Zavrieť

Porady

Mení sa s príchodom MOSS-u niečo v mesačných výkazoch pre DPH?

V prípade využívania MOSS-u treba začať v mesačných - súhrnnom, kontrolnom výkaze a daňovom priznaní k DPH - niečo vypĺňať inak (že to už napr. nezadávam tam mesačne, ale už len v tom priznaní pre MOSS štvrťročne)? Ide o slovenskú sro, ktorá predáva elektronické služby aj platcom aj neplatcom DPH, aj v SR aj do zahraničia. Ďakujem

Dopĺňam (konkretizujem) otázku:
Mám na mysli napr.: sumu za predaj elektronických služieb slovenským a EU nepodnikateľom (spotrebiteľom) som predtým zadávala do D2 v kontrolnom výkaze. Z toho ale spotrebitelia v členských štátoch EU - teraz pôjdu do MOSSu (teda hlavne kvôli zmene miestu dodania elektronickej služby), tak do KV do D2 ich už zadávať nebudem, alebo?
Naposledy upravil Gilmorova : 17.02.15 at 19:15
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Gilmorova Ďakujem za reakciu, ale asi som sa ja zle spýtala, nerozumiem odpovedi (doplnila, konkretizovala som otázku vyššie).
    GaborM Do D2. Z portálu finančnej správy

    https://www.financnasprava.sk/sk/pod...olny-vykaz-dph

    5. Platiteľ dane poskytuje internetové služby do členského štátu pre fyzické osoby (občanov). Kde uvedie tento údaj v kontrolnom výkaze?
    (Doplnené: 20.02.2014)

    Ak platiteľ poskytuje služby dodané elektronickými prostriedkami (§ 16 ods. 18 zákona o DPH) pre fyzické osoby, ktoré nie sú zdaniteľnými osobami s bydliskom v členskom štáte, potom miesto dodania sa určí podľa § 15 ods. 2 zákona o DPH, platiteľ nie je povinný v prospech týchto osôb vyhotoviť faktúru za dodanú službu a preto údaje o dodaní predmetnej služby uvedie do časti D. 2 kontrolného výkazu.
    Gilmorova Lenže v pokynoch a kade tade som čítala už aj to, (nakoniec mi to celé vyšlo tak) že to, čo chodilo do D2 čo boli EU spotrebitelia, teraz pôjdu do MOSSu a keď sa uvedú tam, tak do KV by sa už nemali. Nie som odborník, ale takto asi. A DPH za nich pôjde do toho špeci daňového priznania k DPH, za tuzemských spotrebiteľov v klasickom.
      zbaliť

    Mení sa s príchodom MOSS-u niečo v mesačných výkazoch pre DPH?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.