Zavrieť

Porady

Môžem si odratávať z daní peniaze za "platenie bežného nájomného do BD"?

Som Szčo, nie som plátca DPH a podnikám na adrese kde mám trvalý pobyt,
byt mám v OV.
Nie som si istý či si možem znížovať odpočet daní aj o sumu čo platím za byt v ktorom mám vedenú firmu, dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    od kedy podnikáš máš zvýšené náklady na byt? viac platiš za spotrebovanú energiu? (prepočítaj spotrebou, nie cenovou jednotkou?)
    naša firma spracuváva cez 30 DP (celoročne) a ani jedna szčo, či PO so sídlom na byte si nedáva nič do výdavkov/ nákladov
    Poola podnikám už viac rokov, nie, nemám zvýšené náklady na byt, aj energie sú bežné...Zmiatol ma článok v Pravde z 10.12.2014 kde je v 9. bodoch uvedené čo všetko dávajú živnostníci do nákladov a jedna z možností je uvedené:... "Nájomné" a provízie za sprostredkovanie. Na základe toho som začal zisťovať.. ale podla toho čo píšeš.. neplatí to v mojom prípade. Ďakujem!
    Mila123 lenže nájomné sa myslí platenie nájomného za priestory slúžiace iba na podnikanie.....

    Môžem si odratávať z daní peniaze za "platenie bežného nájomného do BD"?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.