj na papieri.

  Chobot je offline (nepripojený) Chobot

  Chobot
  NEviem ako sa volajú, dá sa to nájsť na nete. My to občas mávame tiež, najistejšie je vyhodiť napadnutú múku a kúpiť novú.

  viktorviktor je offline (nepripojený) viktorviktor

  viktorviktor
  zrniar čierny, pilús, drobný čierny chrobák ničiaci obilie, pozri všetko
  http://www.fedorex.sk/?art=hmyz.php
  Naposledy upravil viktorviktor : 15.11.14 at 19:42

  Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

  Terezia13
  ak sa objavili v dózach, to znamená, že potravina bola napadnutá už skôr - v skladoch, alebo v obchode, v ktorom boli uložené, v potravine museli byť ešte ako vajíčka, z ktorých sa v dózach vyliahli chrobáčiky, v dóze boli ako v inkubátore, najlepšie je skladovať všetky sypké potraviny vzdušne, pretože nepomôže ich "udusiť" v uzavretých nádobách, škodcovia sa vyliahnu aj tam

  Čo sú to za chrobáčiky

  Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

  Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.