Zavrieť

Porady

Z čoho pozostáva dokumentácia BOZP, ktorú treba predložiť v prípade kontroly z inšpektorátu práce?

Inšpektorát vyžaduje analýzu rizík, vstupné a opakované školenia zamestnancov na zaistenie BOZP. Viete mi prosím poradiť, kto vypracováva tieto dokumenty a akú to má formu? Môže si to zamestnávateľ (sro do 10 zamestnancov) vypracovať sám, alebo je potrebné objednať si vypracovanie odborne spôsobilou osobou? (predmet činnosti - základné- maloobchod, velkoobchod, sprostredkovanie... + výroba v textile). Ďakujem za odpoveď.
Naposledy upravil solarita : 16.02.15 at 10:49
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    willma je offline (nepripojený) willma

    willma
    áno môže, ak má platné osvedčenie na výkon technika BOZP. Inak zabudni a vyhľadaj si niekoho, kto na danú činnosť oprávnenie má. A nakoľko sa Ti už IP ohlásil a pravdepodobne aj bol na kontrole, tak sa priprav na dvojitú platbu - jedno bude pokuta a druhá pre bezpečnostného technika. A okrem iného musíš mať aj pracovnú zdravotnú službu.

    pavol38 je offline (nepripojený) pavol38

    pavol38
    Ahoj Solarita, vidím, že nie som jediný, kto mal podobný problém. Ja som pochodil ako píše Willma, žiaľ, s dvojitou platbou. Nevedomosť zákona neospravedlňuje, nie aby to fungovalo ako vonku, že ťa upozornia a máš nejaký čas na nápravu. Však poznáme ako to chodí u nás v štáte, každý by len peniaze ťahal z nás. My vo firme sme nemali nikoho vyškoleného na poskytovanie školení, takže sme to riešili externe cez firmu, pozri ich web http://www.haspo.sk, bol som dosť spokojný, radšej som si to dal vypracovať niekomu, ako to zase nemať alebo spraviť to zle. Nakoniec sa nám postarali aj o PZS. Ale mal by sa teraz meniť zákon o BOZP a mali by vedieť poskytovať školenia aj fyzické osoby, nie len právnicke. Ak potrebuješ nejaké informácie, veľa sa toho dozvieš aj na http://www.bozponline.sk/. Odtial som zohnal aj tú firmu. Dúfam, že som pomohol a niekto sa poučí z mojich chýb.
    willma aj tie FO budú mať určené podmienky - treba si návrh zmien prečítať - nijako z neho nevyplynulo, že školenia bude môcť robiť ktokoľvek stále sa tam spomína ABT
    pavol38 Jasné, že s podmienkami, to som tak ani nemyslel, že ktokoľvek...

    kamosBA je offline (nepripojený) kamosBA

    kamosBA
    mozete si tieto BOZP veci zabezpecovat sami, pokial spadate pod paragraf 22, odsek 6 zakona 124/2006 o bozp. alebo ak sa nevyznate, odporucam zazmluvnit dodavatelsku firmu... je ich vela, haspo, BE-SOFT a pod.

    Z čoho pozostáva dokumentácia BOZP, ktorú treba predložiť v prípade kontroly z inšpektorátu práce?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.