Zavrieť

Porady

U starej Blažkovej

taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
Táto téma, je pre všetkých ktorí radi diskutujú, vadia, debatujú, prekárajú sa, či inakším spôsobom sa venujú politickým témam a zároveň nechcú przniť iné témy
Naposledy upravil taiko : 10.12.14 at 21:32
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

jar88
pavol54
jar88
Pavol 54,
vieš, že v UAS sa dodnes oslavuje deň nezávislosti?
Že pred vojnou mali politiku nezasahovania do vnútorných záležitostí iných štátov? Že boli neutrálnym štátom?
-----------------------
Nakoniec im tá politika nezasahovať, priniesla Hitlera. Samozrejme, že aj kopec starostí a zbytočných nákladov.
Vedeli sa z toho poučiť a Stalina už nenechali tak narásť. Jednoducho zmenili politiku a teraz to platia všetci. Celý svet platí za sovietsku rozpínavosť a aj za všetok terorizmus.
Čo im priniesla? Najmä Fordovi, a investorom do IG, a podobným to prinieslo starosti čo s kapitálom. A ešte keby si popísal toky amerických peňazí pre Hitlera. Medzi vojnami fungovala sovietska rozpínavosť tak, že Poliaci srali na dohodnutú Curzonovovu líniu a zabrali väčšinu Ukrajiny a Bieloruska kde sa tvrde vysporiadali s ruským obyvateľstvom, boli prví čo zriaďovali koncentračné tábory,
Pali, zjavne si zabudol, alebo ti nebolo dané pochopiť pointu predošlého príspevku.
Písal si o profitovaní na vojnovej produkcii USA. Nuž teda popíš, ako sa dá profitovať na štátoch, ktoré nič nemajú.
1. Na konci vojny mali USA 21 000 ton zlata. To je asi 520 dolárov na jedného Američana. A to v hrubom (to je bez vynaložených nákladov) a za tri roky práce. Jednoducho BIZŇIS ako sviňa.
2. Skús mi konečne objasniť, ako je možné z vojny profitovať lepšie, ako z výroby a obchodu. Poprosil by som spôsob, lebo Rusov ten "profit" zo zbrojenia priviedol až k totálnemu bankrotu a rozvratu štátu.
So štátmi ktoré nič nemajú nikto nebojuje, lebo im nemá čo zobrať. Inak len tak na okraj tie vojnové dodávky neboli zadarmo ale ich prijímacie štáty splácali, Ak by nebola zbrojárska výroba dobrý biznis potom by usa neboli najväčší výrobcovia zbraní na svete, a my ako členovia NATO by sme nemuseli z nákladov na obranu 20% dať na nákup zbraní kompaktibilných s NATO teda, minimálne nákup amerických výrobcov
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

pavol54
jar88
pavol54
jar88
Pavol 54,
vieš, že v UAS sa dodnes oslavuje deň nezávislosti?
Že pred vojnou mali politiku nezasahovania do vnútorných záležitostí iných štátov? Že boli neutrálnym štátom?
-----------------------
Nakoniec im tá politika nezasahovať, priniesla Hitlera. Samozrejme, že aj kopec starostí a zbytočných nákladov.
Vedeli sa z toho poučiť a Stalina už nenechali tak narásť. Jednoducho zmenili politiku a teraz to platia všetci. Celý svet platí za sovietsku rozpínavosť a aj za všetok terorizmus.
Čo im priniesla? Najmä Fordovi, a investorom do IG, a podobným to prinieslo starosti čo s kapitálom. A ešte keby si popísal toky amerických peňazí pre Hitlera. Medzi vojnami fungovala sovietska rozpínavosť tak, že Poliaci srali na dohodnutú Curzonovovu líniu a zabrali väčšinu Ukrajiny a Bieloruska kde sa tvrde vysporiadali s ruským obyvateľstvom, boli prví čo zriaďovali koncentračné tábory,
Pali, zjavne si zabudol, alebo ti nebolo dané pochopiť pointu predošlého príspevku.
Písal si o profitovaní na vojnovej produkcii USA. Nuž teda popíš, ako sa dá profitovať na štátoch, ktoré nič nemajú.
1. Na konci vojny mali USA 21 000 ton zlata. To je asi 520 dolárov na jedného Američana. A to v hrubom (to je bez vynaložených nákladov) a za tri roky práce. Jednoducho BIZŇIS ako sviňa.
2. Skús mi konečne objasniť, ako je možné z vojny profitovať lepšie, ako z výroby a obchodu. Poprosil by som spôsob, lebo Rusov ten "profit" zo zbrojenia priviedol až k totálnemu bankrotu a rozvratu štátu.
So štátmi ktoré nič nemajú nikto nebojuje, lebo im nemá čo zobrať. Inak len tak na okraj tie vojnové dodávky neboli zadarmo ale ich prijímacie štáty splácali, Ak by nebola zbrojárska výroba dobrý biznis potom by usa neboli najväčší výrobcovia zbraní na svete, a my ako členovia NATO by sme nemuseli z nákladov na obranu 20% dať na nákup zbraní kompaktibilných s NATO teda, minimálne nákup amerických výrobcov
Môj ty neinformovaný. USA dali do vojny 350 miliard. Z toho Stalin dostal cca 11 miliard. Všetci spojenci spolu cca 50 miliard. Samotná Americká armáda spotrebovala na vojnu v Európe 300 miliard dolárov.
Všetko je ľahko dohladatelné na wiki.
Prevážna časť dlhov bola všetkým odpustená. Rusi splatili iba 722 miliónov a dodnes dlhujú ešte 100 miliónov. To znamená, že nesplatili ani jednu desatinu. Americkej vojnovej pomoci.
USA vstúpili do vojny až vtedy, keď zúčastnené štáty nemali zhola nič. Tak že už nebolo čo brať a bolo nanajvíš potrebné, skôr dávať.
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

jar88
pavol54
jar88
pavol54
jar88
Pavol 54,
vieš, že v UAS sa dodnes oslavuje deň nezávislosti?
Že pred vojnou mali politiku nezasahovania do vnútorných záležitostí iných štátov? Že boli neutrálnym štátom?
-----------------------
Nakoniec im tá politika nezasahovať, priniesla Hitlera. Samozrejme, že aj kopec starostí a zbytočných nákladov.
Vedeli sa z toho poučiť a Stalina už nenechali tak narásť. Jednoducho zmenili politiku a teraz to platia všetci. Celý svet platí za sovietsku rozpínavosť a aj za všetok terorizmus.
Čo im priniesla? Najmä Fordovi, a investorom do IG, a podobným to prinieslo starosti čo s kapitálom. A ešte keby si popísal toky amerických peňazí pre Hitlera. Medzi vojnami fungovala sovietska rozpínavosť tak, že Poliaci srali na dohodnutú Curzonovovu líniu a zabrali väčšinu Ukrajiny a Bieloruska kde sa tvrde vysporiadali s ruským obyvateľstvom, boli prví čo zriaďovali koncentračné tábory,
Pali, zjavne si zabudol, alebo ti nebolo dané pochopiť pointu predošlého príspevku.
Písal si o profitovaní na vojnovej produkcii USA. Nuž teda popíš, ako sa dá profitovať na štátoch, ktoré nič nemajú.
1. Na konci vojny mali USA 21 000 ton zlata. To je asi 520 dolárov na jedného Američana. A to v hrubom (to je bez vynaložených nákladov) a za tri roky práce. Jednoducho BIZŇIS ako sviňa.
2. Skús mi konečne objasniť, ako je možné z vojny profitovať lepšie, ako z výroby a obchodu. Poprosil by som spôsob, lebo Rusov ten "profit" zo zbrojenia priviedol až k totálnemu bankrotu a rozvratu štátu.
So štátmi ktoré nič nemajú nikto nebojuje, lebo im nemá čo zobrať. Inak len tak na okraj tie vojnové dodávky neboli zadarmo ale ich prijímacie štáty splácali, Ak by nebola zbrojárska výroba dobrý biznis potom by usa neboli najväčší výrobcovia zbraní na svete, a my ako členovia NATO by sme nemuseli z nákladov na obranu 20% dať na nákup zbraní kompaktibilných s NATO teda, minimálne nákup amerických výrobcov
Môj ty neinformovaný. USA dali do vojny 350 miliard. Z toho Stalin dostal cca 11 miliard. Všetci spojenci spolu cca 50 miliard. Samotná Americká armáda spotrebovala na vojnu v Európe 300 miliard dolárov.
Všetko je ľahko dohladatelné na wiki.
Prevážna časť dlhov bola všetkým odpustená. Rusi splatili iba 722 miliónov a dodnes dlhujú ešte 100 miliónov. To znamená, že nesplatili ani jednu desatinu. Americkej vojnovej pomoci.
USA vstúpili do vojny až vtedy, keď zúčastnené štáty nemali zhola nič. Tak že už nebolo čo brať a bolo nanajvíš potrebné, skôr dávať.
Hlava 22 som ja videl aj čítal. Možno som neinformovaný ale nie naivný.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Máš v očiach muchy. Len ich nevidíš.
0 0
vicktor vicktor

vicktor je offline (nepripojený) vicktor

ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac
jar88
USA vstúpili do vojny až vtedy, keď ...
...hrozilo ze Cervena armada pride az po Atlantik.
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

jar88
Máš v očiach muchy. Len ich nevidíš.
Každému sa sklovec začína zahusťovať v inom veku. To sú tie "muchy", ktoré vidíš :-))
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
....
0 0
Ing. Ľubomír Janoška Ing. Ľubomír Janoška
@trisestri
Máš nejaké informácie, ktoré my ostatní nemáme, podľa ktorých je jasný podiel NBS na bankrote Rapid Life?
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

vicktor
jar88
USA vstúpili do vojny až vtedy, keď ...
...hrozilo ze Cervena armada pride az po Atlantik.
Presne tak.
Asi aj preto prišli do Bratislavy, ako trhani a na koníkoch.
Koncom vojny už mleli z posledného. Aj západný front v tej dobe čakal na doplnenie zásob z Ameriky.
Už skôr chceli ukončiť vojnu, ale Stalin chcel totálnu kapituláciu Nemecka. Veľa sovietskych vojakov padlo celkom zbytočne. Čisto zo Stalinovho kapricu.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

trisestri
jar88
trisestri
O akú "neskutočnú drzosť" sa ti jedná?
V čom ju vidíš?
v tom ze ty co mali sediet v base za tunelovanie a podvody,dalej nehorazne klamu a manipuluju
ci tebe slovo pravny stat nic nehovori?-ci pre teba pojem kapitalizmus znamena privlastnit si cudzie peniaze pod dohladom NBS a za jej asitencie?
ci pre teba ten kto sa da poistit neni investor,neinvestuje do toho aby sa ochranil v pripade rizika?
joj zabudol som,tvoja predstava kapitalizmu,je ojeb koho mozes a to beztrestne a zakony su iba pre blbych-aj ustava,aj ochrana investici a pod-ale ked sukromna firma zaluje o nahradu zisku ktory je fiktivny,to by si hned obhajoval take naroky-pomylena predstava kapitalizmu,aspon si ju nemyl s anarchiou
Najskôr ty napíš, čo podľa teba znamená pojem "právny štát".
Ústava je pre blbých? Nuž, ak to takto berieš, tak sa na zákony nesťažuj.
---------------------------
Pomýlená predstava kapitalizmu?
Tú máš skôr ty, ako ja. To isté platí o anarchii. Ty by si rád zatváral za tunelovanie.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
jar88
Ty by si rád zatváral za tunelovanie.
Kuwa....no nééé....budeme ich chváliť, velebiť...

Kuwa, vonku je síce solídne teplo, ale žeby Ti z neho až tak onačilo ?
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Trisestri,
ty máš nejakú predstavu, čo predstavuje pojem kapitalizmus?
Vedel by si ho nejakým spôsobom definovať?
--------------------------
Myslím si, že máš riadne skreslené predstavy.
Čo myslíš, prečo nemá cigán v osade, takú kuchyňu, ako ty? Prečo nemá krajšiu a útulnejšiu spálňu?
No a prečo nemáme my takú usporiadanú krajinu, ako Rakušania, alebo Nemci, či Švajčiari?
--------------------------
Cigán sa nestará o svoje tak, ako ty a ty sa nestaráš o svoje tak, ako napríklad ten Švajčiar.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

buchač
jar88
Ty by si rád zatváral za tunelovanie.
Kuwa....no nééé....budeme ich chváliť, velebiť...

Kuwa, vonku je síce solídne teplo, ale žeby Ti z neho až tak onačilo ?
Buchač, ty si videl v nejakom našom zákone, čo len zmienku o nejakom "tunelovaní"?
Ja nie.
Ale máme v zákone definíciu podvodu. No a ak ju máme, tak každý, kto tú definíciu spĺňa, asi už dávno sedí. Či nie?
----------------------------------
Myslím, že firma sedieť nemôže. Je to technicky nemožné.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Myslím, že vy naozaj netušíte, kde sa stala chyba.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Pritom je to také jednoduché.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
jar88
Buchač, ty si videl v nejakom našom zákone, čo len zmienku o nejakom "tunelovaní"?
Ja nie.
Ale máme v zákone definíciu podvodu. No a ak ju máme, tak každý, kto tú definíciu spĺňa, asi už dávno sedí. Či nie?
----------------------------------
Myslím, že firma sedieť nemôže. Je to technicky nemožné.
Ty sa veľmi rád obraciaš o pomoc na Wiky...tak prečo to neurobíš aj teraz ?
https://cs.wikipedia.org/wiki/Tunelování

Ty veľmi rád slovíčkáriš, keď sa to hodí Tebe.
Keď je to opačne, prehodíš výhybku (termín bežne používaný pri zmene témy).

Ty si jeden z tých, čo s nimi ani na voz a ani z voza...
Múdry by si chcel byť jak Biblia, no niekedy nedosahuješ ani len úroveň Šlabikára..(tomu sa zasa vraví prirovnanie).
2 2
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

buchač
jar88
Buchač, ty si videl v nejakom našom zákone, čo len zmienku o nejakom "tunelovaní"?
Ja nie.
Ale máme v zákone definíciu podvodu. No a ak ju máme, tak každý, kto tú definíciu spĺňa, asi už dávno sedí. Či nie?
----------------------------------
Myslím, že firma sedieť nemôže. Je to technicky nemožné.
Ty sa veľmi rád obraciaš o pomoc na Wiky...tak prečo to neurobíš aj teraz ?
https://cs.wikipedia.org/wiki/Tunelování

Ty veľmi rád slovíčkáriš, keď sa to hodí Tebe.
Keď je to opačne, prehodíš výhybku (termín bežne používaný pri zmene témy).

Ty si jeden z tých, čo s nimi ani na voz a ani z voza...
Múdry by si chcel byť jak Biblia, no niekedy nedosahuješ ani len úroveň Šlabikára..(tomu sa zasa vraví prirovnanie).
Ja som nikde nepísal, že výraz "tunel - tunelovanie" sa nenachádza na wiki. No a asi žiadny sudca nebude súdiť podľa toho, čo niekto napíše na wiki. To snáď uznáš.
Písal som, že sa ten výraz nenachádza v žiadnom našom zákone. Z toho musí každý, kto nieje postihnutý na rozume pochopiť, že nikoho nemožno súdiť za "tunelovanie".
Máme tu však zákon o spravovaní cudzieho majetku. Ale ani podľa toho zákona nieje jednoduché niekoho (čo len trošičku mysliaceho) nejako účinne postihnúť. Myslím, že aj ty si jedným z tých, čo netušia prečo.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
jar88
buchač
jar88
Buchač, ty si videl v nejakom našom zákone, čo len zmienku o nejakom "tunelovaní"?
Ja nie.
Ale máme v zákone definíciu podvodu. No a ak ju máme, tak každý, kto tú definíciu spĺňa, asi už dávno sedí. Či nie?
----------------------------------
Myslím, že firma sedieť nemôže. Je to technicky nemožné.
Ty sa veľmi rád obraciaš o pomoc na Wiky...tak prečo to neurobíš aj teraz ?
https://cs.wikipedia.org/wiki/Tunelování

Ty veľmi rád slovíčkáriš, keď sa to hodí Tebe.
Keď je to opačne, prehodíš výhybku (termín bežne používaný pri zmene témy).

Ty si jeden z tých, čo s nimi ani na voz a ani z voza...
Múdry by si chcel byť jak Biblia, no niekedy nedosahuješ ani len úroveň Šlabikára..(tomu sa zasa vraví prirovnanie).
Ja som nikde nepísal, že výraz "tunel - tunelovanie" sa nenachádza na wiki. No a asi žiadny sudca nebude súdiť podľa toho, čo niekto napíše na wiki. To snáď uznáš.
Písal som, že sa ten výraz nenachádza v žiadnom našom zákone. Z toho musí každý, kto nieje postihnutý na rozume pochopiť, že nikoho nemožno súdiť za "tunelovanie".
Máme tu však zákon o spravovaní cudzieho majetku. Ale ani podľa toho zákona nieje jednoduché niekoho (čo len trošičku mysliaceho) nejako účinne postihnúť. Myslím, že aj ty si jedným z tých, čo netušia prečo.
Neupravujem, neskracujem príspevok.

Dlabem ja na Tvoje mudrovanie. Každý, kto používa výraz "tunelovanie", tak vie o čo sa jedná. Používajú ho dokonca aj právnici (aj sudcovia), používajú ho dokonca aj pri súdnych konaniach.
Nemienim sa ja rozpisovať, že miesto "tunelovanie" budem písať " trestný čin podľa §§§ Trestného zákona".
...a mimochodom...tunelovanie nie je len to spravovanie cudzieho majetku, toho je teda hafo.
Ale nie, to len Ty si musíš (nám nie, my sme v obraze, že nie si normál) dokazovať, že si niečo viac.
2 2
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Nandrolon
Jar88. Kazdy okrem Teba tu chape, ze tunelovanie je tzv. cyklicky opakujuci sa podvod. Teda nie jednorazovka, ale cielene za sebou sa opakujuce podvody, kym nie je firma v strate...
A za podvod uz mozu odsudit, nie?
Inac, je niekde v trestnom zakone pojem "vykastrovanie Jara88" lebo potom je dovolene ta vykastrovat :-)))))
To kastrovanie nebudem komentovať, ale tunel, ten ti viem vysvetliť
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Škoda že nebola schválená zmluva TTIP (podľa niektorých tzv ekonomické NATO), ako by sme všetci (včetne Nemcov) pokorne schválili sankcie USA proti Rusku
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať