Zavrieť

Porady

Daňové priznanie 2014 a úrad práce

Zdravím všetkých! potrebujem poradiť. Minulý rok som do konca októbra bola zamestnaná na TPP a od 1.11. som evidovaná na Úrade práce. Potvrdenie od bývalého zamestnávateľa mám a však potvrdenie, koľko som poberala podporu v nezamestnanosti nie. Asi mi ho bude treba k vyplneniu daňového. Dostanem ho na Úrade práce alebo na Sociálnej poisťovni? Alebo kto mi vlastne môže urobiť daňové priznanie pokiaľ si ho neviem vyplniť sama /ÚP, býv. zamestnávateľ/. Neviem na koho sa obrátiť. Vopred ďakujem !!!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    VÍNO NITRA je offline (nepripojený) VÍNO NITRA

    VÍNO NITRA
    Do 16.2. 2015 požiadaj svojho bývalého zamestnávateľa o vyhotovenie ročného zúčtovanie dane a máš to poriešené.
    Monika S.P. dakujem velmi pekne. dufam, ze ma "neodpinka". pekny den zelam !
    Katy a R nemôže ťa odpinkať!

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Mozes poziadat byvaleho zamestnavatela o RZD, ale uvedom si, ze peniaze z DU ti budu vracat cez neho - obcas s uzamestnavatelia, ktorym sa ich nechce velmi posielat, aj ked im ich DU poslal. ak mu doverujes, je RZD pre teba pohodlnejsia cesta.
    Jednoduchsie je urobit si danove priznanie typu A a odovzdat ho na DU sama, peniaze ti poslu priamo. DP sa da krasne vyplnit naj na portali financnej spravy, presne udaje zp otvrdenia od zamestnavatela, nie je to zlozite.
    K DP ti staci potvrdenie od zamestnavatela/ov, podpora v nezamestnanosti nie je zdanitelna polozka, ta sa do DP ani RZD nedava.

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    len doplním- lebo už máš navrhnuté najlepšie riešenie... ... že ak zamestnávateľa nepožiadaš, tak si spravíš DP typ A a potrebný doklad už máš, viac nepotrebuješ
    V DP uvádzaš zdaniteľné príjmy!
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Monika S.P. budem potrebovať ja potvrdenie či z ÚP alebo Sociálne poisťovne aký príjem som mala za tie dva mesiace?
    Katy a R NIE!
    .. a presný postup a všetko čo treba nájdeš v DP a v Poučení na vyplnenie
    Monika S.P. DAKUJEM PEKNE !!!
      zbaliť

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Podpora nie je zdaniteľným príjmom,nepatrí do DP ani do RZD. AK ho teda v termíne požiadaš o RZD musí ho urobiť. Ak nepožiadaš, podáš si DP A.
    Monika S.P. ak si teda urobím sama DP aké tlačivá mi bude treba s DP odovzdať ako "sprievodné" ? potvrdenie o príjme, o dobrovoľných príspevkoch z DSS ... ?

    Daňové priznanie 2014 a úrad práce

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.