Zavrieť

Porady

Doplatok do minimalnej mzdy v MRP.

Dobry den, vo vyplate za 11/2014 mi vysla hruba mzda 350,15 eur. Zamestanec je odmenovany mesacnou mzdou, zaklad je 360, dov. priemer 2,0447. Odpracoval 14 dni, dovolenku mal 5 dni a 1 den je plateny sviatok. Pracujem v MRP a pri definovani zamestancovej mzdy mam zaskrtnuty doplatok do minimalnej mzdy. Preco mi to program automaticky nedopocitava do 352 eur? Je chyba v nastaveni, alebo kvoli cerpaniu dovolenky sa "znizuje" minmalna mzda? To sa mi zda divne, ale tuto: http://www.uad.sk/33/uprava-minimaln...XFtMR5Z7Ns1nw/ mi to pride ako zdovodnenie...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ADB je offline (nepripojený) ADB

    ADB
    V MRP polozka mzdoveho ciselnika "701 Hruba mzda" sumuje mzdu ale aj nahrady mzdy (napr. za dovolenku). Teda provnavat tuto suctovu viac menej informativnu polozku s minimalnou mzdou nie je spravne, pretoze do doplatku do min mzdy nevstupuju nahrady mzdy kedze nahrady za dovolenku nie su mzda. (paragraf 118 odstavec 2 druha veta Zakonika prace)
    Samozrejme aj priemer na dovolenku sa kontroluje na minimalnu mzdu dvoma metodami:
    1. na hodinovu min. mzdu casovu
    2. na "hodinovu" prepocitanu z mesacnej min. mzdy a aktualnych disponibilnych hodin v mesiaci
    Ktora metoda sa pouzije je zavisle od v mastavenia programu konkretne parametra: "Minimalna mzda - Pre mesacnú mzdu dov. priemer kontrolovat na min. hod. mzdu casovú (nie = prepocítaná mesacná) "

    Tiez je potrebne sa zamysliet na dlzkou denneho uvazku zamestnanca a ustanovenym pracovnym casom pripadne prepnut v pracovnom pomere parameter "Neznižovať min. mes. mzdu pre kratší ustanovený pr. čas" ak chceme aby sa pre pre kratsi uvazok mesacna min mzda znizila
    Naposledy upravil ADB : 27.01.15 at 08:25

    Doplatok do minimalnej mzdy v MRP.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.