Zavrieť

Porady

IPO

vama vama

vama je offline (nepripojený) vama

Ako to mám urobiť? Používam IPO-chvíľu. Lepšie ovládam IBEU. Máme 2 účty 241 - dotačný a 241 pre vlastné príjmy. "Musí" byť na týchto účtoch analytika? Ako rozlíšiť z čoho boli prostriedky čerpané? Vedela by som dorobiť analytiku podľa rozpočtových organizácií, napr. 241 09501 611 - tarifný plat a niekam ešte 1 alebo 2 zvlášť pre dotačný a školský účet, ale neviem ktoré kolonky môžem použiť aby som nevstúpila do takej čo má povinné kodovanie.
Usporiadat
Lenuška Lenuška

Lenuška je offline (nepripojený) Lenuška

Pekne Ďakujem.

A čo sa týka toho prevodu na termín. vklad z účtu rezerv.fondu?
262 / 243xxx bez EK - účet RF
243 xxx termín.vklad / 262 tiež bez EK ???
To nemám ešte jasno.....
0 0
kvet kvet

kvet je offline (nepripojený) kvet

Vychádzajúc zo systému uplatňovania RK v PO k účtom 241,261 a 243 (fond reprodukcie), by som najprv previedol prostriedky určené na prevod na termínovaný účet na BÚ (241) a z tohto účtu na termínovaný účet (241 AÚ). Použitie EK tak ako som uviedol vyššie.
0 0
Lenuška Lenuška

Lenuška je offline (nepripojený) Lenuška

Kvet, Ďakujem pekne.....
Mám nedostatky v uplatňovaní EK, RK..... som si vedomá a nie som s tým spokojná...
Tie termínované z BU, FRIM som opravila, ale nemám ako opraviť tie termínované z toho účtu fondu rezervného - pretože sme to priamo prevádzali na termínovaný účet... nie cez bežný. Čo s tým?
0 0
Lenuška Lenuška

Lenuška je offline (nepripojený) Lenuška

kvet
Ahoj Lenuška,
podľa môjho názoru, spôsob účtovania prijatia daru a jeho použitia, ktorý uvádzaš je správny. Prostriedky z rezervného fondu tvorené z darov prevádzaš na bežný účet až pri ich použití, tzn., že to nemusí byť len v bežnom roku, ale aj napr. v nasledujúcom roku a preto položka EK (311) sa použije v tom rozpočtovom roku, v ktorom sa prostriedky použili.
Ešte mám poznámku k použitu kódu zdroja. Podľa informácie, ktorú vypracovalo pre obce DR SR, by sa mali prostriedky získané z darov kódovať kódom zdroja 72 a platí to aj pre príspevkové organizácie.
Kvet, ešte k tomuto.....
Z februára som našla - usmernenie z našej VUC k zmene číslovania zdrojov , v ktorom je , že Zdroj 46 - Rezervný fond, zdroj 72 ani nespomenuli.
Zdroj 72 - má aký názov???
Díky.
0 0
kvet kvet

kvet je offline (nepripojený) kvet

- zdroj 46- Iné zdroje vyššie neuvedené, súhlasím s použitím na prevod prostriedkov z rezervného fondu, aj v obci používame tento zdroj na prevod prostriedkov z RF,

- zdroj 72 - Vybrané mimorozpočtové prostriedky a ostatné nerozpočtované prostriedky - použitie tohto zdroja v PO na prostriedky získané z grantov, darov a sponzorstva vyplýva z usmernenia DR SR ale priznám sa, nestotožňujem sa s tým u PO !!??
0 0
Lenuška Lenuška

Lenuška je offline (nepripojený) Lenuška

Kvet, vo výkaze FIN PO 3-04 mám teraz v skutočnosť na 456 aj 819,
treba do výšky skutočnosti "nahodiť" aj rozpočet?
Ďakujem.
0 0
kvet kvet

kvet je offline (nepripojený) kvet

Rozpis rozpočtu a jeho zmeny Ti predpokladám oznamuje zriaďovateľ. Takže, až na základe rozpočtového opatrenia od zriaďovateľa si oprávnená "nahodiť" upravené sumy rozpočtu. Inak nie !

Pekný deň
0 0
Lenuška Lenuška

Lenuška je offline (nepripojený) Lenuška

My sme vlastne nežiadali VÚC o možnosť presunu vlastných fin.prostr. na termínovanované vklady.Takže oni nevedia, do akej miery máme termínované vklady z našich účtov /okrem dotačného/...A zdá sa mi nezmyselné, rozpočtovať termnínované úložky. Ale v tom výkaze Fin PO 3-04 mám teraz skutočnosť - keďže sme využili termínované vklady , ale nie rozpočet. Ja teda neviem....
0 0
kvet kvet

kvet je offline (nepripojený) kvet

Ja by som nechal len plnenie "skutočnosť".
0 0
Lenuška Lenuška

Lenuška je offline (nepripojený) Lenuška

zatiaľ pekne ďakujem, ....
0 0
Lenuška Lenuška

Lenuška je offline (nepripojený) Lenuška

Zdravím po dovolenkách.......
A sme zase v realite... mám otázočku na čerpanie z rezervného fondu.
Naše vedenie na škole rozhodlo, že poznávací zájazd do Anglicka uhradí niektorým učiteľom z rezevného fondu - darovaných fin.prostriedkov.
Postup úhrady Fa:

1. Predpis fa:
518/321

2. Čerpanie z RF
914/648

3. Presun fin.prostr. z účtu RF na BU :
MD 262/ DL 243 bez RS
MD 241 zdroj 46 RS 311 ??? /DL 262

4. Úhrada Fa
321 / 241 zdroj 46 RS 637200 /alebo???/

Je to takto v poriadku?
A tak mimochodom, nie je to aj nepeňažný príjem pre zamestnancov?

Ďakujem pekne . L.
0 0
Lenuška Lenuška

Lenuška je offline (nepripojený) Lenuška

ešte stále dovolenkujete????
Nemá mi kto pomôcť????????
0 0
kvet kvet

kvet je offline (nepripojený) kvet

Ahoj Lenuška,
prepáč, no nezaregistroval som tvoju otázku ???

Takže, poznávací zájazd môže byť z darovaných prostriedkov uhradený za podmienky, že je to v súlade s účelovým určením v darovacej zmluve.
Účtovné súvsťažnosti sú O.K., no podľa môjho názoru, keďže ide o prevod prostriedkov z rezervného fondu, mala by sa použiť položka ekonomickej klasifikácie 454 - Prevod prostriedkov z peňažných fondov a nie položka 311 - Granty.
Pokiaľ ide o použitie výdavkovej položky ekonomickej klasifikácie, rozhodne by si nemala používať podpoložku 637 200 - Ostatné. Vo všeobecnosti platí, že tieto podpoložky s koncovkou xxx 200 by sa nemali používať, resp. len dočasne, najneskôr do spracovania výkazov. Pri spracovaní výkazov je to chyba, ak sa používajú takéto podpoložky.
Pri zatriedení by si mala vychádzať z charakteru výdavku, napr., ak výdavok za poznávací zájazd pozostáva z nákladov na dopravu, odporúčal by som použiť podpoložku 634 004 - Prepravné a nájom dopravných prostriedkov, pretože podľa obsahovej náplne tam patria výdavky na prepravu nesúvisiace s nákupom tovaru, ako príklady sú tam uvedené prepravné na lyžiarsky výcvik, exekuzie a pod....

Prajem pekný predĺžený víkend.
0 0
Lenuška Lenuška

Lenuška je offline (nepripojený) Lenuška

ďakujem za odpoveď,
U nás to funguje tak, že prijímame dary na základe zmlúv - darovacích zmlúv - na účel : rozpočtom nezabezpečené potreby a následne ich čerpáme napr. na zájazd Anglicko. Takže na darovacích zmluvách nie je konkrétny účel použitia. Ale takto to tu funguje...
Zatiaľ Ďakujem, určite sa ešte ozvem.........
0 0
kvet kvet

kvet je offline (nepripojený) kvet

V prípade, že je to takto uvedené v darovacích zmluvách, použitie darovaných prostriedkov na úhradu výdavkov za poznávací zájazd je O.K.
0 0
Lenuška Lenuška

Lenuška je offline (nepripojený) Lenuška

Ahoj,
prosím o pomoc v účtovaní.....
Obdržali sme upomienku - poisť. Generali za obdobie 9-11/2005 - tento
záväzok neevidujeme v r.2005, ale uznávame ho.
Nakoľko sa to týka roku 2005, je nasledovné účtovanie správne?
MD 914 / DL 379 - predpis
MD 379 / DL 243 - úhradu priamo z účtu rezerv.fondu bez RS, alebo previesť fin.prostriedky na BÚ /použiť pol. 454/ a úhradu z BÚ príslušnou RS a zdrojom 41?
Ďakujem pekne....
0 0
kvet kvet

kvet je offline (nepripojený) kvet

Ahoj,
ja by som previedol prostriedky z rezervného fondu na bežný účet (EK 454) a úhradu by som vykonal z bežného účtu + príslušná RK a zdroj 46.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať