Zavrieť

Porady

Čo sa mi dnes stalo, čo ma rozčúlilo a čo ma potešilo VIII

taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
http://www.porada.sk/t249932-co-sa-m...ml#post2599209 sme skončili a tuto pokračujeme ďalej

Po doterajších skúsenostiach s touto témou ( aj vlastných ) by som vás chcel poprosiť, aby bola politika v tejto téme tabu
Naposledy upravil taiko : 09.12.14 at 14:28 Dôvod: preklep
Usporiadat
Téma je uzavretá.
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

misoft
kopretinka
ja som zabudla minule dať do chleba......robila som v pekárničke z hotovej zmesi....nekysol,nekysol.....potom som droždie našla v krabičke
No čo. Aspoň bolo na masku na pleť......
som šmarila naštvaná do koša aj s chlebom
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

pavol54
použil som akciovú múku, asi nie je dosť lepku, uvidíme nabudúce
všetky ingrediencie by mali mať rovnakú (izbovú) teplotu.....múku je vhodné aj preosiať,tým sa prevzdušní a lepšie kysne.....akciová-neakciová múka s tým nemá nič spoločné........možno bolo droždie slabo nakysnuté,alebo staré.....
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

kopretinka
som šmarila naštvaná do koša aj s chlebom
Droždie? Masku? Alebo hádam pleť?
1 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

kopretinka
len kto koho fikol
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

[QUOTE="misoft"]
kopretinka
som šmarila naštvaná do koša aj s chlebom
Droždie? Masku? Alebo hádam pleť?

šak to droždie
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

lujza.j
kopretinka
len kto koho fikol
kde kto s kým prečo.......
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

...na čo, za čo, o čo...
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

kopretinka
lujza.j
kopretinka
len kto koho fikol
kde kto s kým prečo.......
ved ten sviňa-kapor
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

No veď....
fotopribeh08-ryba.jpg  
1 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

[QUOTE="kopretinka"]
misoft
kopretinka
som šmarila naštvaná do koša aj s chlebom
Droždie? Masku? Alebo hádam pleť?

šak to droždie
droždie sa nevyhadzuje necháš ho vysušiť(zabalíš do obyč. papiera a dáš do chladničky pozor v tom originálnom obale sa pokazí, pred použitím namočiť vo vlažnom mlieku so štipkou cukru .
2 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

kopretinka
pavol54
použil som akciovú múku, asi nie je dosť lepku, uvidíme nabudúce
všetky ingrediencie by mali mať rovnakú (izbovú) teplotu.....múku je vhodné aj preosiať,tým sa prevzdušní a lepšie kysne.....akciová-neakciová múka s tým nemá nič spoločné........možno bolo droždie slabo nakysnuté,alebo staré.....
náhodou bolo čerstvé, privátna značka múky(siete) od toho istého výrobcu nie je tá istá kvalita ako výrobcova obchodná značka
1 0
Peggynka Peggynka

Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

mám svoj svet
kopretinka
pavol54
použil som akciovú múku, asi nie je dosť lepku, uvidíme nabudúce
všetky ingrediencie by mali mať rovnakú (izbovú) teplotu.....múku je vhodné aj preosiať,tým sa prevzdušní a lepšie kysne.....akciová-neakciová múka s tým nemá nič spoločné........možno bolo droždie slabo nakysnuté,alebo staré.....
Veruže aj múka môže byť na vine.Na záviny je naj Koláčová múka Natur alebo Babičkina voľba.Moja máti sa tak dala nalákať na "akciovú múku",ale som ju naučila,že má napísaných výrobcov a nie predajcov Najhoršia je Penam,dobrá je z Pohr. Ruskova.Ona pekáva moravské koláče a záviny,takže nie je jedno,akú múku si dá kúpiť.Poučila sa Ono v podstate všetko teraz treba nakupovať podľa výrobcov (osvedčených),aby človek nebol sklamaný z výsledku.
3 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

nie že išlo o život...ale môj vianočný film...dóbre blbina... ale dabing
http://www.dabingforum.sk/viewtopic.php?f=122&t=84
dlho som si zvykala po CZ na SK...dabing.....ked som si už....znovu SK predabovali...nejak som to nepochopila...teraz už asi hej...bitka medzi tv stanicami.....joj sú majetkom filmy sám doma....tak si to tí blci 2x predabovali....
2 0
Peggynka Peggynka

Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

mám svoj svet
Môžu aj stokrát Moulina jedine s Miroslavom Moravcom a Funesa s Filipovským - som ochotná pozerať
3 0
pmajap pmajap

pmajap je offline (nepripojený) pmajap

Peggynka
kopretinka
pavol54
použil som akciovú múku, asi nie je dosť lepku, uvidíme nabudúce
všetky ingrediencie by mali mať rovnakú (izbovú) teplotu.....múku je vhodné aj preosiať,tým sa prevzdušní a lepšie kysne.....akciová-neakciová múka s tým nemá nič spoločné........možno bolo droždie slabo nakysnuté,alebo staré.....
Veruže aj múka môže byť na vine.Na záviny je naj Koláčová múka Natur alebo Babičkina voľba.Moja máti sa tak dala nalákať na "akciovú múku",ale som ju naučila,že má napísaných výrobcov a nie predajcov Najhoršia je Penam,dobrá je z Pohr. Ruskova.Ona pekáva moravské koláče a záviny,takže nie je jedno,akú múku si dá kúpiť.Poučila sa Ono v podstate všetko teraz treba nakupovať podľa výrobcov (osvedčených),aby človek nebol sklamaný z výsledku.
Okrem Pohronského Ruskova na kysnuté cesto je dobrá CBA-čková, možno berie Ruskov, ale je dobrá a lacnejšia
1 0
Peggynka Peggynka

Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

mám svoj svet
pmajap
Peggynka
kopretinka
pavol54
použil som akciovú múku, asi nie je dosť lepku, uvidíme nabudúce
všetky ingrediencie by mali mať rovnakú (izbovú) teplotu.....múku je vhodné aj preosiať,tým sa prevzdušní a lepšie kysne.....akciová-neakciová múka s tým nemá nič spoločné........možno bolo droždie slabo nakysnuté,alebo staré.....
Veruže aj múka môže byť na vine.Na záviny je naj Koláčová múka Natur alebo Babičkina voľba.Moja máti sa tak dala nalákať na "akciovú múku",ale som ju naučila,že má napísaných výrobcov a nie predajcov Najhoršia je Penam,dobrá je z Pohr. Ruskova.Ona pekáva moravské koláče a záviny,takže nie je jedno,akú múku si dá kúpiť.Poučila sa Ono v podstate všetko teraz treba nakupovať podľa výrobcov (osvedčených),aby človek nebol sklamaný z výsledku.
Okrem Pohronského Ruskova na kysnuté cesto je dobrá CBA-čková, možno berie Ruskov, ale je dobrá a lacnejšia
Pod CBA máš rôznych výrobcov...aj Penam predáva pod CBA
0 0
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

Niekedy dávno som čítala, že kvalita múky závisí od pôdy v oblasti, kde sa obilie pestuje. Istú dobu som chodila na múku do mlyna medzi Dojčom a Šajdíkovými Humencami. Bola vynikajúca. Neviem, či ten mlyn ešte funguje. Teraz kupujem v obchode akú majú.
3 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

babka - ježibabka
Niekedy dávno som čítala, že kvalita múky závisí od pôdy v oblasti, kde sa obilie pestuje. Istú dobu som chodila na múku do mlyna medzi Dojčom a Šajdíkovými Humencami. Bola vynikajúca. Neviem, či ten mlyn ešte funguje. Teraz kupujem v obchode akú majú.
zistím....ked nezabudnem...zajtra budem so záhorákmi....ak nie oni...kolega je ze šajdíkových....
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

babka - ježibabka
Niekedy dávno som čítala, že kvalita múky závisí od pôdy v oblasti, kde sa obilie pestuje. Istú dobu som chodila na múku do mlyna medzi Dojčom a Šajdíkovými Humencami. Bola vynikajúca. Neviem, či ten mlyn ešte funguje. Teraz kupujem v obchode akú majú.
http://zena.sme.sk/c/3358906/nie-je-...-sa-v-nej.html
1 0
pmajap pmajap

pmajap je offline (nepripojený) pmajap

Mila123
babka - ježibabka
Niekedy dávno som čítala, že kvalita múky závisí od pôdy v oblasti, kde sa obilie pestuje. Istú dobu som chodila na múku do mlyna medzi Dojčom a Šajdíkovými Humencami. Bola vynikajúca. Neviem, či ten mlyn ešte funguje. Teraz kupujem v obchode akú majú.
http://zena.sme.sk/c/3358906/nie-je-...-sa-v-nej.html
A mňa moja babka učila kupovať "starú" múku aj do zásoby. Gazdinky nikdy nekupovali na chlebík múku z čerstvo zožatých obilnín, začali až po 3-4 mesiacoch po žatve..
2 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať