Zavrieť

Porady

NOTÁRKIN ,,OMYL" pri dedičstve.

Ako postupovať, kde podať podnet na prešetrenie konania notárky, ktorá do dedičského konania zahrnula pozemok po poručiteľovi, ktorý nebol v jeho vlastníctve.
Jedná sa totiž o moju jedinú prístupovú cestu k mojej nehnuteľnosti. Tento pozemok (moja prístupová cesta) bola vždy majetkom obce až do času dedičského konania.
Tento pozemok zahrnula notárka do dedičského konania a následne bol prededený. Mám doklad, Uznesenie Okresného súdu z roku 2001. Po rôznych peripetiách sa nám podarilo tento pozemok spätne navrátiť mestu súdnou cestou. Podotýkam, že všetko išlo na moje náklady. Pozemok sa mestu navrátil, ale mesto tento pozemok rozdelil a odpredal ho aj s časti mne a z časti susedovi- tomu, čo ho získal v dedičskom konaní. Mňa ešte mesto zaviazalo vecným bremenom prechodu a prejazdu v prospech tohto suseda- PODVODNÍKA !!! Podotýkam, že sa nejedná o jediný prístup k ich drevenici. Týmto konaním mi notárka spôsobila veľké finančné straty ( zrušenie pôvodnej prístupovej cesty, výrub stromov, premostenie potoka, výstavba novej prístupovky, prekládka elektriky...)
Neviem kde nastalo POCHYBENIE-PODVOD, ako to zistiť. Nechcem to nechať len tak.
Potrebujem poradiť, na koho sa mám obrátiť s podnetom na prešetrenie. Veď nie je možné aby notárka takto zodpovedne vykonávala svoju prácu. A čo kataster, ten nemá údaje preverovať? Prosím o radu ako postupovať, Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    j.oliva je offline (nepripojený) j.oliva

    j.oliva
    Notár je neomylný on môže urobiť čo chce aj podvod a chránia ho všetci svatý
    od vyšetrovatelov až po sud i napriek dokazanými skutočnostami

    darius35 je offline (nepripojený) darius35

    darius35
    Pokial viete realne zdokladovat pochybenie, notar je poisteny pre pripad sposobenia skody. Skodu Vam uhradi z tejto poistky.
    kopretinka 12.02.15 14:05 odstránil(a) z Porady

    NOTÁRKIN ,,OMYL" pri dedičstve.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.