Zavrieť

Porady

Usporiadat
Téma je uzavretá.
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
1Dara Pozri príspevok
no v navrhu to je takto:

(2) Ustanovenia § 8 ods. 1 písm. m), ods. 3 písm. b) a ods. 10 a § 9 ods. 2 písm. f)
v znení účinnom od 1. januára 2013 sa použijú na plnenia vyplatené po 31. decembri
2012.“.
1Dara Pozri príspevok
veronikasad 9 Hours Ago #19481

K bodu 7 - § 11 ods. 6
Vzhľadom na to, že sa navrhuje zdanenie výsluhových dôchodkov (do dovŕšenia dôchodkového veku), súčasne sa umožňuje týmto daňovníkom, v prípade dosahovania aj aktívnych príjmov, uplatniť si nezdaniteľnú časť základu dane na daňovníka (čo si podľa súčasného znenia zákona o dani z príjmov nemôžu uplatniť).
....

14. V § 43 sa odsek 3 dopĺňa písmenom l), ktoré znie:
„l) výsluhový dôchodok [§ 8 ods. 1 písm. m)].“.

K bodu 14 - § 43 ods. 3 písm. l)
Ide o legislatívno-technickú úpravu súvisiacu s navrhovaným zdanením výsluhových dôchodkov poskytovaných daňovníkom do dosiahnutia dôchodkového veku podľa zákona o sociálnom poistení.
...je tam aj

K bodu 19 - § 52r – prechodné ustanovenia

Na zdanenie príjmov zo závislej činnosti zúčtovaných do 31. decembra 2012 a vyplatených do 31. januára 2013 a na vykonanie ich ročného zúčtovania sa použije znenie zákona účinného do 31. decembra 2012.

Navrhuje sa zdanenie výsluhových dôchodkov poskytovaných daňovníkom do dosiahnutia dôchodkového veku podľa zákona o sociálnom poistení, vyplatených po 31. 12. 2012.
...to mám ako chápať ???
...tí , čo idú po tomto dátume do výsluhy a či všetkých ???
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Takže to možno chápať aj takto, že daň z VD 19% + stabilizačný odvod 10% - kua - šak je to skoro tretina.

To potom fakt bude ten dôchodok 300€.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

No tak to potom vyzerá asi tak, ze budôci výsluhoví dôchodcovia budú miesto dôchodku dostávať asi
,
lebo potom pri takýchto odvodoch a daniach bude zbytočné nejaké dôchodky vyplácať - bude asi stačiť pohrebné.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

misoft Pozri príspevok
Takže to možno chápať aj takto, že daň z VD 19% + stabilizačný odvod 10% - kua - šak je to skoro tretina.

To potom fakt bude ten dôchodok 300€.
Ak ešte nemáš dôchodkový vek a podáš si DP, zrazenú daň ti pri VD 300€ vrátia. (môžeš si uplatniť ročnú NČZD).K čomu je dobrý ten "cirkus" vo forme podaní DP, neviem... Postihne to VD, ktorí popri poberaní VD pracujú.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

1Dara Pozri príspevok
veronika, ale dan z VD bude vyberana zrazkou (§43) - to do DP nevstupuje - alebo sa mylim?
P. Mihál písal v Drakovi, že budú mať nárok na NČZD - informáciu mám odtiaľ.
Ak som to nesprávne pochopila a možnosť uplatnenia NČZD budú mať len keď budú pracovať - ospravedlňujem sa.
Naposledy upravil veronikasad : 25.08.12 at 12:28
0 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

pepsikova 27 Minutes Ago #19502

..no, snažím sa to prečítať a porozumieť tomu,lebo sa to týka aj môjho brata, ale poviem ti, nie som múdra z tohoto!...

no to znamena, ze z vysluhoveho dochodku ti vezmu 10% aby bolo na dochodky v buducnosti - to ale neznamena, ze ti v buducnosti zdvihnu dochodok alebo dostanes nejaku davku navyse, pripadne vianocny vysluhovy dochodok

este aj valorizaciu 3 % tohto roku stopli a do buducna dali (a este pripravuju dalsiu zmenu), ze to vyzera, ze valorizacie sa uz asi nedozijem
0 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

Návrh zákona , ktorým sa mení a dopĺňa zákon č. 595/2003 Z. z. o dani z príjmov v znení neskorších predpisov zavádza aj zdanenie výsluhových dôchodkov.

https://lt.justice.gov.sk/Material/M...5415&langEID=1

Ministerstvo vnútra pripravuje aj zmenu zákona č. 328/2002 Z. z.Zákon o sociálnom zabezpečení policajtov a vojakov, okrem iného aj zavedením "stabilizačného odvodu" vo výške 10 %.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
...henten návrh je blbosť prvého stupňa .....teda podľa mňa

Navrhovateľ nehľadeľ pravdepodobne na okolnosti , ktoré sú mu asi aj cudzie ...a neverím , že by nik nepripomienkoval , nakoľko totiž viem o jednej podpisovej akcii ...



P.S.:
...kto súhlasí , nech klikne na užitočné ...
...kto nie ....nech ma bozá ....
Naposledy upravil buchač : 25.08.12 at 13:19 Dôvod: zmena textu ....čo už ...
4 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

1 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

0 0
Pikoška Pikoška

Pikoška je offline (nepripojený) Pikoška

Veronika, a Juraj sa seriózne vyjadril. Ja by som to vedela aj krajšie. Jedna vec je zdaňovanie výsluhových dôchodkov pre holobriadkov, čo to majú za pár, iná vec je zdaňovanie pri dosiahnutí dôchodkového veku a tretia najpodstatnejšia vec je to, akú diskusiu sú schopní akceptovať a aké návrhy konzultovať dnešní nevyspytateľní. A tie neužitočné už tu neomieľajte, lebo sa z nich nikto nezblázni. Už len terminus technicus zdaňovanie akýchkoľvek dôchodok je desivý. A vlastne veď desivé je celé toto teátro našich vyvolených.
Naposledy upravil Pikoška : 25.08.12 at 13:27
3 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Danila, zas mi vkladáš "do úst" niečo, čo som svojou poznámkou nenapísala, ani nemyslela. Juraja som upozornila na vulgarizmy, ktoré do tejto témy nepatria. Juraj príspevok opravil, súhlasím s ním.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
...Týýýý brďo .......

Navrhuje sa sprísnenie podmienok nároku na výsluhový príspevok postupným zvyšovaním
minimálnej doby služby z doterajších piatich na 10 rokov služobného pomeru, a to pre tých
policajtov a profesionálnych vojakov, ktorí do dňa účinnosti navrhovanej novelizácie zákona
vykonali menej ako 5 rokov služby. Pre policajtov a profesionálnych vojakov, ktorí do dňa
účinnosti navrhovanej novely vykonali najmenej 5 rokov služby, sa doterajší nárok zachová
(zásada zachovania splnených nárokov) tak, aby neboli motivovaní k nežiaducemu predčasnému
odchodu zo služobného pomeru.
Policajti a vojaci, ktorí dobou služby nezískajú nárok na
výsluhový príspevok, budú v prípade nezamestnanosti po skončení služobného pomeru
zabezpečení podľa všeobecných predpisov o poistení v nezamestnanosti. Navrhované opatrenie sa
premietne v postupnom znižovaní výdavkov z osobitného účtu.
..kua...to je materiál ....že na taký Xanax , Diazepan a podobné lentilky ...

...he...už len ten samotný návrh je " čistá motivácia "....
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
ZVSR k nevalorizácii

Názor ÚR Zväzu vojakov SR k takémuto spôsobu zasahovania do sociálnych istôt vyslúžilých vojakov je jednoznačne negatívny. V čase vyplácania tzv. zlatých padákov, uhrádzania faktúr za nefunkčné informačné systémy na DÚ, obrovských daňových únikov, ako aj hospodárskych deliktov a korupčných afér, je nekorektné siahať na sociálne istoty tých, ktorí si svoje záväzky voči štátu splnili a teraz majú užívať to, čo im právom patrí.

ÚR ZVSR, v mene členov Zväzu vojakov SR, sa jednoznačne postavila proti nepriamej novelizácie zák. č. 328/2002 Z. z. v NR SR, pretože:

1) Ide o nesystémové riešenie daného problému. Jedná sa už o druhú novelu zákona 328, ktorá nepriamou cestou iného zákona, bez garanta – Ministerstva vnútra SR, ako i rezortných ministrov, ktorých sa tento zákon týka (Ministerstvo obrany, Ministerstvo spravodlivosti, Ministerstvo financií, Národný bezpečnostný úrad a SIS) sa v NR SR ide prerokovávať. Je to v priamom rozpore s rokovacím poriadkom NR SR, novela zákona nepredchádza riadnym pripomienkovým konaním. Vláda sa zaviazala, že nebude takýmto spôsobom riešiť sociálne zabezpečenie občanov. Na viac je tak znižovaná vážnosť bezpečnostných zložiek u poslancov NR SR a ich diskreditácia vo verejnosti.

2) Návrh je diskriminačný, zavádza nerovnaké zaobchádzanie k určitej skupine dôchodcov. Sú zavedené rovnaké pravidlá valorizácie dôchodkov s civilnými dôchodcami. Valorizácia výsluhových dôchodkov podľa Zákona č. 328/2002 Z.z. sa neodvodzuje od platu profesionálnych vojakov, ale od rastu miezd v NH a inflácie za uplynulý rok. Prečo teda sa zavádza akási podmienka rastu platu príslušníkov bez zložiek – je to od veci.

3) Vychádzajúc z doterajšieho ako aj minulého stavu právnej úpravy valorizácie dôchodkov je zrejmé, že neodpovedá inflácii našej peňažnej meny. Tá bude pokračovať ďalej a je v nedohľadne pokiaľ sa zastaví alebo zmierni. Infláciu pokladáme za rozhodujúci faktor pri úprave výsluhových dôchodkov, a to aj napriek tomu, že nepodceňujeme ďalšie úpravy berúce do úvahy platy slúžiacich vojakov. Pre nás rozhodujúce je to, ako budeme žiť z výsluhového dôchodku v neustálej inflácii. Doterajšie právne úpravy výsluhových dôchodkov špekulantským spôsobom (pomerne komplikovanou právnou úpravou obyčajným ľuďom ťažko zrozumiteľnou) sa snažili riešiť problém inflácie vo vzťahu k naším dôchodkom. Niet pochýb o tom, že sa vždy skončili v náš neprospech. Valorizácia našich dôchodkov by mala vychádzať z inflácie EURA, ktoré je oficiálne uvádzané v dokumentoch EÚ.

4) Rovnako vyjadrujeme nespokojnosť s predpokladaným zdaňovaním výsluhových dôchodkov a požadujeme zmenu v odvádzaní príspevkov od pracujúcich poberateľov vojenských dôchodkov zo Sociálnej poisťovne na účet Vojenského úradu sociálneho zabezpečenia, nakoľko ten nám vypláca dôchodky.

http://www.zvazvojakov.sk/
6 0
Pikoška Pikoška

Pikoška je offline (nepripojený) Pikoška

Jurko buchi, teraz sa na mňa trošku namosúriš, ale risknem to. Už Mihál začal s diskrimináciou dôchodcov, a vtedy ste sa nepridali na stranu diskriminovaných, ani nebili na poplach. No zďaleka, ako vidíme, bývalá vláda nedosahovala stupeň arogancie tej vlády dnešnej. A tromfnúť pána Mihála v uťahovaní opaskov najodkázanejších je už ten najsilnejší kaliber antiobčianstva. To sme sa dožili....
1 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Pikoška Pozri príspevok
Jurko buchi, teraz sa na mňa trošku namosúriš, ale risknem to. Už Mihál začal s diskrimináciou dôchodcov, a vtedy ste sa nepridali na stranu diskriminovaných, ani nebili na poplach. No zďaleka, ako vidíme, bývalá vláda nedosahovala stupeň arogancie tej vlády dnešnej. A tromfnúť pána Mihála v uťahovaní opaskov najodkázanejších je už ten najsilnejší kaliber antiobčianstva. To sme sa dožili....
Piki ...NIE , nemám prečo .......
Ako by básnik povedal ....každý to svoje obhajuje ...
JA za SEBA vravím ...aj keď síce občas mlčím ( či tu alebo v reálnej diskusii ) , to ešte neznamená , že súhlasím alebo aj nie ...
Ide o to , že radšej som ticho , radšej počúvam iných ...dôvod je jasný ( pre mňa ) nevyjadrujem sa k tematike , kde by som sa poriadne blamoval ( už aj to bolo ..) ...
V téme ale nie je jeden môj príspevok , takže ho pridám ...to je ten hlavný dôvod môjho rozladenia...

buchač
Re: Čo sa mi dnes stalo, čo ma rozčúlilo a čo ma potešilo II.
Pôvodca textu príspevku: veronikasad
Ak ešte nemáš dôchodkový vek a podáš si DP, zrazenú daň ti pri VD 300€ vrátia. (môžeš si uplatniť ročnú NČZD).K čomu je dobrý ten "cirkus" vo forme podaní DP, neviem... Postihne to VD, ktorí popri poberaní VD pracujú.
...sorry za výrazy .....

Možem ( a ani neprepytujem ) nasrať na daňové priznanie ...to dostanem až o rok , no love sú potrebné predsa každý mesiac ...

Serú ma doslovne také myšlienkové pochody nejakého Kažimíra , ktorý zožral zvyšky múdrosti sveta ( šak predseda je väčší nenažranec )...
Smer je proste strana plná pakov ...

Logika počtov ( Má dať - dal ) proste nepustí ...som iba zvedavý , čo sa bude diať následne ...
Veď si vezmime ...príkladne jeden má :
- hypotéku ...na nehnuteľnosť , či podnikanie
- lízing na auto
- rôzne poistky
- telefón , internet atď..
- iné
Tieto záväzky finančného charakteru si jeden vzal toť nedávno a ešte nejaký ten piatok budú trvať ...
...a banka , poisťovňa , operátor nie je charita...a výpovedné lehoty sa nedajú len tak , zo dňa na deň urobiť ...
No , keď k dôjde k situácii , že sa výsluhový zdaní tými cca 20 % , šak to je o dršku...
Chcem tým povedať , že v podstate čert ber tú daň ........ibaže ....
Ja viem , že sa dá oponovať tým alebo iným ...že iní také vymoženosti nemajú ...
Ja zasa viem inak oponovať ...trebárs aj tým , že konanie strany Smer je v tomto prípade PROTIÚSTAVNÉ.....aj v Čechách boli múdre hlavy , tiež chceli niečo podobné zaviesť .....nejak rýchlo ich to prešlo ( zodpovedných ) , keď došlo k hromadným žalobám na príslušné miesta ...stiahli chvostíky a aj uši ...
Tieto iní členovia podajú aj u nás ( a na to môžte jed vziať ) , totiž tí , ktorým sa jedná nie o pár šupov ale ročne by prišli o tisícky éčiek ( a nemyslím tým vitamíny )....

Poznámka :
Niečo také , taký podpich ( v Tvojom podaní teda veľmi mierny )som čakal už od otvorenia témy ...
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Informáciu o možnosti uplatnenia NČZD u výsluhových dôchodcov som čerpala z DRAKa. Dara1 má na to iný názor, počkajme si v akej podobe bude novela Zákona o DzP schválená.
0 0
nailik nailik

nailik je offline (nepripojený) nailik

misoft Pozri príspevok
Takže to možno chápať aj takto, že daň z VD 19% + stabilizačný odvod 10% - kua - šak je to skoro tretina.

To potom fakt bude ten dôchodok 300€.
Máš pravdu. Mne to pripadá ale tak, že v tejto vláde pracuje každý na vlastnom piesočku a návrhy zmien zákonov nie sú koordinované a preto vzišli dva návrhy a to o dani z príjmu a o stabilizačnom odvode. Keďže od tejto vlády je možné v záujme a odvolávajúc sa na sociálne istoty všetko, neprekvapí ma, v dôsledku k ich arogancii k občanom, že prejdú oba návrhy a to v skrátenom legislatívnom konaní alebo ešte lepšie vložením návrhu z pripomienkového konania v legislatívnom procese, i keď v pôvodnom legislatívnom procese niet ani náznaku a súvise. Jednoducho tak, ako to schválili s nekoncepčným stopnutím valorizácie výsluhových dôchodkov. O tom, že stopnutá valorizácia zasiahla do dôchodkov aj tých, ktorý dosiahli vek starobného dôchodku a sú v podstate v nevýhode, niet čo viac dodať. To svedčí o nesystémových krokoch. Vláde stačí, ak dosiahne účel - ušetrí.
Taký istý nesystémový krok je aj navrhované zdanenie výsluhových dôchodkov. Už len tým, že je to diskriminačné (protiústavné) zdanenie len určitej skupiny obyvateľstva. Nehovoriac o tom, že výsluhový dôchodok je vyplácaný z sociálneho balíka ozbrojených zborov ... a daň bude vlastne krádež štátu, lebo tie už do toho samého balíka nepôjdu. Štát (Kažimír) si v podstate bude ukrajovať z iného koláča, len aby naplnil iný balík - štátnu kasu. Je to krádež toho, čo sa zvýšenými odvodmi :
cit.:
(4) Poistné na sociálne zabezpečenie, ak ďalej nie je ustanovené inak, platia

a) policajti a profesionálni vojaci, a to na

1. nemocenské zabezpečenie 1, 4 % z vymeriavacieho základu,
2. výsluhový príspevok 1 % z vymeriavacieho základu,
3. výsluhový dôchodok 5 % z vymeriavacieho základu, (1 naviac)
4. invalidný výsluhový dôchodok 3 % z vymeriavacieho základu,

b) služobný úrad a služobný orgán, a to na

1. nemocenské zabezpečenie 1, 4 % z vymeriavacieho základu,
2. výsluhový príspevok 1 % z vymeriavacieho základu,
3. výsluhový dôchodok 17 % z vymeriavacieho základu, (3 naviac)
4. invalidný výsluhový dôchodok 3 % z vymeriavacieho základu,
5. úrazové zabezpečenie 0, 8 % z vymeriavacieho základu,

do systému počas aktívnej služby odvádza.

Ak si všimnete, je to o 4% (na dôchodok) + 2 % (na príspevok) vyšší odvod na dôchodok, ako podľa Zákona o sociálnom poistení. A toto, čo sa príslušníkom vzalo raz, treba ešte zdaniť.

Viac systémovým sa mi pozdáva tých (Kaliňákových) 10 %. Ale tiež sprísnenia podmienok na nárok. Podmienky sú ale aplikovateľné len na novoprijatých, ináč by to bola retroaktivita.

Zabudli na to, že mínusové čísla v dôchodkov systéme spôsobili nesystémovými krokmi sami politici a ministerstvá a to núteným odchodom množstva príslušníkov.
1 0
nailik nailik

nailik je offline (nepripojený) nailik

A čo tak zaslať pripomienky na https://lt.justice.gov.sk a aspoň tak vyjadriť svoj názor ?
0 0
Pikoška Pikoška

Pikoška je offline (nepripojený) Pikoška

buchač Pozri príspevok
Piki ...NIE , nemám prečo .......
Ako by básnik povedal ....každý to svoje obhajuje ...
JA za SEBA vravím ...aj keď síce občas mlčím ( či tu alebo v reálnej diskusii ) , to ešte neznamená , že súhlasím alebo aj nie ...
Ide o to , že radšej som ticho , radšej počúvam iných ...dôvod je jasný ( pre mňa ) nevyjadrujem sa k tematike , kde by som sa poriadne blamoval ( už aj to bolo ..) ...
V téme ale nie je jeden môj príspevok , takže ho pridám ...to je ten hlavný dôvod môjho rozladenia...


Chcem tým povedať , že v podstate čert ber tú daň ........ibaže ....
Ja viem , že sa dá oponovať tým alebo iným ...že iní také vymoženosti nemajú ...
Ja zasa viem inak oponovať ...trebárs aj tým , že konanie strany Smer je v tomto prípade PROTIÚSTAVNÉ.....aj v Čechách boli múdre hlavy , tiež chceli niečo podobné zaviesť .....nejak rýchlo ich to prešlo ( zodpovedných ) , keď došlo k hromadným žalobám na príslušné miesta ...stiahli chvostíky a aj uši ...
Tieto iní členovia podajú aj u nás ( a na to môžte jed vziať ) , totiž tí , ktorým sa jedná nie o pár šupov ale ročne by prišli o tisícky éčiek ( a nemyslím tým vitamíny )....

Poznámka :
Niečo také , taký podpich ( v Tvojom podaní teda veľmi mierny )som čakal už od otvorenia témy ...
Juri buchi, ja som čítala všetky Tvoje príspevky. Ja som Ťa nechcela podpichnúť, len som skonštatovala, že pokiaľ všetci jednotne nezodvihneme rite a nebudeme vyjadrovať názor na tieto protiľudové vládnutia spoločne, tak čiastkovo dosiahneme ...a dva makové. Doma to mám každodenne, ten alibizmus, keď mu idem na nervy, že už sa chystám do protestu. Ale odkedy riešia tieto absurdnosti ohľadne výsluhových dôchodkov, už mení môj najkrajší rétoriku a už vraj treba skutočne tie rite zodvihnúť. Ja viem, ak zodvihnem kam pôjdem, no neviem či pôjde mojim smerom aj šarža, alebo sa vráti z polovičnej trasy nazad. Vy ste sa vždy vyčleňovali, ako keby sme neboli na jednej spoločnej potápajúcej sa lodi. len to som tým vtedy chcela povedať.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať